Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diopapa

    addikt

    válasz saelin #18 üzenetére

    Én elhiszem, hogy jó meg kényelmes, de a menükön végiglépkedni számomra olyan lenne mint boxkesztyűvel hangyát szedni. De örülök, hogy jött konzolra is, talán így többen megismerik, megszeretik.

    Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

  • Vesa

    veterán

    válasz saelin #18 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy használhatatlan, hanem azt, hogy idegtépő így használni! Nyilván idővel mindent meg lehet szokni, de attól még kényelmetlen marad. Egyszerűen ez a műfaj nem kontrollerre és konzolra való, de azt nem állítottam, hogy nem lehet megerőszakolni és átportolni. Játszható lesz valahogy, csak messze körülményesebb mint egérrel. Pl. megállítani a játékot csak azért, mert másodpercekig tart elnavigálni egy nagyobb menüben valahova...?!

    Xaels
    Ezzel tisztában vagyok, de a konzolnak gyakorlatilag az az értelme, hogy TV előtt ülve, gyorsan előrántva a kis kontrollert a kanapéból lehet játszani vele faék egyszerűen. Ha elkezdesz billentyűzetet és egeret pakolni mellé, akkor egyrészt kényelmetlen lesz (asztal kell, vagy valami amire ráteszed), másrészt körülményes, harmadrészt akkor már ott a PC, minek szenvedjen az ember konzollal? De a CPU teljesítmény maitt sem való a dobozokra, sokszor még egy izmosabb PC-t is képes megfektetni egy jobb cím. Pl. Sins of a Solar Empie Rebellion is tudott meglepetést okozni, amikor már többezres flottáim voltak, pedig felső kategóriás hardverem van. Arcade lövöldék, sport, autóverseny mind kiváló konzolon, de a komoly grand strategy PC only műfaj, hiába erőszakolják át konzolra a profit miatt.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák