Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Asgard23

    csendes tag

    Üdv!

    Először is köszönöm a leírást, minden klappol router fw kicserélve.

    Padavannal tényleg most ár/érték bajnok az R3G! (openwrt alapon, hw NAT-al itt mondjuk erősítse meg, vagy cáfolja valaki, hogy Openwrt/Lede-vel jól tudom hogy nincs hw NAT?!)

    Észrevételeim és kiegészítéseim a leíráshoz(jelzem nem olvastam végig az összes hozzászólást, így ha már volt akkor elnézést):

    -Mindenképp javasol chrome és annak fordítóját használni. Ha valaki mégsem akkor "Jobb" oszlopban van a dev fw a miwifi oldalon.

    -Olyanoknak, akiknek van TTL soros adapterük/USB-TTL átalakítójuk, azoknak érdemes beforrasztani a 4 lábat az alaplapra (el se lehet téveszteni TX/RX/GND szépen fel van írva nyákra), és soros porton máris látszik minden amit a router épp csinál. Illetve lehet onnan is flashelni. (pl.tftp)
    Miután ssh patch felmegy,(mivel az egy Busybox) már soros porton is van prompt.

    -Miután először egy régebbi munka notebookomon fordítottam le az új firmware-t, ahol nem sok erőforrást adhattam neki (1cpu, 1GB RAM jutott a vm-nek), kíváncsiságból, és mert nálam munkám során napi rutin forrásból fordítani, így feltoltam egy épp tesztelés alatt levő szerveremre a vm-et, ott kapott 6 Xeon magot, meg 50GB RAM-ot.
    Nem ment fordítás közben a vm RAM felhasználása 3,87GB fölé, CPU többször is 100%-on ment.
    Tehát akit esetleg ez tartott vissza, vagy hátráltatott, nyugodtan nekimehet egy öregebb géppel is a fordításnak.

  • Asgard23

    csendes tag

    válasz woodworm #937 üzenetére

    Hogy? Mert gyári fw-n nem volt prompt. 1-6 lehetett boot folyamatnál választani update metódusok között, de nem láttam ilyet. Lehet elkerülte a figyelmem. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák