Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Szulita #134 üzenetére

    Nem, valahogy párhuzamosan abbamaradt a zenélés abbahagyása után a koncertfotó is. Néha még előfordul, örülnek is neki a zenekarok, de relatív ritka. A fő ok egyébként az, hogy az átlag koncert minimum 50 km-re van tőlem, nekem meg semmi kedvem felkocsikázni, aztán ásványvizet inni egész este :D

    AF sebesség ügyben nem tudok segíteni, nincs videós vázam, bevallom, nem is nagyon olvastam még ennek utána. Ha videózhatnék, úgy is a fényerős - akár manuális - fixeket preferálnám.

  • FEDman

    addikt

    válasz Szulita #134 üzenetére

    Igen, ilyen szempontból a videó más tészta. Gondolom leginkább azért mert videó közben a képfrissítés nem lehet akármilyen.
    Videó AF gyorsaságban az A55-nek szerintem jelenleg nincs párja!

    Viszont amit sokan elfelejtenek (vagy épp továbbra is fotós aggyal gondolkoznak), hogy videó közben már teljesen más igények vannak az AF felé és a gyorsaságnál sokkal fontosabb az irányíthatóság.
    Irányíthatóság nélkül csak össze-vissza pulzálás lesz. A55 féle gyors AF-el meg ide-oda rángatás, amit azért nem túl kellemes visszanézni. :)
    Vagy ha A55-ön nem akarod, hogy össze-vissza dobálja az élességet akkor a fókuszpontot folyamatosan a témán kell tartanod. Ebben az esetben a kompozíció erősen kérdéses.
    Nem véletlen használnak a profik videó közben manuál fókuszt. :U

    De ha már mindenképpen AF kell videó közben akkor szerintem többet ér az irányíthatóság amit a Pana kínál. Itt ugye eleve a kép egész felületén megy az AF, amit irányíthatsz érintőképernyővel, vagy használhatsz AF trackinget, arc felismerést.

Új hozzászólás Aktív témák