Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Myn

    senior tag

    Nekem nagyon bejött! :C

    Mondjuk én imádom a retró játékokat, hiszen azokon nőttem föl. A Shenmue-ra még a Dreamcast-os új korszakában írigykedtem nagyon, mert akkoriban PC-n nem vagyon volt hasonló (alapvetően kalandjátékos vagyok és akkoriban pont a "gyászkorszak" volt), talán csak a Quantic Dream-es Omikron-nal volt némi hasonlóság. A 2000-es években NullDC-n próbálkoztam a Shenmue-val, de nagyon nem volt az igazi, mert sokszor fagyott, illetve nem tudtam menteni benne. Így most nagyon örülök, hogy végre van PC-re!

    Viszont üröm az örömben: A Shenmue I. része, miért nem megy Intel HD 4xxx-es és régebbi szériákon? Ilyen van a hurcis laptopomban és így a II. résszel kellett kezdenem, ami tökéletesen fut a HD 4400-esen, de az első rész nem... :F Remélem lesz rá patch vagy workaround, mert az első rész hangulata nekem is egy kicsivel jobban bejön (persze nagyon jó a második is!).

    Illetve egy kérdés: nem tudja valaki, hogy az Outrun-ban mivel kell sebességet váltani? (Billentyűzettel játszom) Egyszer már sikerült véletlenül valahogy megcsinálni, de utána soha többet, így még az első checkpoint-ig sem jutok el... :O

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz laposonly11 #4 üzenetére

    Megoldották, a II. rész menüjében ott az opció (kell hozzá egy I. rész kimentett állás). :K

    Csak én, mint írtam, a második résszel kezdtem és nem hiszem, hogy elölről fogom már kezdeni.

    Egyébként megvannak a gombok az Outrun váltáshoz: Q (hi) és R (lo) (de hülye helyen vannak, mondjuk át lehet konfigurálni). Negyedik szakaszig el is jutottam benne (és elő is jöttek az emlékek, hogy én mennyi húszast dobtam be anno a nyugati pu-n lévő árkád gépbe :DDD ).

    #Skynet258: Most néztem róla videókat, és köszi, ez akkor nagyon nagyot ütött, nem akarom elrontani az emlékeket.

    Tele vagyok szebbnél-szebb grafikájú AAA kategóriás játéokkal, még is amióta megjelent, szinte csak ezzel játszom az integrált GPU-s kis laptopomon. Mondjuk én néha DOS-os játékokat is előveszek...

    [ Szerkesztve ]

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz GodGamer5 #11 üzenetére

    Nem tudom mi baja van mindenkinek az irányítással... WASD+egér kombó előtt is volt élet. Nekem pl. teljesen jó, hogy a laptopon ölben is tudom játszani, nem kell hozzá egér.

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák