Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz ripla #39 üzenetére

    sosem nézek sorozatot
    TV-t sem nézek csak Formula1 esetleg Foci VB és EB
    a sorozatok meg évadonként 8-10-20-30részből állnak
    kinek van arra ideje hogy egyesével végig nézze :DDD

    örülök ha egy 2órás filmre van idő valamikor hajnali 2 körül

    b. :

    Dunkirk elég komoly minőség ahogy néztem

    Shot on 70mm
    VFX Rendered at 5.6K and 6.1K
    Digital Intermediate at 4K :R
    azt azért kipróbálnám én is milyen

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ripla #39 üzenetére

    Biztos, hogy ez dark fantasy?

    Bár a könyveket nem olvastam (de egy könyv-sorozat tömör összehasonlítást olvastam) és valahol az 5. évad elején hagytam abba (már kezdtem hasonlóan látni, mint a South Park írók "kritikája" és még az is fura volt, hogy túl sok "normális" ismerősöm is nézi kezdte :))). De az alapján szerintem nem az.

    Még a fantasy elemekkel is elég szolidan bánik. A "mágikus" dolog legtöbbször csak annyira részei a világnak, hogy akár olvasói/nézői-ízlés, akár pillanatnyi story-kohézió igényeinek megfelelően lehet akár tényként is kezelni, vagy épp úgy figyelmen kívül hagyni. A legtöbb eseménynél nem nélkülözhetetlen a varázslat: ha úgy is van bemutatva, anélkül is elérhető lenne ugyan az a végeredmény, tehát tekinthető úgy is, mint ha egy racionális világ valós története lenne, amit csak a "mesélő" színez ki, mikor elmondja nekünk meseként).

    Azt pedig nem tudom, hogy mennyire "sötétedik" meg az 5. évadtól, de eddig szerintem semmi olyan nem volt benne, amit ne képzelnék el, hogy a mi történelmünkben ne követtek volna el valódi emberek is az adott körülmények közt (ne abból indulj ki, hogy mostanában miképp "szocializált" egy átlag európai így békés időkben, hanem az ottani háborús helyzetekből és korhű társadalmi normákból...).

    ---

    Hogy kicsit ON is legyek: meglepődtem picit a kérdésen, mert már olvastam egyszer, hogy az első néhány évad még biztos FHD-ban forgott (és a Hollywood-i nagy címek esetén sem szokták feltupírozni a CGI-t se a 4k kiadáshoz, pedig azt nyilván lehetne ezerszer könnyebben, mint az egészet újraforgatni ugyan úgy, csak más kamerákkal... kiadják a 2k master-t 4k-ban és kész, eszükben sincs máris "felújítani" a pár éves filmet, akkor mit adnának ki megint ugyan abból a filmből 3-5 év múlva másik gyűjtői dobozos kiadásként...? :DDD ).

    Szóval ja, biztos egy "fake 4k" fogja fellendíteni a szekeret. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák