Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz btprg #53 üzenetére

    Nem, akkor az első hullámnál tavaly kb lezárjuk a dolgot és pl többek között apám még élne.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • válasz btprg #53 üzenetére

    Azért egy flu meg egy marburg-marburg közé lehet nem kellene egyenlőségjelet rakni.
    Ugyanígy a sars2 és meghűlés közé sem.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz btprg #53 üzenetére

    Az a baj azzal, hogy a sajtót nem engedik be a kórházakba és nyilatkozat stop van elrendelve a dolgozóknak, mert az emberek nem fogják fel, hogy mekkora a baj, csak a sikerpropaganda és ellenpropaganda megy, nincs tiszta kép a társadalomban a járvány valóságával kapcsolatban. Én elég sok EÜ dolgozót ismerek, családtagok, barátok és rohadt nagy tévhit, hogy csak a gyenge immunrendszerűeket viszi el a járvány.

    Eleve a gyenge immunrendszer és a krónikus betegség közé egyenlőség jelet tenni baromság, ezek nem szinonima szavak. Másrészt pedig egy krónikus betegségnek sem okvetlenül kell halálos ítéletet jelentenie, mégis az megy a társadalom egy részénél, hogy nem baj, mehet a gödörbe, úgyis gyenge volt, ez a természet rendje.

    Ráadásul aki nem érti a járvány dinamikáját, azt sem érti, hogy tömegével halnak meg a megmenthető emberek, mert nehéz felfogni, hogy olyan mennyiségben érkeznek a súlyos esetek, ami az ellátás minőségét rontja. Egy influenzába is ugyanúgy bele lehet halni kétoldali tüdőgyulladással, csak éppen az ritkábban okoz ilyen súlyos szövődményeket és lassabban is terjednek az influenza vírusok, így aki bekerül a kórházba, sokkal több figyelmet, ezzel pedig magasabb minőségű ellátást kap.

    Az is a kelleténél kevesebb figyelmet kap, hogy nem csak belehalni lehet a vírusba (mert az embereket csak a halálozás érdekli), hanem az életed hátralévő részére egészségügyileg tönkremenni. Tele van fiatalokkal az összes post-covid ambulancia, hegesen gyógyult tüdő, károsodott szívizom, neurológiai panaszok, ez a három a leggyakoribb. Az orvosok azt mondják a csupa 30 körüli fiatalnak, hogy valószínűleg rokkant nyugdíjba mehetnek hamarosan. Persze, nem haltak bele, de az életminőségük megváltozott és bár még nem tudni, hogy mennyire visszafordíthatatlanok ezek a károk, de ez tömegeket érint.

    És igen, vannak országok, ahol jobban kezelik a járványt. Nem szalasztják el az alacsony átfertőződöttség időszakait arra, hogy kiterjedt kontaktkutatással lassítsák a felfutást, célzott és rövid lezárásokkal idejében lépnek, vannak helyek ahol a lakosság ingyen kapja a tesztet, hogy ha már úgysem bírja ki, hogy a nagyit meglátogassa, legalább tesztelje magát. Azért mi most nagyon rajta vagyunk világviszonylatban a halálozási dobogón és éppen a csehekkel versenyzünk, hogy kié legyen az első hely. Azért szerintem az első és az utolsó helyezett között szerintem vannak még fokozatok és igen, ezeket a járványkezelés alakítja. Nálunk 1,5 hónappal a harmadik hullám felfutásának kezdete után sikerült bármit is lépni, addig a seggvakarás ment és megvárták míg színültig megtelnek a kórházak.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz btprg #57 üzenetére

    100 embernél több hal meg minden egyes nap alatt már tavaly november óta, ez egy tízezreket súlyosan érintő betegség. De magad is kipróbálhatod oltás nélkül, most akciósan adják.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz btprg #57 üzenetére

    "az csak arra lenne jó, hogy pánikhangulat alakuljon ki az emberek között"

    Az apokaliptikus állapotokat az okozza, hogy sokan szarnak a vírusra és a veszélyeire. Unom már az állandó nyafogást azon, hogy az állam oldja meg a dolgokat, az egyik oldal teljes lezárást követel, míg a másik meg azt, hogy ne legyen semmi és dögöljön meg aki úgyis túl gyenge túlélni. Az egyéni felelősségről kevés szó esik, például egy éve vagyunk ebben a fosban benne és sokan egyszerűen még most sem bírják ki, hogy egy bevásárlás erejéig az orrukon is rajta legyen a maszk vagy ne családi program legyen az Aldiba mászkálás, esetleg nem biztos, hogy éppen a valahanyadik hullám tetőpontján érdemes összegyűlni megünnepelni a nagyi születésnapját. Nem pánikra, hanem egy kis szürkeállományra és komolyságra van szükség. De nálunk az emberek nem találkoznak a járvány valóságával, mert az nem bemutatható, ehelyett egy átpolitizált acsarkodássá vált az egész és a maszkot feltenni képtelenek azzal érvelnek, hogy idióta szabályokat nem hajlandók betartani. Holott a maszkviselés nem politikai kérdés.

    "Köszönöm, de én nem szeretnék utcára kerülni amiatt, ha kihisztiznek még pár hónap, vagy pár év lezárást a rettegők..."

    Figyelsz te arra amit a vitapartnered leír? Én kifejezetten azokat az eszközöket emeltem ki, amik arra szolgálnak, hogy a lezárások elkerülhetők vagy az időtartamuk minimalizálható legyen. Az is beszédes, hogy egy állam mire költ ebben a helyzetben, ha egy szektort X milliárd forintból lehetne kompenzálni a lezárásokért, de ez nem történik meg, viszont az a pénz elmegy látványberuházásokra és presztízs eseményekre, akkor nem biztos, hogy az egzisztenciádat éppen a "vírusrettegők" fenyegetik, mint inkább maga az állam.

    "de be lehetne fejezni a 30 évesek hullahegyeivel való riogatást"

    Köszi. Szalmabáb érvelésből nem kérek a továbbiakban. Senki nem mondott ilyet. Ellenben tiszta kép sincs a járvány kapcsán, amit te elvársz, hogy beszéljünk inkább arról hányan nem haltak meg, az ugyanúgy csak a kép egyik fele.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz btprg #93 üzenetére

    Idióta, sőt, járványkezelési szempontból egyenesen hátrányos szabályok vannak, nem is erre utaltam, hanem a direktbe vírustagadó, alap tényleg hatékony védekezést is egyenesen támadó, alkalmasint tünetekkel közösségbe menő figurákra. A járvány valós, aki ezt mára tagadja, az egy kategória a "csippelagéc", "fertőz az 5g torony" bagázzsal. Nem csak azért, mert én elvesztettem valakit, hanem mert a spanyolnátha óta az országban békeidőben ekkora emberveszteség még nem volt - és nem, nem az 5g hullámokon terjed...

    A részemről befejeztem itt az offot, van koronavírus topik ilyesmire.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Foglalt név

    addikt

    válasz btprg #93 üzenetére

    Ha felhoztad a torzítás dolgot, akkor megneveznéd kérlek azt a nem Covid-os évet a közelmúltból amikor kb. az egész világ be volt zárva, csak hogy fair legyen az összehasonlítás?!
    A szabályokat pedig főleg az önző (és korlátolt) emberek tartják értelmetlennek. Ha jól emlékszem teljes indukciós bizonyítást már középiskolában is tanítanak, így alkalmazhatjuk. Ha nem lenne önző az illető, akkor másnak is megengedné, amit magának. Ebben az esetben pl. ha te hazaérhetsz este kijárási tilalom alatt, akkor a szomszéd és az ő szomszédja is, így a példában máris nem üres az utca. A szabályokat azért tudod áthágni, mert visszaélsz vele, hogy a többiek betartják. Aki vezetett már európán kívül, az ezt egész könnyen belátja.
    A korlátoltság azért feltételezem, mert az ilyen foteltudósok elhiszik magukról, hogy nem csak bárkinél tudnak jobban bármit, hanem mindenkinél. A szabályok többségét valóban hozzáértő szakértők hozzák közös megegyezéssel. Akikben mondjuk lehet, hogy felmerült, ha a forgalommal szemben parkolsz, akkor nem fogod látni, hogy minek mész neki az autó másik felével, ami először lép a forgalomba. Aki ennyire okos persze az jövőbelátó is. Tehát mikor megáll egyedül az úton szabálytalanul, már akkor tudja, hogy mire elindul senki nem fog melléállni, ha mégis, akkor viszont pont az az önkritikus típus, aki megkér valakit segíteni, anélkül parkoljon ki, hogy mást veszélyeztessen. (Azért rágtam be erre a témára, mert nem egyszer került kerékpáron veszélybe ilyen szupersofőrök miatt.)
    Szóval összeségében lehet, hogy nem is baj, hogy nem azok kezében összpontosul a hatalom, akik az ingyen sörig látnak, vagy égetik az 5G-s toronyokat, hogy nehogy a Gétsz becsipszezze őket.

  • válasz btprg #92 üzenetére

    hagyjuk akkor :DDD

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz btprg #82 üzenetére

    Persze hogy tetszik :P mert ez konkrétan vitakultúra, nem pedig az általában másoktól megszokott nagy rakás szar :P

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák