Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz totron #294 üzenetére

    Nem kell faklumpa, néhány tipusú(nem márkájú) cipő mindenki lábára ami 20 évet kibír, és ezzel a technológiával rendelkezünk, a mai cipőgyártás nagy része lehúzhatja a rolót így a környezetre gyakorolt "áldásos" hatásától is elbúcsúzhatunk. Ugyanígy rengeteg technikai cuccnak amit használunk tudnánk gyártani életfogytig tartó verziókat, így sokkal kevesebbet kellene legyártani. Az ázsiai gyártás szállítás közben elkövetett szennyezését meg sem említettem, ezt a jóval kevesebb árut lehetne viszonylag helyben legyártani. Ami ehhez kell hogy a cégek mondjanak le a haszonról. Az emberiség vagyonának 99 százaléka, egy százalék kezében van, de a valóságban ez az egy százalék inkább ezrelék, gondolom ez az optimalizáltságok legjobbika amiről beszéltél. Nos arra a haszonra nincs szükség ha a 99 százalék megél 1 százaléknyi pénzből az 1 százalék vagyonának egy részét szét kell osztani a többit pedig betudni annak, hogy a cégek haszonalapú működése zsákutca volt. A cégekről meg lehet még említeni, hogy már bőven vannak embertömegek akik gyártósoron élték le az életük. A gyártósor nem az a hely amiért az élet kifejlődött, és valahol ez az inhumánus hozzáállásunk a világhoz hogy más emberektől elvárjuk hogy életük minden napján a mi használni kívánt szarjainkat rakják össze, ez az élet szembeköpése. A természetet kevésbé kizsákmányoló életmódnak a humanizmussal együtt kell járnia, ezek nem különutak. Amit a klíma-problémáról hallottam abból nekem az jött le, hogy a tudomány szerint nagyon rossz a helyzet, amit nem lehet ezreléknyi hozzáállás változtatással megoldani. Nem vagyok szakértője a környezetszennyezésnek és az lehet az eltérés kettőnk között, hogy rosszul tudom, és a klímaváltozás problematikája bagatel, amit bagatel megoldásokkal-amiről szólt mindigis a mainstream környezetvédelem-meg lehet oldani. Fel lehet itt sorolni a tudatos fogyasztást, energiatakarékosságot, szelekciót stb. ami most trendi, nagyonis hatékony lehet, abban az esetben ha a környezetszennyezés marginális kérdés.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák