Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz sutszi #7 üzenetére

    Bár nyilvánvaló túlzás, és ez legfeljebb egy proof of concept, na de azt akkor is látni kell, hogy 2 nap alatt (!) eljutottak valahova, ami működik (!). És sok helyen ez rohadtul hiányzik, és képesek indokolatlan sok időt elreszelni tervezgetéssel, szüttyögéssel, amikor már rég egy első verziót kéne implementálni, hogy legyen róla visszajelzés (ami nem mellesleg megkönnyíti a további tervezést, mert ha az első gondolat alapján rossz az egész, akkor elég egy kis munkát kidobni).

    Ne érts félre, nyilván kell tervezni, felmérést végezni, tesztelni, változtatni stb. Ezt írták a cikk végén is. Itt az arányokról, nagyságrendekről van szó, ami hatalmas ellentétben áll. A végső megoldás nyilván valahol félúton van.
    (Azt meg már csak zárójelben, hogy nagyon dicséretes, hogy ott legalább volt, akinek ez szemet szúrt, és azt mondta ez baromság és így nem csináljuk.)

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz sutszi #59 üzenetére

    Tapsi csak mentegetni akarja a hazai túlárazásokat. Említésre se méltó próbálkozás...

    Thanos was right.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sutszi #61 üzenetére

    meg az is, hogy az it projekteket elég gyakran túldimenzionálják. api api hátán apiba csomagolva, absztrakció absztrakcióban, programozók már régen nem tudják, hogy mi merre meddig hány méter, ennek a következménye, hogy 20x akkora szerverfarm kell hozzá, 20x annyi idő kifejleszteni és sokkal többe kerül.

    szerintem egy ilyen jegyeladó rendszert, ha leül 60 ember és ügyesen elosztják a feladatokat, hibátlanra ki lehet fejleszteni egy hétvégén. amit nem tudnak megoldani, és a cikkben szereplő utalás ez lehet, az az, hogy az eladott jegyekhez kapcsolt rendszám átkerüljön a kamerarendszer adatbázisába, hogy realtime tudják ellenőrizni. ezt meg oldja meg az, aki a kameraszoftvert fejlesztette.

    nincs itt semmi trükk, pár tökös programozó jó nagy parasztlengővel beintett a fehérgalléros rablóbandáknak. ennyike. hírértéke annak van, hogy "sokkolta a politikusokat"... most már azt is tudjuk, hogy a politikusaik sokkolóan idióták, minimum it kérdésekben. és nem túl merész azt extrapolálni, hogy a mieink is. én persze lendületből továbbmegyek, és azt is extrapolálom, hogy nem csak it kérdésekben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sutszi #72 üzenetére

    ne mondd már, hogy amikor előre lezsírozott informatikai beszerzés van, ott a csókos nem tupírozza fel az egekbe a szerződés tárgyát!

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • axioma

    veterán

    válasz sutszi #80 üzenetére

    OK, csak sokszor az van, hogy kutyaolat is csilliokert csinalnak.
    Szakmabeli vagyok es inkabb dolgoznek benne, minthogy fikazzam. Ez nem sil4 fejlesztes, es 120 embernap ingyen egy agilisen megoldhato feladatra szerintem pont eleg a szakmatol (egyszer, mondjuk evente, nem minden hetvegen). Btw a munkahelyemen vannak is ilyen charity megmozdulasok, nem csak erdoirtas meg teremfestes, hanem ahol programozoi tudassal lehet segiteni az adott szervezetet. En hasznosabbnak tartom mint azon rohognek kinek all rosszul a kezeben a szerszam...

  • Tikakukac

    titán

    válasz sutszi #84 üzenetére

    Ugye? Bennem is sok kérdés kavarog egy ideje. Volt akit khm személyi szabadságában is korlátoztam és odaszegeztem neki a kérdést: pontosan ugyanannyi idő levágni azt a csempét jól és rosszul is. Mérned muszáj, mert be sem férne másképp. Akkor felrajzolásnál miért nem oda rakod a ceruzát? És nagy kuss és mosolygás, meg pingvinezés. 30 év tapasztalattal. És ez az elvben "igényes" burkoló volt.

    Minden szakmában napi szinten futok bele ilyenbe. Megoldás? Na, azt én is keresem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sutszi #160 üzenetére

    Jajj elnézést, Szoftverfejlesztő Úr. Well, sajnos elég sok közöm van hozzá közvetlenül is, nem is egy csapattal. Lesz is meló rendesen, nehezen emésztem meg, amikor díszes tálcán nyújtják a sz@ros kenyeret, de mellékelnek mellé 400 oldalas magyarázkodást. Vaskos számlával, ofc.

    Annak mindig örülök, ha valaki nálam jobban tudja én mit tudok meg mit nem. Próbáltam szemléltetni egy elég izmos példával, hogy mit jelent az, ha valakinek x dolog a szakmája y éve, de látom ez picit túlfűtötte a kazánt ;)
    Egyezzünk ki abban, hogy olyan szinten nem érdekel, hogy mekkorára tartod magad és a tudásod vagy éppen az enyémet, hogy 2-vel nem emelkedik meg a pulzusom. Ez valamikor 10 éve még talán érdekelt, azóta lefutott előttem kb. minden szakmából pár tucat "arc".
    Amennyit tudnom kell az anyagi oldaláról arról (sajnos) nagyon is tudnom kell. Ahogyan arról is, hogy ezek az árak hogyan képződnek és miért lesz a vége annyi, amennyi.

    Keresheted te is kenyeredet ezzel, meg a kőműves, vízszerelő és villanyszerelő is. Vagy a pék, esetleg taxis is. Hogy mire tartod az első kézből származó információkat... szintén nem engem minősít szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • robohw

    aktív tag

    válasz sutszi #160 üzenetére

    Bájos az abbéli erőlködésetek, hogy másokat megpróbáltok hülyének nézni és ennek érdekében a politikai meggyőződéseteket ál-szakmai síkon másokra ráerőszakolni. Magyarázzátok a magyarázhatatlant úgy, hogy az már messziről szaglik.

    A valóság az, hogy a Cseh kollégák a speckó totális ismeretében álltak bele a dologba. A két napos munka pedig nem az önzetlen fejlesztők "silányságát", hanem az elvárások sekélyességét példázza.
    Ezek az emberek -veletek, olcsó pártkatonákkal ellentétben- tényleg fejlesztők, ebből élnek, ezt a munkát végzik hét közben is.
    Akárhogy is gyalázzátok, becsmérlitek azt amit tettek, ők vannak a jó oldalon, nem ti. Benneteket az minősít, ahogy megnyilvánultok.

    My own programming language: http://www.robomax.online

  • Tikakukac

    titán

    válasz sutszi #166 üzenetére

    Azt képzeld el, hogy a semmiért még fizetni is fizetnek. Durva, mi?
    Az, hogy elkanyarodtam... nem kanyarodtunk sehova. Valószínűleg azért is mentél IT pályára, mert a magyar nem volt erősséged és nehezen érted meg a párhuzamokat, metafaforákat, hasonlatokat és egyéb "oszt' azt kit érdeke'?!" dolgokat. Nem gond. De szintén nem az én bajom.

    Belülről meg nem kell látnom semmit. Azt majd te látod, nekem már egyetemen elég lett a kódolásból. Nekem elég látni az életútját egy fejlesztésnek, a költségvonzatát, időbeli lefolyását és végeredményét.

    Utasítsd, mit bánom én. Ezeket csak az veszi magára, akinek van valami vajacska a füle mögött. Tökre nem érdekelt látatlanban ki mennyire hordta le a szervizeseket mikor azt csináltam. Hölgyem/Uram, 10-ből 9 ember szutyok munkát végez. Én igyekszem nem így csinálni. Az általánosítása mindenféle tudás nélkül is sajnos megállja a helyét, ez van. Pont. Kész. Nem kell ezt nyújtani, mint a rétest.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sutszi #169 üzenetére

    Végülis a 10 millió foci edző, 10 millió közgazdász országa után most a 10 millió fejlesztő és projekt manager országa lettünk. Gratulálok! Ez igen!

    Én javaslok a nagy kódolás közé beékelni értő olvasás gyakorlatokat. Durván nem megy ez.

    Szóval te klasszikusan egy vásárló vagy. A Pick szalámit megszakérted amit boltba veszel? Lehetne ezt olcsóbban is igaz?

    Ha a boltban lévő Picket az én ízlésem szerint rakják össze, miközben minden lényegi gyártási folyamatot ellenőrzök és ha kell, módosíttatok rajta, akkor igen, klasszikus vásárló vagyok. És persze, ha több gyár is állítana elő Picket azonos helyen és piacon, majd ezekből mazsolázva rakatnám ki magam elé a lidiben. Huuu de meredek lett.
    Mivel ez közel sem igaz, ezért szerintem hagyd ezeket a párhuzamokat, rossz nézni.

    Mellesleg, ez a meló nem csak kódolásról szól... De azért is hiszed ezt, mert halvány lila gőzöd sincs róla. De okoskodni jólesik ugye?

    Annyira nem, csak szomorú, hogy C++-ban jobbat tudnánk beszélgetni, mint magyarul ezek szerint.

    Erre a te szavaiddal válaszolnék akkor: "Annak mindig örülök, ha valaki nálam jobban tudja én mit tudok meg mit nem."

    Az megvan, hogy... áh, hagyjuk. Ha most szigorú lennék, akkor visszaidézném azt, amire ezt írtam. És kész, is, visszajutottunk az eredeti kijelentésedig.

    Nagyon érdekes, hogy amikor fordított helyzet van akkor minden oké... :U

    Az milyen? Most ott állunk, hogy ha valamit normálisan meg akarok valakivel csináltatni akkor nem specifikációt csinálok, CAD-et vagy konkrét terveket aztán kiadom,, hanem aktívan benne kell lennem a munkafolyamatokban különben egy vödör szemetet kapok túlárazva, pocsék minőségben, amit utána még ennyi pénz és kétszer annyi ideg helyrevágni. Nem tudom ennél fordítottabb mi lehet. Vagy, hát, de. Amikor magam csinálok meg valamit a Word doksi írásától kezdve a kész "műalkotásig". Ami ugye jelen esetünkben már lehetetlen, mert néha aludnom is kell, a kódolásról meg leszoktattak rendesen amúgy is.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz sutszi #171 üzenetére

    Nem nagyobb, mint a Pickes hülyeség :P

    Én is köszönöm, tudom jobb helyre rakni az időt én is :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • jorgoszka

    tag

    válasz sutszi #169 üzenetére

    szia!
    ne haragudj, a hozzászólásaidból számomra nem egyértelmű:
    te valójában programozó, szoftverfejlesztő vagy projektmenedzser vagy? esetleg rendszerszervező?
    köszönöm.

    Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

Új hozzászólás Aktív témák