Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Csak egy kérdés: Ha olyan jó volt ez a szerződés, ami például összekötötte a szlovákokat a csehekkel, miért váltak szét rögtön amint tehették? A jugoszláv államalakulatról meg nem is beszéltem.... :U
    Az etnikai alapú határok sem jók természetesen, mivel a szomszéd ismeretlen és félelmetes, ráadásul nem beszéljük a másik nyelvét... Azonban anno a magyar királyságokban tudtommal mindenki szabadon költözött és relatíve szívesen másik vidékre, függetlenül annak lakossági összetételétől. Ezt kellene visszahozni az unión belül, nem innen megmondani, mi jó ott a magyarságnak... El kellene érni, hogy ne utáljunk egy másik nemzetet, egy másik fajta embert és természetesen ő sem utáljon minket. Ha az ellentéteket keressük, mindig találhatunk olyan tulajdonságot az előttünk álló másik emberben, ami miatt más csoportba sorolható és ellenségként kezelhető. A kicsi a nagyot, a sovány a kövéret és vice versa .
    A mai emberek már késői utódai a Trianont elszenvedőknek minden országban. Nem tudjuk és ismerjük az akkori helyzetet, csak leírásokból. A mostra kellene koncentrálni, nem a múltra. Természetesen jogos meggyászolnunk az akkori szenvedőket, de azt jóvátenni már nem igazán lehet utólag. A később elkövetett bűnöket sem, amiket Trianon "megbosszulásaként" cselekedtek, de természetesen azokat sem teszi hőstetté a békekötés sok egyéni tragédiát eredményező aláírása.
    Csak egy példa: JNSZ megyében élek, a nálunk közlekedő román rendszámú kocsik közlekedési morálja enyhén szólva sem eurokonform. Ellenben honnan tudjam az engem szabálytalanul előző kocsiról, az engem levillogó kamionról, hogy milyen nyelven beszél a sofőrje? "Román", mondjuk, de valójában a rendszám alapján a túlnyomó többség vegyes lakosságú megyébe tartozik..... Tehát úgy kezdek "ellenségként" tekinteni emberekre, hogy csak az állampolgárságukat ismerem, a nemzetiségüket nem. A példa nem légből kapott, a nálunk közlekedők nagyon sok, a közlekedők mennyiségi arányánál sokkal nagyobb mértékben követnek el balesetet okozó szabálytalanságot. Ma is.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák