Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz doooo #250 üzenetére

    Tökéletesen összefoglaltad. A liberalizmus sosem állította, hogy "mindenkinek lehessen mindent", hiszen az lehetetlenné tenné bármiféle egyenlőség kialakulását, és végső soron zsarnoksághoz vezetne. Ezért teszik hozzá már a klasszikus korban is liberális gondolkodók, hogy mindenki célja legyen a lehető legmagasabb fokú boldogság elérése, de csak addig a pontig, amíg ezzel más boldogságkeresesését nem károsítja.

    Ráadásul nem is értem hogy tudnak egyesek egységes liberalizmusról beszélni, mikor az már a XIX. században sem létezett, manapság pedig tényleg liberálisnak tarthatja magát az anarchista eszméket hirdető egyetemistától a neoliberális nagytőkésig mindenki, de ettől még merőben eltérő véleményt fogalmazhatnak meg a különböző kérdésekben.

    Túlságosan a kollégák hozzászólásaival foglalkoztam és nem néztem a nagyobb képet, viszont te remekül kontextusba helyezted a dolgokat :R

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz doooo #250 üzenetére

    "Mindazonáltal aki nyíltan rosszat akar másoknak, különböző formákban, de egyértelműen rosszat, az ne várjon el jogot az aberrációinak terjesztéséhez, hisz a társadalomnak fizikailag és morálisan is ártani akar, szembe megy vele, ezt engedni terjedni pedig egyszerűen öngyilkosság, vagy a Soros-plakátokról idézve, "veszélyes"; dekonstruktív, és végső soron halálos a kollektívre, vagy épp emberi mivoltunkra nézve."

    Mi "náciknak" bélyegzettek éppen ezt mondjuk és ez alapján ítéljük el a liberalizmust és a baloldalt.

Új hozzászólás Aktív témák