Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    sajnos ez van, ha kell egy jo kamera, csucs HW, remek kijelzo, viszont nem akarsz se notchot, se kamerakivagast akkor nem igazan van konkurenciaja.

    a kameraszoftvert tenyleg szokni kell, de utana rendesen vegzi a dolgat.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Cattle_Decap #55 üzenetére

    nem mukodne sajnos. a 21:9 arra kell, hogy egy kezzel is kenyelmesen at lehessen erni a telefont. ilyen szempontbol a gombok mashol vannak, mint mondjuk egy Pixel XLen, de az ember egy ido utan megszokja, hogy az ujjlenyomatolvaso vagy a jobb huvelyk, vagy a bal kozepso ujjon esik kezre. picit mashogy kell tartani. ennel nagyon szelesebb nem lehetne, mert tokkal egyutt egyszeruen nem fer el az ember kezeben.

    miutan az ember megszokja egyebkent remek a 21:9. tobb ikon es tobb info fer ki. filmezni egyebkent zsenialis mini egermozikent.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #16820480 #65 üzenetére

    design majdnem mindegy, ugyis tokba kerul. egy rendes rugged tokban viszont innentol az osszes telefon jo kozelitessel ugyanugy nez ki.

    ha az 1 III meg olyan mint az eldoje, akkor egyszeruen muszaj a tok, mert barmilyen gyonyoru is a telefon, gyujti az ujjlenyomatokat es csuszos az uveg hatlap. a gyari flipcase egyebkent szuper es nagyon minosegi, de egyreszt felig inkompatibilis pl a Panzerglass kepernyovedokkel, illetve kamerakent kinyitva eleg zavaro.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #16820480 #67 üzenetére

    3 réteg üvegfóliával
    eleg egy is :P. amik ernek valamit altalaban 0.3mm korul vannak mostanaban szoval nagyon nem latszanak, de par flip toknal osszeakadhatnak. ez is valtozo, az edzett uveg kepernyovedovel pl az LG G3, a Huawei P10 es a Samsung Galaxy S20 FE flip tokja is teljesen kompatibilis, igaz utobbihoz jar gyari kepernyovedo is.

    igaz, vekony szilikon tok is van. meg vannak atlatszo bumper variansok is amik eleg masszivak.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #16820480 #70 üzenetére

    a Panzerglass + Spigen rugged kombo jellemzoen jol megoldja, hogy az uvegfolia pontosan ott vegzodik, ahol veget er a tok. nem megy be ala a kosz, nem jon fel es amikor feloldalasan pofaraesett a Pixel Xlem egy kore, akkor az uvegfolia pokhalosra tort, de a telefonnak semmi baja nem lett. ugyanugy kibirta tobbszor, amikor az edzoteremben oltozeskor pofaraesett a marvanypadlora.

    egyebkent nem veletlenul mondom, hogy majdnem ugyanugy nez ki benne a telefon, utana az Xperia 1 IIom ugyanilyen tokpart kapott, es nevettem egy jot, hogy mennyire hasonlitottak.

    a kinezetet elrejti, szoval villantani ez a kombo pont nem jo, bar ez nekem sose volt szempont. masik problema az ara, jellemzoen 60-80 eurorol beszelunk, es nalam a kulso "ham" altalaban ket evet bir ki.

    Hallosz: fele ennyiert jobb keszulek nincs. ami kozel van, az max az S20 FE 5G 8/128/865 varians kifuto akcioban (900 eur helyett 700ert), de annak ehhez kepest irdatlanul pixeles a kijelzoje es ennel szelesebb, tehat kenyelmetlenebb lesz a fogasa.

    plusz van egy kvazi stock android amire 3 ev frissitest mondanak, es az 1 II alapjan a frissiteseket nagyon hamar megkapja, tehat egy ev utan nem felejti el a gyarto teljesen a termektamogatast.

    a kamera siman a legjobbak kozott van, csak a photo pro megertesebe bele kell rakni ket orat. viszont, a szelfikamera tenyleg kozepes.

    1300 euroert mondjuk tenyleg, nagyon draga. sajat reszrol pedig orulok, hogy sikerult behuzni az elodmodellt amikor 8-900 eur korul raktarsoportek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Graphics #82 üzenetére

    az elod 1 IInel 4k @ 60Hzre volt fixalva a kijelzo, abbol indulok ki, ugy tenyleg tueles es gyonyoru a kijelzoje.

    mondom ezt ugy, hogy Pixel Xlrol valtottam ami 1440ps OLED volt, es filmezni azert elegge kijon a 4Ks kijelzo elonye.

    4K@120 ennel az uj modellnel tenyleg problemasnak tunik ha valakinek pont ez a feature kene. engem annyira nem erdekel a magas frissites, reszben emiatt ugrottam bele az 1 IIbe par honapja. referencianak van a csaladban egy S21 Ultra, nem ereztem a nagyobb kepfrissites elonyet, de ugye ez itt erosen szubjektiv, tudom, hogy masnak ez fontos

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Yeffy #91 üzenetére

    mar hogy ne lehetne? pont olyan szeles a hasznos kepernyo mint a Pixel XLnel vagy az LG G3nal volt, csak magasabb.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Hallosz #102 üzenetére

    :R csaladban egyebkent ket telefont vettunk egyszerre par honapja raktarsopreskor. anyam kapta az S20 FEt (P10et valtott), nekem lett az Xperia 1 II (Pixel 1 XLt valtott). arban hasonloak voltak, az igenyszintunk is hasonlo, az egyetlen kulonbseg az volt, hogy anyamrol tudom, hogy neki gyorsan mukodnie kell out of boxkent, en meg hajlando vagyok belakni. arban egyebkent a ket mobil kb egyforma volt erre.

    egyebkent az S20 FE auto makroja remek, arra tokeletes, hogy anyam remek kepeket lojon a:
    - rozsairol kozelrol
    - az osszes rozsajarol tavolrol
    - a rozsairol naplementeben a skandinav ellenfenyben (low light kombinalva ellenfennyel)
    es meg sokminden masrol, de ez a harom scenario kb kimeriti, hogy miert is kellett neki felsokategorias megoldas.

    a Pixel 5G Snapdragon 765 8 GB rammal, szoval azert hardveresen boven nem egy kategoria. a Pixel 4 XL erosebb hardveresen, viszont azt mar nem lehetett kapni epeszu aron, egyebkent lehet nekem se Sony 1 IIm lenne most.

    az a baj, hogy ami a Pixel 4 XL volt featureszintre (kvazi stock droid notch es kamerasziget nelkul csucs droidkent), azt gyakorlatilag a Sony 1 II es 1 III vitte tovabb. retegtermek, nem ajanlott mindenkinek (ld a kommentarom, hogy anyamnak ugyanennyiert Samsungja lett), de akinek erre van szuksege annak remek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz GEIL #117 üzenetére

    nezd, volt LG G3mam, volt utana egy ugyanolyan ppiju Pixel XLem csak OLEDdel, azert par szempontbol annak a kijelzoje sokkal jobb volt. az Xperia 1 II OLEDje a Pixel XLhez kepest gyonyoru, szoval OLED is fejlodik, azok kozott is van kulonbseg. kameraban ugyanekkora kulonbseg volt a Pixel XL es az Xperia 1 II javara a G3hoz kepest. a Pixel mondjuk nagyon jol tartotta magat kameraban is, de alapvetoen ott volt egy jo hardveres alap az egyik legjobb point and shoot szoftverrel, az Xperia 1ek pedig az egyik legjobb fotokat tudjak loni jelenleg amig az ember hajlando megtanulni a Photo Pro szoftverukkel egyuttelni.

