Új hozzászólás Aktív témák

  • szablya

    tag

    válasz #65675776 #38 üzenetére

    Nézd, '14-15-ben az erőviszonyok nagyjából egyenlőek voltak. Keletről Oroszország jelentette a legnagyobb, sőt egyetlen fenyegetést, még Románia is csatlós volt. 16-ban az orosz forradalommal az Antant elvesztette legnagyobb ütőkártyáját. Gyakorlatilag Franciaország és Nagy-Britannia állt már csak szemben a központi hatalmakkal. Igen is Angliának szerződés volt ajánlva, hogy határai sértetlenségéért cserébe felhagy a háborúval. Franciaországgal szemben a németeknek nyilván volt területi követelése. Ha akkor aláírják azt az egyezményt, teljesen másképp alakul a történelem. Hogy miért nem írták alá? Ez sokak számára egészen nyilvánvaló. Ezután USA mondvacsinált indokkal belépett a háborúba...
    2 évvel előbb vége lehetett volna... Sok millió ember élete menekülhetett volna meg. És ami számunkra a legfontosabb: Magyarország egységes nemzetállam lenne...
    Ami pedig a románok pálfordulását illeti, szégyenletes és aljas dolognak tartom. Nem is titkoltan gyűlöltek minket, magyarokat... - ahogyan bizonyos szélsőségek gyűlölnek ma is.

    Lenry egyik kérdésére: A félreértések elkerülése végett: sosem voltam román, vagy éltem románként (nyilván te is másképpen értetted). Román állampolgár vagyok, de nemzetiségem papíron is magyar, magyar a nevem, és magyar a föld, ahol élek. Színmagyar faluban lakom (összesen 14 román - rendőrök és családjuk, 5000 magyar), városon is 70-30% a magyar-román lakosság aránya. Amíg itt egyetlen székely is él, és egyetlen hegyet is a magyar nevén fognak szólítani, nem lesz román föld - papíron lehet, de ott, belül sose.

    Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

Új hozzászólás Aktív témák