Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arabus

    addikt

    válasz Urby66 #50 üzenetére

    Hogyan lehet egy védettre veszélyt jelenteni?
    Akkor mégsem védett?
    Vagy ő netalán tényleg veszélyesebb a többi 70%-al akik tulajdonképp láthatatlanul,legálisan,korlátok nélkül hurcolják és terjesztik?

    Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • Gabás

    addikt

    válasz Urby66 #50 üzenetére

    Olyan sokat nem gondolkodhattál.

    Az oltást gyártók és a járulékos iparági szereplők felfoghatatlan profitra tesznek szert – a „felfoghatatlan” befektetés (+ támogatás) és munka (+szerencse) árán

    A vírus korán sem annyira halálos mint ahogy a média mondja – Mennyire? Melyik média? És mennyire vigasztalja ez azt, aki elveszíti szerettét? Mindenki környezetében van már ilyen.

    Az oltás mennyire és meddig véd Magyarországon nincs megbízható adat – köszönd a kormánynak; egyébként ma végre kiadták, ha nem is a teljes adatokat

    Arról, hogy milyen egyéb módon lehetne a betegséget átvészelni, illetve a hatását csökkenteni, nincs adat, ajánlás – hogyne lenne (távolságtartás, maszk, légzésgyakorlatok), csak ha nincs szerencséd, megszívhatod

    Arról, hogy pontosan milyen mellékhatásokkal kell számolni az adott oltás esetén, nincs adat – no comment, enélkül engedélyt sem kaptak volna

    A normális párbeszéd, ne adj isten a vita lehetősége az oltások kapcsán lényegében tiltott – hol?:)

    A hatékonysággal kapcsolatos hivatalos narratíva akár havonta képes változni – ez egy ilyen vírus:)

    Olyan korcsoportokat is oltunk akik tünet és halál mentesek voltak az elmúlt két évben – nem volt ilyen korcsoport

    Tovább csökkentjük az amúgy is méltatlanul alulfizetett oktatói és orvosi és rendvédelmi területek létszámát a nyilvánvaló letszámhiány ellenére – kurmány

    Milliókat égetünk el soha fel nem használt oltóanyagra, lélegeztető gépre, tesztekre – a tesztekre sajnos nem, pedig kellene, a többit köszönd a kurmánynak és az összeesküvéselmélet-hívőknek

    Nem jön meg a csomagom Kínából – first world problem

    [ Szerkesztve ]

  • Steve_Brown

    aktív tag

    válasz Urby66 #50 üzenetére

    Igen a betegség létezik.
    Igen a vakcinagyártók profitálnak ebből.
    Szerintem a halálossága nem igazán van eltúlozva. Március 10. és május 16. között a akár 74%-al növelte a természetes halálozást. Egy nagyon szép parabola van a két dátum között.
    Arról, hogy az oltás meddig véd, van adatunk. A pfizer 2 oltás után 95%-ban véd, majd fél év múlva 47%-ban a megbetegedéstől. De még ez után is 90% fölött véd a súlyos lefolyástól. És ez minden korosztályt egybevetve mérték.
    A betegséget lehet csökkenteni, vicces módon elvileg az ivermectin tényleg jó rá. De ott van például a favipiravir.
    Megvan, hogy pontosan milyen mellékhatásokkal kell számolni az oltás esetén. Elérhető a gyártó, a who és a kormány honlapján. Ráadásul a háziorvosod is elmondja szerintem szívesen.
    Itt mi most normális párbeszédet folytatunk, veled is. És én hetek óta próbálkozom normális párbeszédre a különböző facebook csoportokban, ennek ellenére csak az anyámat szidják.
    A hatékonysággal kapcsolatos hivatalos narratíva csak Magyarországon változik narratíva. A gyártó által megadott hatékonyság pedig nem szólt időtartamról. Egyedül az orosz kormány kecsektetett évekkel, de hát annak ki hisz?
    Azért oltunk olyan korcsoportokat is a vírus ellen akinek semmi tünete nincsen mert megfertőzik a többieket. Apukám is 2 covidos gyerektől kapta el és került be oxigénterápiára a covid osztályra. Nyilván nem vagyok reprezentatív példa. De szerintem pont azért csináljuk ezt mert logikusan végiggondolva is túl nagy az esélye, hogy a gyerekek hazaviszik a nagyinak, átadják valakinek a buszon. Egyébként anyukámnak meghalt egy 20 éves diákja alapbetegség nélkül a harmadik hullámban szóval szerintem ezt felejtsd el. Szintén nem reprezentatív példa de a te állításodat cáfolom.
    Én nagyon köszönöm, az orvosok, a mentősök, a tanárok és a rendőrök munkáját de szerintem ez pont azt mutatja, hogy diplomát bárki tud ma már szerezni/a diploma nem egyenlő a tájékozottsággal vagy fakenews szürő képességgel. Amúgy meg ismerek olyan mentőst aki érettségi nélkül dolgozik ugyanakkor járőrt is.
    Az, hogy milliókért vettünk fel nem használ oltóanyagot és lélegeztetőgépet szerintem csak a mutyi része a dolognak.