    Xperia 1eknek kb 640 koruli a ppi erteke, ami azert nagyon latszik a gyakorlatban.

    egyebkent LG reszben amiatt tudott olcso lenni, mert a szoftveres supportjuk a telefonjaiknak nevetsegesen rovid volt. G3 utan nekem nem veletlenul nem G6om lett.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz nobela #132 üzenetére

    igy tobb minden fer ki a telefonra

    elso ket napban fura, utana viszont teljesen jo.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Timer #180 üzenetére

    egyebkent ha ennyire para az ara az elodmodellt 8-900 euro korul soportek ki. ugyanugy tud 4Kt (igaz fix 60Hzn), igaz csak 8/256os, cserebe a snapdragon 865 lenyegesen kevesbe problemas meleg szempontbol es alig marad el a 888tol.

    foleg, hogy hiaba soportek ugyanugy az S20 ultrat is hasonlo aron, abbol erre csak a tavalyi, szornyen sikerult Exynos verziobol jutott.

    szerk: erre egyebkent 450k hufnak megfelelo SEK az 1 III, szerintem be fog nezni max november korul 380-400 ala.

    tenyleg draga a nyitoara. nekem emiatt lett az 1 II egyebkent ket honapja, akkor latszott, hogy mi az amiben jobb lesz az 1 III az 1 IInel, es ugy voltam vele, hogy ezert (es az egy evvel tovabbi termektamogatasert) nem adok ki +500 eurot. kulonbseg szinten kb:
    +12GB ram (8 helyett)
    +(icipicit) jobb zoom
    o 888 a 865 helyett (picit gyorsabb, de erezhetoen melegebb)
    o autofokuszt az appban az 1 IInel is rendberaktak
    o fenyero meg mindig nem az igazi
    o 4K@120Hz ha menni is fog rendesen SW update utan valszeg le fogja zabalni az akksit es lehet a 888 miatt nem lesz praktikus
    - 100 eurral magasabb nyitoar

    ami meg erdekes lehet az az 5 III, ha tartjak az arazast akkor az tovabbra is A legjobb kompakt android flagship marad

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz sh4d0w #218 üzenetére

    egyebkent ha ezek a kriteriumok akkor nagyon tenyleg nincs mas. viszont ezzel egy nagyon retegigenyt elegit ki.

    notchnelkuli alternativa meg a Pixel 4 XL volt (855/6GB/128), de az 750 euroert igy 2021ben necces, foleg hogy a termekciklusa felenel van. illetve az elodmodell Sony Xperia 1 II ha talalsz kifuto akcioban az sokkal olcsobb az 1 IIInal, es eleg marginalisak a kulonbsegek, cserebe a snapdragon 865 nem melegszik annyira: a kamera szoftot az 1 II megjelenese ota elegge javitottak, az eleg alacsony fenyero meg az 1 IIInal se javult annyit, ugyanugy a szelfikamera se lett jobb annyival. 120Hzt nem tud, mondjuk engem az pont nem erdekel. viszont az egesz napos hardcore hasznalatot igy is epp birja.

    pixel 6nal a pronak is lesz cutoutja, samsungnal meg sajnos evek ota a notenel is van.

    ja igen, amiben a Sony nagyon jo az az egermozi, ha lefekves elott agybol vagy tomegkozelekedesen sorozatozol, egeszen eszmeletlen a kepe es ugy mutatja meg, hogy igazan mitol is kulonleges (a sajat photo pro appjan kivul). mondom ezt ugy is, hogy van / volt ket OLED kijelzom meg (Pixel 1 XL, Oculus CV1), es filmezni egyebkent projektoron szoktam.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz sh4d0w #232 üzenetére

    offot jellemzoen ignoralom :B

    Sony telefonok nekem egyebkent nem tetszettek sose, kb 10 eve nem volt Sonym, es akkor is egy masodlagos "roaming" telo volt aminel harom kriterium volt (kartyafuggetlen, olcso, ne kelljen azonnal akksit cserelni). viszont az 1 IInel vegre elhagytak a digitalis walkman designt es az 1 IIInal hala egnek semmit nem valtoztattak a bevett formulan.

    annyira mar nem lehet felismerni egy Sonyt, de innentol kezdve pl nekem is tokeletes lett a telefon, pedig en Pixelt akartam es az utolso ket napban tenyleg kb csak azt neztem, hogy mennyire lesz szivas atallni a GCamrol a Photo Prora.

    5 II egyebkent tenyleg telibetrafalta a nichet a Sony a kompakt, mindent tud Androidos csucstelefonnal azoknak, akik tenyleg kisebb keszuleket akarnak. 5 IIIra kivancsi leszek, bar azt neztem, hogy iden az 1 III kezdi megtalalni a sajat celkozonseget vegre es a 10 III is egy vallalhato megoldas lett.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz k850 #236 üzenetére

    1 II alapjan a fenyero egesz addig oke, amig nem probalod napozas kozben a deli napsutesben hasznalni, mert ott tenyleg keves lesz.

    latom rugged spingen tok ott is befigyel, ami azert valamennyit szelesit a telefonon.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #86564352 #244 üzenetére

    ez szep es jo, csak eppen nem fedi a valosagot.

    a Sony Xperia 1 III majusban (!) mar elerheto volt Kinaban, az volt az egyik elsodleges piaca ennek a telefonnak. svedeknel konkretan juli kozepe ota elerhetoek. ez egyebkent stimmelt is, majus vege korul konkretan szinte az osszes review kinai oldalakrol jott, es gyakorlatilag az osszesnel a kameraszoftver volt a fokusz.

    ---

    ha valaki fullos, stock droidot akar ami minden szempontbol remekel, akkor nagyon keves alternativa van. nekem ott kellett donteni, hogy kifuto akcioban benyulok egy 1 IIot vagy megvarom az 1 IIImat.
    - Samsungbol S20 Ultra es tavalyi Note erre csak a szornyen sikerult Exynos volt. 5G FEbolt volt Snapdragon 865, de az fHD. en latom a kulonbseget ekkora meretben, sajnos picit 1440p es 4K kozott is, de 1080p es 1440p kozott foleg. 90 es 120Hz engem nem erdekel
    - S21nel meg oke a CPU de 1080pre visszavettek a felbontast az Ultra kivetelevel, amit viszont nagyon dragaltam a kifuto 1 IIhoz kepest es az S20 ultrahoz kepest
    - Pixel 4 XL beszerezhetetlen, 5nel a hardweren huztam a szam az araert
    - LG foldbeallt, meg a termektamogatasuk mar a csucson is szornyu volt
    - Applet nem akartam (infrastruktura)
    - Huawei kiesett az OS miatt
    - Xiaomi es OnePlus meg a nem igazan stock droidok (Xiaominal bugok az osszes reviewnel emlitvae vannak, plusz termektamogatas mert nem romolok), tetejeben arban beertek a konkurenciat
    - Asusnal meg a Rog 5 volt valamennyire versenyben, de en alapvetoen nem jatszok es ugy viszont az a telefon nem az en igenyeimre keszult, Zenfone 8 meg meg nem volt a piacon.
    Ott egyebkent meg csak annyi latszott, hogy a 865nel annyival nem gyorsabb a 888, utobbi melegedesi problemai meg kevesbe.

    az a baj, hogy ugy, hogy egy Pixel 1 XLrol valtottam kb latom, hogy miert is lett dragabb:
    - vegre a furdoben (dupla betonfal mogott) se dobal a telefon, amit egyebkent egyedul a csaladban az S10+ es az S21 ultra tudott, az LG G6al konkretan a nagyszobaban is alig volt vetel (ugyanolyan carrier mellett). bluetooth stabil pl zsebben tartva futas kozben a negy eves fulesemmel
    - eleg hangos az ebresztoora, a Pixel 1 XL halk volt
    - normal IP vedelem jack es SD kartya mellett, tetejeben az SD kartyat ki lehet szedni tu nelkul
    - osszeszerelesi minosegre elsorangu, par honap hasznalat (es par foldreejtes) utan olyan, mint ujkoraban, igaz ez nekem az alap
    - par nap utan egyebkent a 21:9 kenyelmesebb es a gombok is pont jo helyen vannak, csak picit mashogy jobb fogni. haptikusan a gombok remekek. massziv.
    - gyakorlatilag stock droid egesz minimalis bloatwarevel. hala egnek elengedtek a Sony okoszisztemat (bar elvileg a Playstationnel van remote play is), ami jo, mert az mindig katasztrofalis volt
    egyebkent amiket leirtam azok egy reszet se a specifikacio, se a tesztek nem fedik nagyon, tehat jellemzoen itt lehet megfogni nagyon a koltsegeket.

    egyebkent kell a konkurencia, mert ha csak par szereplo van, akkor elofordul az a szituacio, hogy az egyik szereplo felad egy szegmenst (Google), a masiknak meg nem jon ossze a SoC (S20 Exynos), akkor hirtelen nagyon keves alternativa marad.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz #86564352 #251 üzenetére

    a Pixel XLnek is 800 euro volt az MSRPje, szoval ne tegyunk ugy, hogy valami olcso / gagyi cucc volt a viszonyitasi alap aminel elfogadhato, hogy egy 120+euros, sajat korabeli bluetooth fulessel nem bir kapcsolatot tartani futas kozben, csak ha a jobb zsebemben van. hangeroben konkretan az 1 II megver egy belepo bluetooth hangszorot (ugy, hogy a hangminosege is oke). aprosagokrol beszelunk, de ettol fuggetlenul a Pixelre egy idoben nem ebredtem fel.

    kamerat ejszaka az 1 IInel picit szokni es neha utanallitani kell. sokat javult a fokusz a megjelenes ota, de neha manualisa picit meg kell piszkalni, ami jellemzoen harom gombnyomas, meg egyszer le kell vele ulni ket orat vegignezni, hogy mi mire kell, mert egyebkent felhasznalobarat a szoftver es updatelik. barati korben hasonlo korulmenyek kozott nappal kis odafigyelessel siman es erezhetoen jobb kepeket lo, mint egy Iphone 12 (azzal vetettuk ossze direkt).

    ha nem hiszed, tele a youtube 1 II photo pro vs akarmi phone osszehasonlitasokkal (es talan mar 1 III is van par), versenykepes a Sony az abszolut kiralykategoriaban is, csak nem point and shoot modeban. ha az kell, akkor ajanlott megvarni a Pixel 6 Prot.

    Szoknyácska.: apro kulonbsegek vannak, pl GCam helyett van a photo pro es egy (tokfelesleges) default Camera app, news feed mashogy van picit megoldva, meg van egy side touch es egy multiscreen mode ami Pixelnel tudomasom szerint nincs.

    egyebkent egy sallangmentes, kb teljesen stock droidrol beszelunk, szoval Pixelrol valtva az egyetlen amit szokni kell, az a GCam -> Photo pro valtas. meg van valami Sony suite, ami utana sok mindent nem csinal es valszeg le lehet tiltani.

    egyebkent google featureok egy resze biztosan megy, az asszisztens mukodik ugyanugy, bar en azt letiltottam.

    sheratan: viszont ez azt is jelenti, hogy nincs megvarialva az interface es nincs kaosz a menuben.

    romolas meg engem nem erdekel, a jo design telefonnal az, amit az ember eszre se vesz. ezt tudja a Pixel, ezt tudta a Nexus (bar az dev telefonkent nagyon fapados volt), ezt tudta a sajat csucsan az LG, a Huawei es a HTC, es ezt tudja a Samsung es immar a Sony.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák