Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz #10234880 #16745 üzenetére

    Na szóval.

    A DDR3-as lapot sürgősen felejtsd el és DDR4-et tessék belerakni,ne folyt le egy olyan procit ami alapból ddr4-re van tervezve (hidd el én is Skylake-t használok).

    Alapból az a DDR3-as memória nem jó bele,mert 1.5v-n működik ami károsíthatja a proci memória vezérlőjét.1.35v a max amit elvisel,bár én is 1.375v-n használom a tuning miatt (de feljebb eszeben sincs menni).

    Alaplapból Asus/Asrock ami a 1151-es foglalat alatt sikerült és úgy fest velük van a legkisebb baj.
    Adok egy két típust amiből válogathatsz:

    ASROCK H110M-HDV
    H110-es lap,teljesen lekopaszítva.Ennek ellenére van rajta SATA3,USB3 és DDR4.Isten igazából megfelel a célnak.

    ASROCK B150M Pro4S.
    Ez egy fejeltebb,felszereltebb lap,erősebb a processzor tápellátása,de még mindíg belépőszint és kedvező az ára.Szerint ez az a szint ami fölé nem érdemes menned,hiszen nem lesz tuning a procid miatt.

    Mehet a matx (kis méretű alaplap),hisz úgy sem lesz tuning a Skylake meg hűvös proci.

    Ha már processzor.A i5 6400 jó kis proci viszont alacsony az órajele (2700mhz és egy magra tud turbózni 3200mhz-re) így ha engedi a pénztárca akkor 6500-asat válassz (ez alapból 3200mhz-n megy és 3600-ra turbózik 1 magra).

    Memória terén egyszerű a dolog mert mindkét lap 2133mhz DDr4-et támogat,magasabb órajelhez Z170-es lap kell.Természetesen 2x4gb ram kell,mert úgy gyorsabb mint 1x8gb.

    HyperX 8GB FURY DDR4 2133MHz CL14,
    Ez a lap benne van az alaplap támogatási listájában és személyes tapasztalatom is van vele,így ez tuti menni fog.
    Ez az a Giga 960-as kártya?
    Van tőle tuningosabb 960 is és egyszerűbb rajta a hűtő,de ha ez a legolcsóbb akkor jó lesz. :K
    Amin tudsz spórolni:
    Az a BeQuiet hűtő jó,de feleslegesen drága.Szerintem egyenlőre ezt spórold le,mert nem lesz tuning a procidon és a gyári hűtő vígan fogja hűteni.

    Corsai VS 650w-s táp?Gabikám mire készülsz az egész várost te fogod hajtani? :DDD Az adatlapomon szereplő agyon húzott csúcskonfig alá tettem 650-es tápot,de a 600-as is elég lett volna.Ráadásul a Corsair VS-ben gyengék a kondik,nem ajánlott táp :N
    A te géped alig fog fogyasztani így egy márkás 450/500-as táp röhögve fogja vinni ;)

    Pár tipp:
    CHIEFTEC CTG-450-80PB->CHIEFTEC CTG-500-80PB->Enermax Naxn 500->FSP Hyper500.
    Ezek mind jók és ajánlott tápok emelkedő sorrendben.

    Az SSD az okés és a HDD is,de pl nálam a Barracuda hamarabb döglött ki mint pl a Hitachi 1tb-s.

    Összességében ha ezt összerakod akkor új világ fog megnyílni számodra az ETS2 terén.Persze nálam egy 500000ft-s gépet is ki tud fektetni ez a gyönyörű játék,de ez köszönhető a különböző modoknak,térképeknek.
    Ha ezt leszámolod akkor a gép simán jó lesz a játék alá :K

    Vakegérke : Már olvasom is és ha arra jár,légy szíves majd nézd meg a Magyar térképet,hogy lagzik e a fent említett helyen

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák