Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erer1000

    őstag

    válasz Dare2Live #19 üzenetére

    Csak egy példa, MÁV mérnök MSC bruttó 400-715k 5-10 év tapasztalattal. De ez 2019ig +30% al meg lesz emelve

    Tehát 520-930k bruttó

    1600-3100€ brutto
    És ez nem verseny szféra hanem állami.

    Ha akar az ember , itt is meg tud élni, és nagy munkaerő hiány van így is.
    Nyilván nem a boltos áru feltöltő és a mosogató fog a legtöbbet keresni.

    Másik hogy azt mindig elfelejtik hogy idehaza milyen jól meg lehet élni további 150-160 országhoz képest. Van 10-15 hasonló és 15-20 jobban elő ország.

    M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

  • JordyG

    tag

    válasz Dare2Live #19 üzenetére

    Nem ott dolgozom, a magam ura vagyok, beteg vagy 20 éve :)) nem voltam, szabadságra meg akkor megyek amikor nekem tetszik :DD annyi időre (akár hónapok, mivel szerződéses alapon dolgozom adottan egy-egy munkára) amennyit jónak látom, hogy kell. 41 évesen meg már törnöm sem kell magam, bár sosem tettem, én választom meg mit vállalok el. :D A 6-14 - 14-22 - 22-06 :O beosztást nem nekem találták fel.
    (Szerencsére mivel elég öntörvényű vagyok, a nekem való parancsolgatás már a katonaságnál sem jár sikerrel nem, hogy közrendbelitől. Márpedig az ilyen helyeken elégé úgy kezelik szerencsétleneket ahogy még a rabszolgákat se, nálam egy beszólás után menne a szájba vágás és bevágnám a fagyasztóba hűsölni. Néha elfog az indulat, ha hallom milyen hangnemben és módon beszélnek itt-ott vásárláskor, és megfordul, hogy odalépek és szájba kenem, de ezzel csak annak ártanék akit szidnak. Így türtőztetem magam, de időnként .. a te jó anyád, hogy még mindig a sarki bordélyban rázza... van-t odaeresztek. Hatása kb., hogy amíg odébb kullogok addig csönd lesz, de a pénztár felé, már megint vonyít a köcsögje.)

    De akad olyan ismerős akinek nincs sok lehetősége és képesítése :( így jobb nincs az 50 makinál az is jobb és nem a segélyért sorba álló fajta, hanem munkához szokott dolgozni akaró, így jelentkezett. Hát ott a cégnél elmondták neki, hogy így megy, hozzátéve előnye a boríték, hátránya, hogy robot, bár pihenője és karbantartási szünete még azoknak is van, na neki nem lehet. :W (Mondtam neki, hogy még gondolata se legyen rá, még ő is talál sokkal jobbat..) Külföldre nincs miből mennie, és fél is, na meg a Magyaron kívül mást nem karattyol, de sok helyre az is bőven elég lenne.. tudnék is segíteni benne, de ő nem. ha már ide született akkor itt szenved. :W Így maradt. Nem is ment oda. Aldi-s lett többért, normális-abb emberibb körülmények. (Négy hónapja van ott, emberhiány miatt bele kilóg, heti 1 szabadnap, ha összetudják hozni, és bőven túlórák, de 220-at kap nettó és számlára + egyéb) és akkora a vigyor a képén, hogy fél Európát beterítené. Tehát elmondható, hogy a hazai üzletlánc hárombetűse mennyit ér... Nem csak drágább mint más helyek, de béréhenceket tartva gazdagítja miniszterelnökünk saját és barátai zsebét.
    '' Hogy hol, CBA üzletei ahol + egyéb ahol ez a külsős cég mozgatja a dolgozókat, és mint látható sokan vannak akik így dolgoznak, mert nincs más lehetőségük.''

    Nettó 1200 Euro, nem rossz hazai viszonylatokban, de én a Mekibe már kajálni is csak ritkán járok, inkább főzök itthon ha van idő. Dolgozni meg a fentiek miatt egyébként se. Az én koromban és tevékenységemnél mint kereset már heti szinten is kevés lenne ha nem csinálok hónapokig semmit, csak vegetálok. Akár élhetném a nyugdíjas éveimet, már most, de nem, mert nem ilyen vagyok, valamint a foglalkozásom kortalan. De az emberek többségének aktív éveiben kell megkeresni, egy otthonra, gyerekre, ételre egyébre valót, és többnyire ott ahol születik ország.

Új hozzászólás Aktív témák