Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #23 üzenetére

    Pontosítok.
    Átlaguserek belátható időn belül nem fognak, nemhogy hanyatt esni, de még kb. érezni sem semmit ettől. Egyszerűen nem lesz érdemi, mérhető eredménye.

    @berVi: Ezt nem értik meg itt sokan. Attól, hogy elvben kihasználod, a gyakorlatban még nem biztos. A 3.0 egy elvi bottleneck jelenleg, gyakorlatilag meg átlaguser kb semmit nem érez még a SATA-NVMe átállásból sem, nemhogy a 3-4GB/s sebességekből vagy efölött a 4.0-val. Egyszerűen mert ehhez mérhető felhasználás nincs.
    Ha 2-3GB lesz egy darab (számológép) app és hasonló méretekben küldözgetik az emojikat egymásnak akkor talán lesz vmi hatása. :D

    Szóval lehet erősködni, hogy a 3.0 limitálja az SSD-ket... de a usereket meg nem limitálja a (lassabb) SSD sem. Kör bezárva.

    (És ugyanez a 10-100Gb LAN, 2-4db NVMe SSD, stb...)

  • sb

    veterán

    válasz ggg1 #31 üzenetére

    Ez egy másik, nagyrészt független tényező.

    Azért nagyrészt, mert ha 5Ft-ért adnák akkor sem érezne belőle a kedves user semmit.
    Nézz meg bármilyen SSD tesztet egy win, game load time-ban mi az eltérés a QLC legszarabb meg a legjobb NVMe SSD között...
    Ezen az ár nem változtat.

    Avagy hiába vehetnél Ferrarit holnap 1M-ért. Ettől még ugyanúgy nem tudnád kihasználni mit tud igazán, pálya nélkül.

    A kis függőségi rész meg az az apróság, hogy a csúcs soha nem olcsó. Ezért nincs soha olcsó Ferrari és olcsó csúcs hw. :)

    De ez már más kérdés. Én tényleg inkább a fentit akartam kihangsúlyozni. Hogy ha lenne akkor se nagyon lenne észrevehető haszna egy átlagusernek és ezt baromi sokan észre sem veszik. Elég a marketing: nagyobb szám, több kraft. De az elsődleges kérdés mindig az kéne legyen, hogy kell-e, lesz-e mérhető előnye a gyakorlatban.

  • sb

    veterán

    válasz ggg1 #46 üzenetére

    Én ennél továbbmennék.
    Átlaguser szerintem létezik. Miért ne létezne. nagyon könnyen átlagolható mire használják a legtöbben a gépet.
    Amit te írtál, arra egészen biztosan nem. Kérdezz körbe az ismerősök között, még a fogalmakkal is bajban lesznek. Talán videót "vágnak"... telefonon. :D Render, raw feldolgozás, több 100gb-os file-ok.
    Én informatikus mérnök vagyok, programoztam gl-ben, oo "nyelveken", asm-ben optimalizáltam órajel ciklusonként, értek az adatbázisokhoz, elméleti szinten is, hálózatokhoz úgy-ahogy, tudok rendszert tervezni, némi hw mod is belefért, stb... rendereltem is már, videót is vágtam... egészen az mp3 tag szerkesztésig és paintig bezárólag. :D De pl. több 100gb-os file-okkal esküszöm, hogy életemben nem találkoztam még így sem. :D Raw-ot sem dolgoztam még fel.

    Ez az egyik oldal.
    A másik meg - és szerintem erről is sokan megfeledkeznek - hogy nem csak a hw-n múlik a sebesség.
    Raw nélkül is találkoztam már PS-sel pl és tudom, hogy az sem hajlandó sem indulni, sem menteni sokkal gyorsabban attól, hogy 1 nagyságrenddel gyorsabb tárolót teszel mögé. Ahogy az össze CAD is jellemzően nem hw limitált, tároló részről is ugyanúgy viselkedik, meg mondjuk cpu oldalról is azzal a pár (1-2) megmozgatott szállal. Ha kicsit tudományosabban nézzük akkor a pár 10-100MB-os file-okkal is ugyanúgy eltökölnek ezek a programok (is) ami egy HDD-nek sem okozna gondot szekvenciális feldolgozással. És miért nem úgy ment/tölt? Mercsak.
    Szóval ezeknek a végén is ugyanott tartunk szvsz, nem kell a passzinánszig lemenni. Aláteszed a 5-10x gyorsabb tárolót és nyersz 10-20%-ot. Ugyanúgy nem jön ki - sajnos - a különbség. Ezek nagy része ugyanúgy inkább sw és optimalizálási kérdés. De ez nem hiszem, hogy újdonság lenne kicsit is hozzáértőknek. Cpu, memóriamenedzsment, gpu... bármelyiket nézzük, mindig ez az elsődleges. Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák