Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakany2001

    senior tag

    Design mindig légnyűgöző és egyedi.
    Amúgy elsőosztályú telefon, csúcskategóriában is van keresnivalója de marketing értéke nem nagyon van, így marad a fanoknak.
    SD888 pedig egy elég rosszul sikerült SoC, legutóbb 810-es volt ilyen. Kár érte mert rengeteg csúcstelefon jött ki vele éppen ezért rengeteg felhasználót érint, a gyártók max annyit csinálhatnak hogy csökkentik a teljesítményét de cserébe nem fog kilépni videózás közben.

    Ár külön téma, azzal nagyon elszálltak, esni meg nem nagyon fog. Bár ha ezen fennakadok valószínűleg nem én vagyok a célközönség.(bár a mérete miatt sem)Nem tartom valószínűnek hogy ezzel kívánnak nyereséget hozni a konyhára szóval minimális darabszám de magas ár elven mennek most.(aztán kisöprik a raktárból ha megérkezik az utód)Ezektől függetlenül ha csak vennem kéne egy csúcstelót valószínűleg nem erre esne a választásom.

    janeszgol
    Szinte biztosan, 10 III-nál is adtak egy 30 ezres fejhallgatót.

    [ Szerkesztve ]

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

  • csakany2001

    senior tag

    válasz Enci1983 #151 üzenetére

    Szerintem is szubjektív.
    Jómagam is azoknak a táborát erősítem akik szerint ez nagy, szélesség ide vagy oda.
    Lehet egy bizonyos rétegnek jó, de én továbbra sem látok a piacon kompakt méretű Androidos telefont. Szerintem a kompakt méret a 12 Mini-t takarja, amit buszon is lehet 1 kézzel használni úgy hogy ne csússzon ki az ember kezéből és simán el lehet érni a tetejét mindent, mindenféle kényszermegoldás nélkül.
    Az már csak részletkérdés hogy nem fér el zsebben, hiába keskeny telefonról beszélünk.
    Egykezes mód ezt például nem tudja megoldani, ahogy azt sem hogy fizikailag a teljes készüléket meg kell támasztani.

    De ez nem a telefon "fikázása", csak továbbra is 200 féle telefon között nincs 1 sem ami valóban kompakt lenne.(pedig több telefont adnak el azonos néven szóval beleférhetne 1 kisebb darab is)Tudom most már más minősül kompaktnak, de én továbbra sem tartom a 16cm alattiak csak mert mindegyik más átlépte ezt a számot.(kezem sajna nem lesz nagyobb, és nem tudok nagyobb telefont sem "cipelni magammal".)

    [ Szerkesztve ]

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

  • csakany2001

    senior tag

    válasz Xaels #186 üzenetére

    Jack csatlakozós érv azért kicsapja nálam is sokszor a biztosítékot...
    Amikor hány darab bluetooth-os eszköz is támogatja az LDAC-t vagy az aptX HD-t?
    Sem telefonból, sem eszközökből nem igazán támogatott szabványok, legalábbis Samsung és Apple csúcseszközöknél elég ritka. (TWS meg nem tudom mi, nekem csak studió fejhallgató létezik, bár elvagyok a jó kis MS7BT-vel is)
    A tesztben tárgyalt Sony viszont támogatja, ha az ember lecsap kap hozzá egy LDAC támogatású fejhallgatót.
    De ez mellett még ott a jack-es lehetőség is, ezért nem jó érv mert attól még hogy adott a jack a bluetooth miért ne lenne használható? :W Egy lehetőséget vesznek el a felhasználóból, egy multifunkciós eszközt butítanak és sokan be is veszik, mint jack nélküliség extra tulajdonság.(bár nekem a kedvencem a töltő elhagyása -> környezet védelem)

    Korlátlan mobilnet, persze nem akarok belemenni a politikába, meg semmi ilyesmibe de idehaza nem az a jellemző az biztos... A szegényebb országokban mint itt is simán ki lehetne adni külön verziót SD kártyás támogatással, jack-el stb. ha már régiónként adnak ki készüléket.(bár úgy tudom a Xiaomi ezeket beleteszi mindig a közép és alsó kategóriában és nem panaszkodhatnak eladásban, szóval mégis kell a usereknek?)

    Enci1983
    Nem értjük meg egymást úgy látom.
    Számomra kompaktság = kezelhetőség, nem magyarázom be magamnak hogy mégpedig azért mert eltelt 5 év akkor a 15cm hosszú telefon könnyebben kezelhető mint előtte.

    Nyilván adott a keskenyebb ház, és egy csomó extra de attól még egy iPhone 12 Mini sokkal könnyebben kezelhető, de hogy maradjunk a Sony-nál mikor adtak ki utoljára olyan jó kompakt telefont mint az XZ1C volt?
    És az árak amikért a mai napig elmegy nem úgy mutatja hogy nem lenne igény, jobban tartja az árát mint az összes akkori androidos telefon, megvan az oka.(aki nem hiszi nézze meg az Alie-t mennyiért megy egy felújított darab, de használtan sem kapni nagyon)
    Sony pedig az árpolitikát bukta el, teljesen és szűkíteni kellett a modellek gyártását. Ez a 3-4 modell évente nem mutat túl nagy aktivitást a piacon.(hozzátéve hogy úgy tudom belpiacra gyártottak kompakt középkategóriás telefont)

    12 Mini gyártását pedig azért állították le mert jön a következő széria + ott a SE2020 ami a kedvezőbb ár miatt jobban fogy. De ezt hosszasan kitárgyaltuk egy másik fórumon.
    12 Pro Max-nak sincs több eladása, még sem kukázzák azt sem.(bár nem tudom melyik gyártó ad el annyi telefont mint a 12 Mini eladásai, és ez csak 1 modell)

    sh4d0w
    Ezt nem, a sima S20 kb. ekkora fizikailag és nem tudok ekkora kompromisszumot már vállalni. A probléma hogy forgatnom kell a telefont, illetve fel-le dönteni mert túl hosszú.

    Számomra már a SE2020 is necces kategóriába esik a kávája miatt, az XZ1C és a 12 Mini amit kényelmesen el tudok kezelgetni fogásváltás nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Új hozzászólás Aktív témák