Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Noukoum #35 üzenetére

    Szerintem kicsit elbeszéltek egymás mellett.
    A cikk arról szól, mekkora a különbség gazdag és szegény közt.
    Abban igazad van, hogy globális átlagot nézve, nem visszafelé haladunk, legyen szó várható életkor, éhinség, mélyszegénység, etc. ügyében.
    Narxis sem állít valótlant, az egymásra utaltság sokkal indirektebb, mint korábban, így az egyén szintjén szinte láthatatlan (lsd. más szemszögből, mindent megosztok a fészbukon, mert senki vagyok).
    Talán pont itt van a kutya elásva és a technológia az, ami abszurdá teszi a jelen helyzetet. Nem hiszem, hogy Dzsingisz kán, kisebb góré lett volna, mint Bezos. Viszont a hatalomgyakorlás közvetlensége sokat változott, kicsi lett a világ, a MasterCard-od alapján szinte bárki tudhatja a világ bármely pontján, a nap bármely pillanatában, "mennyit is érsz".
    Ennek van a globulista vonalnak van egy másik vetülete is, amit a középosztály itt Európában egyre jobban érez. Azt, hogy kezd világ-középosztály lenni. Az indiaik ennek még éppen örülnek, ahogy kelet Európa is örült 10 éve. Amíg megvan a kellő gradiens és elhárultak azok a mesterséges akadályok, amik ezt korábban gátolták, nem áll semmi a kiegyenlítődés útjában.
    Gazdagéknál is hasonló lehet ez, lehetsz a világ leggazdagabbja, vagy hirtelen senki, miközben továbbra is valami porvidék első embere vagy. De ahogy bármilyen mostani platformon a fő szabály: the winner takes it all.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Penge_4 #63 üzenetére

    Látszólag kicsit szembemegyek a korábbi állításommal, de csak egy kibővített kenyert és cirkuszt párhuzam.
    Ha tényleg annyire rossz lenne a helyzet, akkor nem 1000-es nagyságrendben lennének az utcán a "tisztánlátók".
    Az, hogy ez ma már mennyire nem működik, azt jól mutatja Hong-kong, Burma, Venezuela vagy hogy közelebb legyen Fehéroroszország és ez sajnos bőven nem a lista vége. Ezekben az országokban, már nem csak hisztizés van, mint itt, mert nem tetszik a maszkod színe, hanem tényleges problémák. Legyen az valós gazdasági összeomlás, valós emberi jogi sérelmek, valós diktatúra.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Stauffenberg #70 üzenetére

    Örülük, hogy ezt mind leírhattad, csak nem tudom miért idéztél. Annyit írtam, hogy valós problémákra reagáló valós tüntetések sem érik el manapság könnyen a céljukat. Ennek megfelelően nem tudom kitől vár megértést valaki, aki nem képes az orrára húzni egy maszkot.
    Ha már így elrugaszkodtunk, Darwin témában tudom ajánlani az önző gént, főleg ha érdekel a játék elmélet.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz btprg #93 üzenetére

    Ha felhoztad a torzítás dolgot, akkor megneveznéd kérlek azt a nem Covid-os évet a közelmúltból amikor kb. az egész világ be volt zárva, csak hogy fair legyen az összehasonlítás?!
    A szabályokat pedig főleg az önző (és korlátolt) emberek tartják értelmetlennek. Ha jól emlékszem teljes indukciós bizonyítást már középiskolában is tanítanak, így alkalmazhatjuk. Ha nem lenne önző az illető, akkor másnak is megengedné, amit magának. Ebben az esetben pl. ha te hazaérhetsz este kijárási tilalom alatt, akkor a szomszéd és az ő szomszédja is, így a példában máris nem üres az utca. A szabályokat azért tudod áthágni, mert visszaélsz vele, hogy a többiek betartják. Aki vezetett már európán kívül, az ezt egész könnyen belátja.
    A korlátoltság azért feltételezem, mert az ilyen foteltudósok elhiszik magukról, hogy nem csak bárkinél tudnak jobban bármit, hanem mindenkinél. A szabályok többségét valóban hozzáértő szakértők hozzák közös megegyezéssel. Akikben mondjuk lehet, hogy felmerült, ha a forgalommal szemben parkolsz, akkor nem fogod látni, hogy minek mész neki az autó másik felével, ami először lép a forgalomba. Aki ennyire okos persze az jövőbelátó is. Tehát mikor megáll egyedül az úton szabálytalanul, már akkor tudja, hogy mire elindul senki nem fog melléállni, ha mégis, akkor viszont pont az az önkritikus típus, aki megkér valakit segíteni, anélkül parkoljon ki, hogy mást veszélyeztessen. (Azért rágtam be erre a témára, mert nem egyszer került kerékpáron veszélybe ilyen szupersofőrök miatt.)
    Szóval összeségében lehet, hogy nem is baj, hogy nem azok kezében összpontosul a hatalom, akik az ingyen sörig látnak, vagy égetik az 5G-s toronyokat, hogy nehogy a Gétsz becsipszezze őket.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz t72killer #97 üzenetére

    Ilyen precedens nélküli helyzetben jobban támogatom, ha aktívan és transzparensen próbálkozik valaki, mint a tétovázást.
    A franciák pl. most megint legalább 4 hétig semmit nem csinálhatnak. Ami ismerve őket nem is meglepő, mert ahogy nem tartanak fegyvert a fejükhöz, előhúzzák az egyenlőségüket és csinálnak, ami eszükbe jut. Ettől függetlenül vannak simán szar szabályok is, ami gáz, ha ezek hetek után is életben vannak.
    Az ingyen teszt keményebb dió. A baj persze itt is az emberi hülyeség, csak a másik végletnél elő lehet húzni, hogy a gazdagokkal kivételeznek és ezért nehezebben védhető. De ott van Svájc, az a szegény nyomor ország, ahol az első héten lerabolták az ingyen készletet, aztán a vaterán árulják.
    Ahogy valaki írta ez az árnyoldala, ha elbutított, manipulált néped van, ami manapság trendi, nem lehet rájuk számítani.

Új hozzászólás Aktív témák