    Senki nem várja el tőled, hogy gondolkodó emberként higgy egy vakcina teljes és örökkévaló védelmében. Azt várjuk el, hogy gondolkodó emberként tudj értelmezni valószínűségeket és a felelősségedet.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Urby66 #50 üzenetére

    Az is biztos, hogy az oltást gyártók és a járulékos iparági szereplők felfoghatatlan profitra tesznek szert.

    Ez nem igaz, ha megnézed a számokat, az iparág 2020-as növekedése inkább átlag alatti volt.

    Az is biztos, hogy a vírus korán sem annyira halálos mint ahogy a média mondja. (Még a hivatalos adatok alapján sem)

    Ezt nem is tudom értelmezni, erősen szalmabábozásnak tűnik, ahol te mondod meg, hogy "mit mond a média".

    Arról hogy az oltás mennyire és meddig véd Magyarországon nincs megbízható adat.

    Egyrészt Magyarországon is elérhetőek az összes többi ország adatai, másrészt pont ma jött ki egy elég alapos magyar tanulmány is.

    Arról, hogy milyen egyéb módon lehetne a betegséget átvészelni, illetve a hatását csökkenteni, nincs adat, ajánlás.

    Hát már hogy ne lenne, több százmillió embert kezeltek ezzel a betegséggel, persze, hogy vannak adataiank meg ajánlásaink.

    Arról, hogy pontosan milyen mellékhatásokkal kell számolni az adott oltás esetén, nincs adat.

    Dehogy nincs, ott az adott oltás leírásában, enélkül engedélyt se kap, ráadásul most aztán van bőven adatunk erről, mert van rengeteg oltott.

    A normális párbeszéd, ne adj isten a vita lehetősége az oltások kapcsán lényegében tiltott.

    Nyilvánvaló hazugság.

    A hatékonysággal kapcsolatos hivatalos narratíva akár havonta képes változni.

    Gondolom ez úgy működik, hogy random bulvárcikkekből összeszedsz egymásnak ellentmondó adatokat. A konkrét szakmai álláspont elég egyértelmű volt, az csak finomodott, ahogy egyre több adat lett.

    Oyan korcsoportokat is oltunk akik tünet és halál mentesek voltak az elmúlt két évben, arra hivatkozva, hogy a védettekre veszélyt jelentenek.

    Igen, és? (És itt nyilván a "tünet- és halálmentes" szintén hazugság, olyan korcsoportok vannak, amik kevésbé veszélyeztetettek, de senki sem immunis a kora miatt.)

    Tovább csökkentjük az amúgy is méltatlanul alulfizetett oktatói és orvosi és rendvédelmi területek létszámát a nyilvánvaló letszámhiány ellenére.

    Ennek mi köze van bármihez?

    Milliókat égetünk el soha fel nem használt oltóanyagra, lélegeztető gépre, tesztekre.

    Ez politikai korrupció, semmi köze a fentiekhez, illetve de, az ostoba oltásellenesség miatt maradt egy csomó oltóanyag.

    És gondolkodó emberként elvárják tőlem, hogy vakon higgyek az oltás mindenhatóságában.

    Ez hazugság.

    Tulajdonképpen volt igaz állításod?
    Ja, igen, az, hogy "az biztos, hogy a betegség letezik". Ezek után a folyamatos hivatkozás a normális párbeszédre meg a gondolkodó emberre minimum vicces.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák