Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz joysefke #11 üzenetére

    Hangsúlyozom, az egész Steam Machine és Steam Controller koncepció abszolút casual, azoknak akik a konzol egyszerűségét akarják ötvözni a PC sokrétűségével. Emberünk bemegy a boltba, lekapja a polcról valamelyik gyártó Valve által jóváhagyott gépét, hazamegy, rádugja a TV-re, hátra dől a kanapén, kézbe veszi a kontrollert és játszik. Közben megnyugtatja az érzés, hogy ha akarja, bármikor bedughat egy billentyűzet+egér kombót, de vélhetően a a célközönség nem így fog tenni, mert az egy íróasztalnál ücsörgős műfaj. Akinek ez utóbbira van szüksége, annak totálisan felesleges a Steam Machine-ba vagy Controller-be pénzt invesztálnia, mert semmivel sem lesz olcsóbb, mint az önmaga által összeállított és összeszerelt gamer konfig.

    Itt most két világszemlélet keveredik. A konzolosoknak általában véve nem hiányzik a bütykölés, sőt az egér+billentyűzet sem, még akkor sem ha FPS játékokkal játszanak. Én is sokáig toltam Xbox360-on, sok FPS-t is játszottam és nem csak, hogy megszoknom sikerült, egyenesen szerettem. Most nincs konzolom, de szeretnék majd egy házibarkács "Steam Machine"-t, nekem elég lesz csak a meglévő asztali gépemről streamelni a képet a TV irányába, ez belső hálón olyan lag mellett megvalósulhat ami bőven a TV válaszideje alatt van. Amikor meg elindítom a Counter-Strike-ot, akkor csak simán visszaülök az íróasztalomhoz.

    Mellesleg az Xbox360 kontroller a legjobb amit valaha használtam, de ha azt kiegészítik egy tapipaddal, az nagyon bejövős lesz. Erre példaként a Max Payne táblagépes verzióját tudom felhozni, ahol beállítható, hogy a képernyő bal oldalán egy szimulált analóg kar legyen (WASD lényegében), míg jobb oldalon egy laptop-szerű tapipad. Nekem ez volt életem egyik legjobb élménye az egér+bill mellett. Szóval én 100%-ig optimista vagyok az analóg kar + trackpad kombinációt illetően. Ez is persze casual, de bőven játszható általa bármi. A Steam Machine legnagyobb előnye a konzolokkal szemben, hogy semmi akadálya a komolyabb perifériák használatának.

Új hozzászólás Aktív témák