Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Bozek #967 üzenetére

    Azért jó különböző fórumokon vitázni, mert az elvakult fanokat soha nem lehet meggyőzni és valahogy mindig előkerülnek a "igen, de.." és hasonló kifogások. Elfogulatlanság, én is így szeretlek :) !

    Valóban nem a Z1 volt az első vízálló készülék, ellenben Nekem (sajnos) ehhez volt először szerencsém. Így ezáltal pontosítanék :). Azért remélem, hogy érzed azért mert "Neked nem volt gondod" vagy mert "Neked jól működött" az nem jelenti azt, hogy a többségnek, vagy legalábbis egy bizonyos rétegnek ugyancsak nem volt gondja vele. Amit fentebb leírtam tapasztalaton alapul. Nincsenek számaim (szóval innentől kezdve rád van bízva, hogy elhiszed-e vagy sem), ellenben tisztán emlékszem hány és hány ilyen eset történt. És ha azt mondjuk tf. hogy "csak" 10-15%-a volt minőségileg is kifogásolható a készletnek, akkor rendben van? Azért remélem érzed, hogy a Note7-t ennél kisebb számban jelentették, hogy gyullad, felrobban, etc. És teljes széria visszahívásra került, a tulajdonosokat pedig kártalanították. Sony tudomásom szerint egyik szériát sem vonta vissza és ráadásul ezeket a problémás eseteket is szőnyeg alá söpörték, a felhasználókat cserbenhagyták. Ez persze nem mentesít senkit és semmit. Ha a minőségellenőrzésen ezek nem jönnek elő, akkor bezony az sz@rt sem ér. A Sony nagyon sokáig művelte ezt a fajta magatartást, és ez nem elfogadható.

    3. Elnézést, lehet, hogy még mindig túl korán van, de ezt nem értem hogy jön ide. Az, hogy megint "Neked" nem volt velük gondod az tök jó. De mi van akkor ha másnak / nagyobb rétegnek meg volt vele gondja?

    4. Mindamellett, hogy mondhatnám szimplán "csak mert nekem a legújabb kell" (Dőlt betűvel íródott, szóval kéretik nem komolyan venni), itt van a listám.
    - fejlesztő vagyok, ezáltal fontos, hogy nagyjából le tudjam fedni a telefonos portfóliót. Különböző android főverzióktól kezdve, a gyártó marhaságain át mindent. Nem gondolnád, hogy pl. Huawei készülékeken log-olás mennyire gány, mert a Huawei átírta az egész procedúrát, és sorolhatnám. Az Emulátor akármennyire is valid opció, szimplán egy emulátor marad, és innentől kezdve egy fizikai device ami 10-t futtat (és legkevésbé sallangmentes) az örvendetes dolog.
    -Gesture control & improved task switcher : Nem gondolom, hogy crucial feature, de mindenképp hasznos lehetne. Az az igazság, hogy habár relatíve nagy kezem van, így is kell fogásváltás néhány funkcióhoz, és ezeknél jól tudna jönni.
    -Contextual Reply: A legjobban hiányolt feature számomra, nagyon hasznos tudna lenni.
    -(Dark Mode): Ezt azért is teszem zárójelbe, mert a készülék a kijelzőtechnológiának köszönhetően nem tud ebből profitálni, ergó "jelenleg értelmetlen".

    Ahhoz, hogy a legújabb verziót akarja a felhasználó nem mindig kell valid point. Ez lehet akár csak valamilyen "legfrissebb rendszerhez ragaszkodás" fétis is. Igen, a userek nagy része valóban nincs tisztában az új szolgáltatások nagy részével, de ez nem is elvárható. Ha Average Joe azt látja, hogy Kate Dark Mode-dal menőzik, akkor neki is az kell. Persze le van sarkítva a dolog, de valahogy így megy ez. Ha az alapján működne a dolog, mint ahogy leírod, akkor igazából 5.0 max 6.0-nál nem is kellene több, hisz a Droid 5.0-tól egészen stabil és mindenre alkalmas. Érted.

    5. Bro, ezt nagyon benézted :DDD . A legutolsó Samsung telefonom az SII volt, azóta kerülöm őket, ahol csak lehet. Még ha HTC fan-nak lettem volna titulálva, azt megérteném (hisz sokáig csak HTC-ket használtam), na de Samsung fan? A Samsung én úgy gondolom, hogy mint Android fejlesztésben is aktívan résztvevő tag többet adott hozzá a rendszerhez, mint a Sony. Ezeket főképp az S6, S7, S8 érából értem. Ebbe nem kell többet látni.

    Őszintén szólva én soha nem értettem, hogy bizonyos emberek miért védenek gyártókat. Ha nem kapsz érte fizetést tökre értelmetlen ;) . Ha HTC, LG, Samsung, Motorola (Lenovo), Sony vagy akármelyik cég csinál valami aljasat, ugyanúgy kiakadok, mert mint szakmabeli és mint consumer is etikátlannak és undorítónak tartom. Maradva a topic témájánál: A sony sunyi módon hagyta cserben a készüléket? Igen. Adott ki erről bármilyen "clear communication" nyilatkozatot? Nem. Innentől kezdve az, hogy Te véded a gyártót az a szíved joga, a tényeken nem változtat.

    Btw, következőre jó lenne, ha nem csak a Neked nem tetsző / potenciális belekötési pont részekre reagálnál, mert sok felvetésemre valahogy nem jött válasz (pl. az egész második bekezdésre..) :U

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák