Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Volt idő amikor én nagy Sony fanatikus voltam, pontosabban SE fanatikus. Akkoriban a legtöbb ember kezében vagy Nokia, vagy SE volt. Egymás után volt K300i, K310i és K550i-m és ha nem pont utána jön be az érintőkijelző, akkor az LG KP500 helyett egy SE C702 lett volna a befutó és még így is kicsin múlott a dolog. Az utolsó Sonym, a K550i óta eltelt 7 év, azóta az ötödik telefonom használom, és a Sony egyetlen egyszer sem tudott olyan ajánlatot letenni az asztalra, hogy őket válasszam, pedig mindig ránéztem a márkára, hogy hátha van esély a visszatérésre. Valamit nagyon elfelejtett a Sony, mintha nem is akarnák már ezt a telefon ágat igazán erőltetni, csak szenvednek. Igaz nekem sosem volt feltétel a vízállóság, de ez volt egy nagy aduászuk, erre ezt is elhagyják, a forma kb 5 éve ugyanaz, egyszerűen unalmas. Sem tudásban, sem minőségben, sem ár/érték arányban nem hozza a szintet sajnos a Sony, szerintem bármelyik LG vagy Huawei/Honor jobb vétel bármelyik kategóriában, mint a Sony túlárazott termékei. Le kéne szállni a magas lóról és újra pozicionálni magukat, mert már a feltörekvő márkák is előttük vannak jóval, nemhogy a már régebben befutott márkák. A Compact vonal például nagyon ügyes volt, mert nem igazán volt konkurenciájuk, remélem ezt legalább folytatják.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz laci_csk #158 üzenetére

    Az, hogy kinek mi tetszik az teljesen szubjektív, azonban a tényen nem változtat, hogy a Samsungnak valamiért sikerült a "szappantartó" formával elnyerni az android userek nagy részét. Engem nem, mert a Note szérián kívül egyik sem tetszik, de legalább ott némi változtatás van. A Sonynál semmi. Azért az ne legyen már a formaterv, hogy egyszer középre, egyszer jobb oldalra, egyszer meg alulra teszem a vakut. Öt éve kb ugyan az a forma minden telefonjukon, borzasztó unalmas. Valamint iszonyat árpolitikájuk van, a Samsungnak is, de ők legalább kiépítették a vásarlókört. Szóval fel kéne ébredniük, mert így csak lefelé ível a pályájuk továbbra is.

    X vs. S6 vs.S7

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz BaLee #160 üzenetére

    A Neo és a P még anno nekem is tetszett, de forma terén érdemes felnézninaz előbb általam linkeltnoldalra és csak rákattintani a Sonyra, ahol képekkel az összes típus fent van. Aki a vaku elhelyezésén kívül bármit is észrevesz, az igazán szemfüles szerintem. Időnként nem árt változtatni és mostnnem arra gondoltam, hogy feltétlen az egészet variálják át. Ezen a téren nekem az LG és a Huawei/Honor politikája tetszik.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz laci_csk #162 üzenetére

    Még lehetne is valami abban amit mondasz, de ha olyan jó alternatíva lenne mind teljesítményre, mind árra, mind formára a Sony, akkor most nem ott tartana ahol tart. Így meg édes mindegy, hogy a picike fan club mit gondol a formáról, abból a Sony telefonos ága nem fog megélni, új politikára van szükségük és más gyártóktól elszedni az ügyfeleket. Így viszont erre kevés esély van. Vagy reális áron kéne adni a telefonokat, vagy újítani minden téren, mert annak sajnos bizony oka van, hogy sorra kevesebb telefont adnak el.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz laci_csk #168 üzenetére

    Én sem mondtam ilyet, most egy éve, hogy megvettem a Honor 4X-et, hasonló tudással volt kapható az M4, sokkal drágábban, más Sony meg nem volt ebben a kategóriában, csak butább, vagy sokkal drágább. Úgy, hogy LG, Huawei/Honor, Samsung és HTC volt a listán, ezek közül a HTC volt a legirreálisabb, aztán a Sony, Samsung, LG és végül a legjobb specifikációval a Honor. Mind akkortájt debütált, nem régebbiekhez mértem.

    Mindegy, ezen vitázhatunk még naphosszat, nem fogunk dűlőre jutni úgy látom, ami tény, hogy a Sonynak most nagyon nem megy a szekér ebben az ágazatban, és ennek biztosan meg van az oka. Ismerőseim közül négy Sony van, két ősrégi, egyik nem tudom mi, a másik egy xperia mini pro, amik a mai napig tökéletesen mennek és két SP, mindkettő a szervizben lakik. Szóval ebből sem lehet levonni messzemenő következtetéseket.

    Mindenesetre félreértés ne essék, örülök, hogy van akinek bevált, maradjon is így, remélem a tiéd is menni fog amíg kell neki, de sajnos akkor is kevesen vagytok Sonysok és ez nem lehet véletlen. :R

Új hozzászólás Aktív témák