Új hozzászólás Aktív témák

  • Obi-1

    őstag

    Nekem mindig szimpatikus volt az SSHD ötlete. Így nem nekem kell döntenem, hogy a legutolsó Windows dll is az SSD-n legyen-e, vagy sosem használja senki. Úgy látszik, hogy ennek ellenére az SSHD már nem lesz mainstream, most megkaphatnám 30-40 ezerért az 500GB-os SSHD-t, amely már elegendő kapacitás lenne a notebookban.

    A jelenlegi notebookomban még feláldoztam a DVD-olvasót, így 120GB SSD és 500GB HDD van benne. Mindennel elégedett vagyok, de szívesen használnám optimálisabban az SSD-t. Jelenleg túl sok olyan dolog kerülhet rá, amely nem igényli a gyors hozzáférést, míg más programokat a HDD-re száműztem, így nem részesülnek a nagyobb sebességből. Egy 256GB-os SSD-vel az alkalmazásokat már mind az SSD-n tudnám tartani, de még akkor is szükségem lenne a HDD-re.

    A régi notebookom lett a feleségem netezős gépe, mostanra nagyon lelassult. 3 perc 50 volt a power-to-youtube elérés. A Firecuda SSHD-vel és friss telepítéssel a régi gép nagyon meggyőzően teljesít. Szerintem bőven van létjogosultsága a technológiának, főleg olyan gépekben, ahol nem célszerű a két egységet különválasztani. A WD is belépett az SSD piacra, így ők is előállhatnának jobb kombinációkkal. Valószínűleg egy 60-100GB SSD +1TB HDD még nagyszerűbb teljesítményt tudna nyújtani.

    Only a Sith deals in absolutes.

Új hozzászólás Aktív témák