Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q8

    tag

    válasz flexxx2 #44 üzenetére

    alapvetően a cikk (is) kicsit "képzavaros" ...

    az elején : "Jelenleg egyébként az általuk favorizált, négy alapszínt használó WRGB OLED panelek uralják a nagyméretű OLED megjelenítők világát."

    aztán a Flexxx2 által is sérelmezett :"a kijelzők viszonylag hamar tönkrementek, mert a kék alpixelek felmondták a szolgálatot. Ezzel kapcsolatban az LG munkatársai elmondták, hogy Magyarországra októberben kerültek be az első OLED (igaz más típusú, de ugyanilyen panelt használó) készülékek. Azóta azokat napi tíz-tizenkét órában hajtják, és egyelőre semmilyen probléma nem jelentkezett."

    és akkor a lényeg: a WRGB azt jelenti, hogy NINCS benne kék alpixel!!!, sőt piros és zöld se...merthogy fehér oledek elé raknak színszűrőt !!! ... csak mondjuk nem volna baj, ha ez meg is jelenne a cikkben...

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • q8

    tag

    válasz flexxx2 #49 üzenetére

    azért viszonylag új az oled technológia, az emberek nem is gondolják, hogy mindjárt többféle is lehet...
    Neked is beugrott, de sajnos ezrek olvassák a cikket úgy, hogy erről még csak nem is hallottak...
    (eleinte mindent túlmagyaráztak a szaksajtóban, ma meg lassan ha egy telefonos cikket olvasok meg kell nézzem mit jelent wqxvgaxyz felbontás)

  • q8

    tag

    válasz tskó #54 üzenetére

    annyira okos azért nem vagyok, hogy saját igét terjesszek, csak olvasgatok ezt-azt az interneten,
    amin akár utána is lehet nézni a dolgoknak (pl mielőtt "nettó hülyeségeket" írnék...)

    sőt a fáradozás megelőzése végett, volt egy link is a szövegben, amin egy rajz az rgb és a wrgb oled különbségeit magyarázza, a jobb felső sarokban egy LG logóval...ők azért csak tudják miről beszélnek....

    a http://www.hazi-mozi.hu/ ide vonatkozó pár sora:
    "Ismert, hogy az LG OLED TV-k előállítása némileg olcsóbb a WRGB OLED technológiájú panelek jobb kihozatalú termelése miatt, mint a Samsung valódi RGB OLED pixelek alkotta TV-inek gyártása. Ennek legfőbb oka, hogy a Samsung Display alacsony hőmérsékletű poliszilícium (LTPS) TFT alaplapra finom metál maszkot (FMM) alkalmazva vákuumgőzöléssel viszi fel a vörös, zöld, kék fénykibocsátó OLED anyagokat. Bár ez az eljárás kisebb kijelzők esetében jól bejáratott, de nagyobb képernyőméretre nem könnyen skálázható és a kihozatalt a nehezen kiküszöbölhető szennyező részecskék csökkentik. Az LG viszont indium gallium cink oxid (IGZO) TFT alapra fehér OLED (WOLED) pixeleket hoz létre és színszűrőket alkalmazva állítja elő a panelt nagyméretű képernyőkhöz, sokkal kevesebb technikai nehézséggel."

    és hogy magamtól is idézzek:
    "viszonylag új az oled technológia, az emberek nem is gondolják, hogy mindjárt többféle is lehet...
    ...sajnos ezrek olvassák a cikket úgy, hogy erről még csak nem is hallottak..."

    kb ennyi..mielőtt még személyeskedésnek, vagy kioktatásnak látszana... ;-)

    Cain : "oled háttérvilágítású tft." - mondjuk ott végülis a háttérvilágítás átláthatóságát kapcsolgatja a tranzisztor (tft réteg) miközben elcsavargatja a folyadékkristályokat, itt az oled saját maga világít,amit valószínűleg hasonló mátrix elrendezésű tranzisztorok kapcsolgatnak ki-be...

    végülis valahol az atomtengeralattjáró is gőzgép ( vizet forral és a gőzzel hajtja a turbinát, ami áramot termel és adja a meghajtást is... )

    [ Szerkesztve ]

  • q8

    tag

    válasz velizare #64 üzenetére

    természetesen én is láttam a szmájlit.. és amúgy már valahol olvastam valami hasonlót mint amit mondtál...
    (a féltudományos magyarázat is arra utalt, hogy vannak hasonló vonások a 2 technológia közt... )

    Te legalább kreatívan összeraktál két dolgot, és rövid poénos következtetésre jutottál... :K
    amúgy a post többi része nagyrészt a másik kollégának szólt, akinek ez nemigen jött össze.... :(

    [ Szerkesztve ]

  • q8

    tag

    válasz dezz #70 üzenetére

    "Már csak az a kérdés, hogy jön létre a fehér OLED? .... összekevernek vörös, zöld és kék fényt kibocsátó OLED anyagokat. Ebből a mixből a kék ugyanúgy gyorsabban fog öregedni..."

    hmmm...őőőőőő....érdekes kérdés....(amire persze nem gondoltam...)
    de egy kis keresgélés után találtam pár dolgot amit kb 2 éve írtál ...

    "Más kérdés, hogy hogyan érik el a fehér fénykibocsátást? Az ember azt hinné, vörös+zöld+kék fényű OLED anyagok keverékével. De még ha így is van, ez is előnyösebb, mert így legalább (nagyjából) egyenletesen "fogy" a kék szín az egész képernyőn, amit a fehéregyensúly (akár a használati időtől függő automatikus) utánállításával kompenzálni lehet."

    " a "fehér OLED" az pl. vörös, zöld és kék OLED anyag keveréke lehet. Bár talán megoldható másként is, pl. ahogy az egyszerű fehér LED-ek működnek (UV-közeli kék led + "fénypor" [foszforkeverék]).
    A színszűrő nélküli fehér szubpixel valamennyire kompenzálja a színszűrők miatti hatékonyság-csökkenést."

    mondjuk tippem sincs melyik az igazi, de nekem az uv+foszfor megoldás jobban tetszene ...
    azóta 100%, hogy keveréket használnak ? mert a mostani hozzászólásból az jön le...

    -------
    én azt sajnálom, hogy a SED tv-t elkaszálták, pedig nagyon jó elképzelésnek tűnt a kilapított képcső ötlet.. és amennyi időt beleöltek az oledbe annyi idő alatt ebből is termék lehetett volna...

Új hozzászólás Aktív témák