Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Noukoum #137 üzenetére

    Ennyi baromságot régen láttam 1 rakáson.

    Tétel#1: a németek az amcsi belépés előtt se álltak túlságosan fényesen, india megszerzése max egy alternatív valóságban jöhetett volna össze.

    Tétel#2: a háború '14ben kezdődött, nem 16-17ben...

    Tétel#3: azért a ruszkik nem egy újpest-fradi meccsre látogatóban lőtték szét Bp-et. Úgy járja, többek között csóri cipőtolvajokat kergettek.

    +1: a számítógépet arra vezeted vissza, amire akarod, az ókori görögökig is el lehet menni.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Giovan!

    addikt

    válasz Noukoum #137 üzenetére

    1. Európa tehet arról, hogy ott tart ahol, nem bizonyítottad az ellenkezőjét továbbra sem. Az első világháború nem Amerika miatt tört ki, hanem Vilmos Weltpolitikja, a franciák revansvágya, illetve a briteknek a számukra kedvező status quohoz való görcsös ragaszkodása miatt. Merevvé vált a rendszer, senki sem akart kompromisszumos megoldást. Ez okozta Európa bukásást, nem az amerikai beavatkozás, az csak pontot tett az ügy végére.

    2. A tárgyalások a bolsevik hatalomátvétel után kezdődtek meg, ez te is tudhatnád. A Kerenszkij kormány ragaszkodott az Antant felé vállalt kötelezettségei teljesítéséhez, többek közt ez is okozta a bukását.
    De mire az orosz kiugrás gondolata ténylegesen felmerült, vagyis Leninék hatalomátvétele után (1917 végén), addigra az amerikaiak már fél éve hadban álltak, és már javában tartott a mozgósítás az európai beavatkozásra.

    A maradékkal nem tudok mit kezdeni, ez csak a te "mi lett volna ha" fantáziálásod. Sosem fogjuk megtudni, mi lett volna ha az USA nem lép be a háborúba.

    a Nagy Háború következményei kizárólag az usának köszönhetőek? Idézd kérlek mikor mondtam ilyet.

    Parancsolj:

    De feltételezve mint európai állampolgár sincs semmi jelentősége a szavadnak hiszen Európa annyira jelentéktelenné vált a két háború következtében mely során egy ilyen kérdésben semmi beleszólása sincs mely meglepő módon egyértelműen az Usának köszönhető.

    Nem látok "is"-t, vagy "részben"-t ebben a mondatban. Itt le van írva, hogy az egyben az USA a hibás mindenért is.

    3. Milyen USA fan? Én nem személyeskedtem veled, nem hiszem hogy rászolgáltam volna erre a stílusra! Próbálj már meg kulturáltan beszélgetni könyörgöm, ez egy szakmai fórum akkor is ha off témában folyik éppen a diskurzus.

    Amerika beavatkozott mert ezt diktálták az érdekei. Ahogy a Britek is beavatkoztak a világ másik végén kitörő konfliktusokba is már jóval a viktoriánus korszak előtt is. A nagyhatalmaknál ugyanis ez a bevett gyakorlat, hogy az érdekeik védelmében fellépnek. Ezért írtam, hogy teljesen logikus, hogy beavatkoztak az első világháborúba. Nem véleményeztem hogy ez erkölcsileg helyes döntés volt-e, pusztán csak megállapítottam egy tényt.

    A második világégés is megmaradt volna egy kis európai konfliktusnak, ha nem lenne az a fránya hatalmi érdek.

    Azt ugye vágod, hogy Japán 1939-re már valami 3 éve háborúzott Kínával, és igényt formált a Csendes- óceán teljes keleti medencéjére? Hogy a fenébe ne lett volna már globális a konfliktus Amerika nélkül, mikor az európai gyarmatbirodalmak a világ szárzazföldjeinek felét foglalták magukba? Hahó, a nácik az egész világot le akarták ám igázni, ott van leírva Hitler könyvében. Vagy ezt is letagadod, mint Kína szuperhatalmi státuszra pályázását?

    4. Pontosan tehetnek arról hogy lesz@rták a demokratikus elveket, pont annyira mint ma. Ezek csak papíron léteznek és léteztek akkor is. Magyarul hibásak pont.

    Egyikből nem látom be hogy következne a másik. A magyar kormányoknak kellett volna olyan politikát folytatniuk, amik nem sodorják olyan helyzetbe az országot, amilyenbe a második világháború végére került. Persze kereshetjük a bűnbakokat ahelyett, hogy szembenéznénk a valósággal, az nekünk amúgyis nagyon ment mindig is...

    5. Nem tették világossá.

    A háború végére a szovjetek abszolút románbarát álláspontra helyezkedtek és többször is kijelentették, hogy mereven elhatárolódnak a trianoni határok módosításának gondolatától. Nem volt realitása a határrevíziónak Párizsban, ezzel mindenki tisztában volt.

    Én sehol sem mondtam hogy az USA szent lenne, aki csak és kizárólag a demokratikus értékek védelmében száll síkra. Egy nagyhatalom, az érdekei védelmében cselekszik (lásd a fentebbi hozzászólásomat a mexikói háborúról meg a dél amerikai puccsokról), és igen, ez sokszor azzal jár, hogy szembeköpik az általuk olyan szívesen hangoztatott eszméket. De rájuk kenni minden bajunkat olyan szintű végtelenül elvakult világszemlélet eredménye, amivel én nem tudok azonosulni.
    Hiányolod az objektív érvelést? Talán magadon kellene ezt számon kérned...

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák