Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dißnäëß #3 üzenetére

    ilyen hosszan megindokolt tévedést se olvastam még... :P
    tehát ha én bérelek egy komolyabb erőforrást az azúrban, nekem csinál az ms külön bérelt vonalat? külön edge routert? külön switcheket? nem csak a procimag terhelődik, hanem az összes hálózati eszköz is a stressz teszt indítójától a felhőt nyújtó vasakig.

    szerk: és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a stressz teszteknek igen gyakran az a vége, hogy kihullik valami csontváz. hogy az a párhuzamos betáp mégsem annyira párhuzamos. és ha megstressz-tesztelig, hogy lenyomják a féloldali betápot, és nem az következik, hogy átterhel a másik fél oldalra, hanem felborul, akkor mi van? vagy hogy tesztelik le, hogy mit csinál a felhő, ha hálózati hiba van? vagy csinálnak hálózati hibát, amitől azok, akik nem fizettek elő minden csomagopcióra, felborulnak, vagy azt hiszik, hogy minden jó, legyakják a routert, a melegtartalék megfejreáll, mint a jancsiszög.

    hülye ötlet.
    én láttam már "stressz tesztet", hogy mi van, ha fontos cégnél fontos routert kikapcsolunk. volt minden telephelyen isdn backup. a 60%-a nem jött fel.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • anulu

    félisten

    válasz Dißnäëß #3 üzenetére

    "A többi ügyfelet ez nem érinti, egy bank ha a közel teljes stack-el felhôbe megy, az VPC lesz, azaz a megvett erôforrások dedikálva lesznek számára, párszáz procimag, pár tucat tera ram, storage dettó, egyszóval nem fog kockáztatni, hogy totál shared-ben legyen."

    vagy nem... MS-nél még a legnagyobb kliensek (globálisan 100e+ user, felfoghatatlan pénzmozgás) sem kapnak SaaS-en dedikált cuccot (EXO, MOSS, OneDrive). ugyanazt a shared infrát használják, amit a 10 fős Zabhegyező Bt.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dißnäëß #9 üzenetére

    értem.
    tehát minden triplán.
    meg agyonbiztosítva.
    meg ha.
    meg projekt roadmap.
    meg minden van.

    írod ezt egy olyan topicban, ahol a vezércikk arról szól, hogy a bankok nem hiszik el, hogy a felhő rendelkezésre áll.
    ebből csak azt a következtetést lehet levonni, hogy az egész triplán roadmap egy hajítófát se ért. mert ha ért volna, akkor a hírek nem lennének tele a folyton megboruló felhőkkel és a bankoknak nem jutott volna eszébe, hogy a szerződésben ígértek teljesítését ellenőrizni kellene, hanem mindenki kávézgatna békésen.

    most attól tekintsünk el, hogy egy bank számára egy pont-pont kapcsolat hasznossága eléggé alacsony. a dzsordzsban sem az a kérdés, hogy az erste központi szerverterme meg az usákok felhője között tudnak-e produkálni átvitelt, hanem az a kérdés, hogy azon a geográfiai területen, ahol a dzsordzs felhasználók netbankolni akarnak (=európa), ott lesz-e rendes hozzáférés.

    meg az is eszembe jutott üres óráimban, hogy oké, letesztelték, hogy cloud. vagyis lesz egy dokument, hogy egy adott időpillanatban jó volt a cucc. és utána? mert ez azt is jelenti, hogy bármilyen változtatás történik a cloudban, megint tesztelni kell.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Dißnäëß #9 üzenetére

    "ha a képletben az jön ki, hogy nem várható, hogy holnap az amerikai elnöknek elborul az agya és le akarna minket egy gombnyomással kapcsolni, akkor bizony bevonulnak a felhőbe": éppen tegnap ment a téma a telexen [link] , azt írták, hogy saját vezérkari főnöke is félt attól, hogy elborul trump agya. ez alapján az outsiderek igen megalapozott döntéseket tudnak hozni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák