Új hozzászólás Aktív témák

  • ttower

    aktív tag

    tök fölösleges törnöd magad. ő erre utazik. 4 nap alatt 10< ilyen írást publikált több néven. volt amit 2-3 verzióban. a javítás jó, de semmi értelme.
    a bevezetőben a tesztet z-vel írtad.

    It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

  • Samus

    addikt

    válasz ttower #1 üzenetére

    akkor ő volt az a kp1135 is :D na mindegy, csak annyira felhúztam magam rajta, komolyan. arra nem képes, hogy megírja egy szöveszerkeszőben... na mindegy, elrettentésnek jó :D (a hibákért bocsi, Word-ben írtam, de ígyis maradtak benne hibák...)

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Bordoi

    őstag

    Nem látom a képeket, vagy nincsenek?
    Rengeteg hiba van benne, pl.búszon

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

  • joey04

    titán

    Bár össze tudnék gyűjteni 6 hónap alatt fél millát...bár nem egy ilyen gépre költeném az biztos!

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Samus

    addikt

    válasz Bordoi #3 üzenetére

    ez nem az én írásom! kint volt címlapon kb 5 percig, majd törölték, a felhasználóval együtt, de annyira felkaptam rajta a vizet, hogy nekiálltam megcsinálni, de addigra törölt lett... csak elrettentésképpen, így kellett volna, és eredetileg milyen volt. SOHA nem volt ilyen gépem, és ennyi pénzem sem lesz (ha igen, nem erre fogom költeni...), de azért elgondolkodtató, hogy akinek ennyi pénze van, hogy tud ilyet csinálni? én egyébként Dell 1525 -t akarok majd venni, a celeronosított verziót, nekem bőven megfelel a tudáa, és nemis 3 kiló...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    nah, újra támadt a baltás gyilkos (Copyright Twollah), ezúttal ipod99999 néven ha jól emlékszem, cikke mostis rekordideig, egészen 4 percig kintvolt a címlapon, mire írtam a hozzászólást, már törölve lett :D, de azért ide becopyzom, ha már leírtam (úgyis személyes blog...)

    "na kedves iphone5555, a múltkor (tegnap) annyira felb@sztál az írásoddal, hogy nekiálltam helyrerakni, itt olvashatsz róla, és áruld már el, hány mAh az aksi, mert a 65watt nem árul el semmit a teljesítményéről (lusta voltam utánnanézni), mivel láthatóan párszor még fosz írni, adok pár jótanácsot. javítsd a helyesírásod, és igyekezz megtanulni fogalmazni, ez később is előny marad. 2 ha már netről szeded össze az infót (ez persze nem baj), ahelyett, hogy a saját géped paramétereit írnád le (valami jókis progi még aztis megmondja, milyen márkájúak a csavarok, pl: Everest), de legalább ne copy-paste módszerrel csináld, ergo kit érdekel pl hogy a cd-rw-t hányszorosan írja... (kis segítség az említett linken), jah és mégvalami, hány GHz-s a proci? mert tökjó, hogy ottvan, hogy 2.4 vagy 2.6, de a TIÉD (mert arról írsz, nem általánosságban egy Mac-ről) milyen? jah és XP-t simán úgyanúgy tehetsz rá, mint bármelyik noteszra (ha olyan mint az enyém, nLite-al megpiszkált, integrált SATA vezérlős, ha nem, akkor a neten találsz leírást, vagy a BIOS-ban kell átállítani a vinyó "módját" IDE-re). van még mit fejleszteni, látom mostmár az ékezetek egy része megvan, de tele van fogalmazási hibákkal, és mondatot NAGY kezdőbetűvel írunk, továbbá . és , után szóköz van, MINDIG. és mégegy jótanács, először írd le Word (vagy Writer, vagy a Mac-es szövegszerksztőket nem ismerem-ben) leírni, ez ellenőrzi a hibákat, 5x átolvasni, és utánna publikálni. köszönjük az egész Logout nevében."

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • twollah

    nagyúr

    Felesleges foglalkozni vele.
    Majd par ev mulva ha lesz rutinja, tud fogalmazni, hellyel kozzel helyesen irni akkor talan lesz erteleme a dolognak, hogy igy segitsd a munkajat.

    Szerintem a srac ugy 13-14 eves lehet es probalkozgat az irassal.
    Kicsit befele fordulo srac, keveset beszel, ezert nem tudja kifejezni magat meg irasban sem.

  • Samus

    addikt

    válasz twollah #7 üzenetére

    már csak arra leszek kíváncsi, hogy legközelebb milyen névvel regel, tuti valami apple cuccal, vagy machintos néven (óóó, a Blank Check című film, dej is volt :D). igazából hirtelen felindulásból csináltam... de nemértem miért akar írni, ha nem tud, és miért nem olvassa ezt :D . énis akartam írni az N82-m ről, de még nem sikerült rendesen megfogalmaznom... nemis publikáltam. jah igen, nincs új "baltás gyilkos csapás?" jót röhögtem rajtuk :D

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • ABE

    őstag

    válasz Samus #6 üzenetére

    Tekintve, hogy az írásod nevelő célzattal került ki, kicsit viccesnek hat, hogy Te magad is rengeteg hibát vétesz...

  • cizoe

    őstag

    Ez hasonlóan az eredetihez, továbbra is egy ganéj nulla. Volt így értelme?

  • Samus

    addikt

    válasz ABE #9 üzenetére

    pl? várom a helyesbítéseket. mondtam, hogy soha nem volt ilyen gépem, igyekeztem a fogalmazást, és a logikát kicsit javítani, valamint az eszméletlen mennyiségű helyesírási hibát kikapni, ha értelmet keresel, azt nem találsz benne, mivel hogy írjak valamiről úgy bemutatót, ha csak egy képen láttam előtte? nem helyette akartam megírni, csak ha ezt írta, akkor így kellett volna. a hibákat pedig várom, ezért jött létre a topik és az írás. és ha arra vagy kíváncsi, hogy én mennyi hibát vétek, tegyél próbára, fogd az eredeti szöveget, és másold be wordbe, miután a leesett állad visszaraktad, nézd meg az enyémet. bocsi, kissé nehéz volt értelmet találni az eredetiben, ahol csak az "a", "az", "és", "egy" szavak nem voltak aláhúzva pirossal, valamint eszméletlen mennyiségű zöld csíkot is kaptam...., volt ahol azt sem értettem, mi a jó életet akar most ez írni (nemám még értelmet is keresi benne), vajon az eredeti cikk írója tudta mit akar? :D MOD: oké, aláírom, van benne hiba, de ha így került volna címlapra, állítom, nem törölték volna. de amennyiben úgy gondoljátok, hogy ez tényleg felesleges, én törölhetem... ezt írtam is, kiemelve!

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • ABE

    őstag

    válasz Samus #11 üzenetére

    Rövid leszek, nem ragozom túl:

    Amennyiben ki akarsz javítani egy hibáktól hemzsegő szöveget, akkor a minimum az, hogy megpróbálsz tökéletességre törekedni. Én ezt nem látom a Te javításodban, mert ha előtte végigolvastad volna alaposan, akkor nem ezt adtad volna ki a kezed közül. Elgépelések, helyesírási hibák, formai hiányosságok tarkítják az írást. És nem csak az eredeti írás javított verzióját, hanem a saját bevezetődet is...

    Mellesleg szeretném megkérdezni, hogy miért nem tartod fontosnak, hogy a hozzászólásaidban is nagybetűvel kezdjed a mondatokat?

  • Samus

    addikt

    válasz ABE #12 üzenetére

    hmm... egyszerű, gondolom biztos leveleztél iskolás korodban. ugye ott sem kezdted nagybetűvel a mondatokat. viszont ha dolgozatot írtál, ott már igen. én ezt így fogom fel. ha hozzászólást írok, nem törekszem a maximális "minőségre", elég annyi, ha megértik. viszont ha már címlapra írok, akkor az legyen szép, és érthető. szeretnélek megkérni, hogy olvasd el az MX1000 tesztemet. abban is ennyi hibát találsz? valószníű nem, a különbség: azt jópár napig foltozgattam (mielőtt kikerült, és utánna is), e jelenlegi "javítást" pedig egy röpke óra alatt eszközöltem, nem címlapra szántam, nem véletlen van itt, énsem vagyok tökéletes, és DIREKT nem javítom a hibákat (észrevettem őket) (mint láthatod, az énsem sem egyben írandó, mégis úgy írtam, de szerintem ez még nem akkora baj, ettől érthető marad. és bár nem tökéletes, de formailag helyt áll, szerintem sokkal jobb, mint a vok, naon, és társai, amiktől a falra mászok...) egyébként nyelvtan tanár vagy? :D

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Kobe

    veterán

    válasz Samus #13 üzenetére

    igazából nem látom értelmét annak, hogy kijavítottad

    1, te komolyan elhiszed, hogy aki általános iskola második osztályos nyelvtannal küszködik, az félmillás laptopot vásárol? Maximum ha LL Junior az illető, és töri a mádzsárt egy kicsit. Egyéb esetben én egy falusi segédmunkásnak nézem, akihez beszakadt a zinternet

    2, a képek sem a sajátjai voltak, ennyi erővel én is lopok 3 képet egy audi tt-ről és írok róla egy tesztet

    az illető még a kanyarban sem látott MacBookot, vagy iPhonet.

    [ Szerkesztve ]

  • ABE

    őstag

    válasz Samus #13 üzenetére

    MINDIG nagybetűvel kezdem a mondatokat, kivétel nélkül. Az ember egyéni igényességét tükrözi, hogy mennyire ragaszkodik a szabályokhoz. Én megtisztelem a többi fórumozót azzal, hogy nem csak a főoldalra próbálok hibamentesen írni.

    Ne haragudj, de a másik írásod most nem érdekel, mert itt nem arról van szó. Nyugodtan javíthatod utólag az írásokat, van rá lehetőség, szerencsésebb is ezt megtenni. Úgy gondolom, hogy ezt a cikkedet azért illik kritikus szemmel nézni, mert pont ez volt a lényege, hogy más hibáit kijavítsd. A javításodban sok hiba van, tehát az írásod nem tudja a funkcióját betölteni...

    Nem vagyok tanár, de nem szeretem, amikor ideológiát gyártanak a félmunka megmagyarázására. Azt írtad, hogy ne kíméljünk; hát megtettem, elmondtam őszintén a véleményem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz ABE #12 üzenetére

    Mellesleg szeretném megkérdezni, hogy miért nem tartod fontosnak, hogy a hozzászólásaidban is nagybetűvel kezdjed a mondatokat?
    ezt én sem tartom fontosnak ez csak egy hsz nem lényeg a helyesírás csak ne legyen zavaró olvashatatlan mint ezek a szutyok írások a kis 10 éves applefantól

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • ABE

    őstag

    válasz joey04 #16 üzenetére

    "ez csak egy hsz"

    Szerinted a "kis 10 éves applefan" hogyan gondolkodott?

    - Áááá, ez csak egy írás valami lényegtelen blogra. - Áááá, miért ne idegesíthetném fel a fórumozókat egy igénytelen írással? - Ugyan, kit érdekel az egész, ez csak egy internetes oldal, azt csinálok, amit akarok...

    Természetesen embere válogatja, hogy kinek mi a zavaró. Engem az is irritál, ha nem használják rendesen az írásjeleket, nem tesznek nagybetűt a mondat elejére, vagy pl. folyamatosan elgépelik, felcserélik a betűket.

    Meg merem kockáztatni, hogy az elmúlt években jelentősen romlott a fórumok színvonala, többek között az ilyen igénytelenségeknek, illetve az ebből kialakuló rossz megszokásoknak és szemléletnek köszönhetően. Általánossá, már-már elfogadottá válnak ordító helyesírási hibák, melyekért szólni az ember már nem is mer...

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz ABE #17 üzenetére

    Mivel szeretem apple termékeket amely trendi és menö nem tudtam ellenálni ennek a macbool pro. fél millios leptopot nem mindennap vehet at ember.

    na ezt ne keverjük már azzal össze hogy valaki nem nagybetűvel kezdi a mondatot.Egy írásnál én is azt mondom legyen 1000x átnézve és úgy menjen ki, de egy topikban ne a helyesírás legyen az elsődleges szempont. amit fent idéztem az persze egy mezei hsznél sem férhet bele ez világos

    szerk.: látod most nézem hogy én is az első mondatot nem de a másodikat már nagybetűvel kezdtem.ahogy éppen jólesik.nem nehezebb értelmezni

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • ABE

    őstag

    válasz joey04 #18 üzenetére

    Nincs itt semmiféle keverés. Én arról beszéltem, hogy a fórumokon tapasztalható igénytelenség egyre növekszik. Bármely hibát meg lehet magyarázni, hogy attól még érthető az írás, persze... Ideológiát gyártani könnyű. De minél nagyobb szerepet kap életünkben az internetezés, a fórumozás, annál nagyobb az esélye, hogy ránkragadnak az ott látott helytelen minták. Már ne is haragudj, de így mit vársz egy 10-12 éves kölyöktől, ha ugyanazt az igénytelen mintát látja?

  • joey04

    titán

    válasz ABE #19 üzenetére

    Én nem látom ilyen vészesnek a helyzetet, és az a gyerek se normális aki ilyen apró helyesírási hibákból mint a nagybetű elhagyása a mondat elején arra következtet hogy egy olyan förmedvényt kitehet bárhova is amit írt.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • ABE

    őstag

    válasz joey04 #20 üzenetére

    Amikor egy olyan színvonalú cikket kiraknak, talán maga az írója sincs tisztában azzal, hogy mennyire igénytelen. Esetleg azért, mert számára nem tűnik akkorának a kontraszt, hiszen hasonlót látott mástól is.

    Remélem, hogy csak én látom borúsan a helyzetet, és nincs igazam. De személy szerint úgy érzem, hogy nagyon felhígult az internetes fórumok közössége, ami hatással van mindenkire.

  • Samus

    addikt

    válasz ABE #21 üzenetére

    Ebben bizonyos szintig igazat adok, én is szeretnék címlapon lenni, persze, az jó dolog, de azért egy kicsikét figyelni kellene. Igen, tudom, nekem is. Másrészről pedig örülök, hogy ennyire komolyan veszed a formalitást mindenhol. A felhígulás pedig sajnos igencsak igaz, elég megnézni a telefonguru "fórumot", tele van hozzá nem értő emberekkel, és ott a helyesírás, mint olyan nem létezik. A képeket a flickr-ről töltötte be a böngészőm, tehette oda is őket, bár elgondolkodtató. És (tudom, és-el nem kezdünk mondatot) miért ne lehetne neki ilyen gépe, láttál már igazi újgazdag gyereket? Ott nem probléma ha egy N82 szintű mobil elhagy a gyerek, másnap pótolva van. Holott mi erre hónapokat gyűjtünk (dolgozunk, többek között én is). Erről csak egy dolog jut eszembe: az autó hátulján: "Apámtól, a kettes átlagért."

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • ABE

    őstag

    válasz Samus #22 üzenetére

    Ezt a hozzászólásod sokkal kellemesebb olvasni. :)

    Félre ne érts, nem várom el senkitől, hogy tökéletesen írjon. Nálam is becsúsznak hibák (figyelmetlenségből vagy tudatlanságból), de tudásunknak megfelelően érdemes magunkkal szemben igényesnek lenni. Szerintem... :B

    Nyilvánvalóan van egy olyan réteg, ahol a teljesítményt eltorzult értékrend szerint mérik. Egy fórumon az ilyennel nem sokat tudunk kezdeni.

    A hozzászólásod második része kicsit más vizekre evez, viszont el is gondolkodtat engem. Milyen konklúziót tudnánk levonni, ha kellő információval rendelkeznénk a fórumozókról? Vajon kialakíthatóak lennének tipikus csoportok? Sokszor olvasom a megjegyzést, hogy "na, megint egy tizenéves kölyök". És mi van a többiekkel? A középiskolás, az egyetemista, az asztalos, a hivatalnok, a bolti eladó vajon mutat tipikus jegyeket? Mi határozza meg az emberek igényességét? A kor, a végzettség, a nem, az anyagi helyzet, vagy a rendelkezésre álló idő a HSZ megírásához? Vagy netalán a neveltetés, a szemlélet, amit otthonról hozunk magunkkal? Változhat-e ez az idő múlásával?

    Szerintem ezek érdekes kérdések lehetnek, ki- és hogyan viszonyul az internethez, kinek mit jelent a fórum, hogyan alakult ki a stílusa, és mennyire veszi emberszámba a nick-ek mögött rejtőző személyeket.

    De túl messzire kalandoztam, ez már egy másik téma lenne. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Samus

    addikt

    válasz ABE #23 üzenetére

    Másik téma lenne, igaz. De ehhez nekem is van hozzáfűzni valóm, tehát leírom itt (úgysem sokan olvasgatják ezt). Bizonyos csoportok most is kialakíthatóak lennének, de ez felesleges, mert előfordulhat, hogy rasszizmusnak fogják fel a csoportosítást az emberek, ennek pedig soha nem lett jó vége. Másrészt az emberek igényességét nem a koruk, a nemük, vagy a foglalkozásuk határozza meg szerintem. Ez változó, van aki az akutális divatot követi (lásd itt a manapság igen divatos rövidítések, mint a már említett naon, vok, szvsz, stb.), van aki igyekszik érthető maradni, van aki a minnél hivatalosabb megfogalmazást részesíti előnyben, és van aki csak úgy van. Megfigyelhető (én legalábbis megfigyeltem), hogy aki éjjel-nappal bulizik, teljesen más nyelvezetet használ, mint egy kissé magába forduló, zárkózottabb egyén. Véleményem szerint ez változhat az idővel, és végülis a korral is összehozható, de ez nem mindig teljesül, én ismerek 30 éves plázacicát, és 14 éveset is, régebben nem nagyon törődtem a fogalmazással, a stílussal, ez volt általános iskolában, aztán a középiskola elején jött ez fura stílus egyveleg, leginkább a félhivatalos nyelvhez sorolnám, mert néha elég érdekes szavak használok, de mindig arra törekszem, hogy érthető maradjak, rövidítéseket nem használok (na jó, a "stb" annak számít). Ennek előnye, hogy hivatalos levelet nem esik nehezemre írni, és ez a mai bürökratikus világban nem hátrány szerintem. De ha például a Barátnőmet nézzük, Ő teljesen más, ég és föld, mégis jól megvagyunk. Tehát a csoportokat is felesleges lenne kialakítani, a "na, megint egy tizenéves kölyök"-re válaszolva, igen, legtöbbször ők azok, akik nemigen törődnek a formaisággal. De találni ugyanilyen felnőttet is. Végülis amiről most beszélünk, annak semmi köze az eredeti témához, de végülis ez nem baj.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • joey04

    titán

    válasz Samus #22 üzenetére

    miért ne lehetne neki ilyen gépe, láttál már igazi újgazdag gyereket?
    Ahhoz viszont túl szépek és igényesek voltak az unboxing képek a "tesztben"!
    (egyébként ez volt az egyetlen + dolog az írásában, ilyen szép unboxing képeket még nem láttam)

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • ABE

    őstag

    válasz Samus #24 üzenetére

    Nem gond az elkalandozás, mi elbeszélgetünk itt erről a témáról. :K

    Szóval megérkeztünk a stílushoz, mi alakítja ki. Sorra veszem, én mit tapasztaltam.

    - Kor:

    Mint írtad, középiskola környékén alakult ki a mostani stílusod. Ez érthető is, hiszem alapvetően középiskolás éveire kerül az ember birtokába a magyar nyelvnek. A nyelvi szabályok addigra tisztázódnak, a gyakorlás, az olvasás meghozza a tapasztalatot. De csak elvileg. Hiszen mi van azokkal, akik bukdácsolva, a magyar nyelvvel szemben közönyt mutatva jutnak el idáig? Úgy vélem, aki középiskola végéig nem sajátítja el ezt a tudást, annak később sem fog javulni jelentős mértékbe az írása, ha csak nem jön meg az érdeklődése, az igénye a javításra. Sajnos gyakran látom, hogy jócskán felnőtt korú emberek iszonyatos fogalmazási és helyesírási problémákkal küzdenek. Félek, hogy aki 20-30 évesen súlyos gondokkal küzd, az az élete hátralevő részében sem fog jelentős javulást mutatni.

    - Nem:

    Ha az iskolai tapasztalatokból indulok ki, akkor a lányok jellemzően könnyebben bírkóznak meg a magyar nyelvtannal, a kérdés az, hogy a későbbiekben milyen hatások érik őket. Az általad is említett trendi (hülye szó ez...) kifejezések, szavak igen könnyen vihetik el őket rossz irányba (akár írott, akár beszélt formában). Azt hiszem, a manapság sok helyen olvasható borzadályos rövidítések, mint pl. cuki, ismi, telcsi, stb. főleg a fiatal lányok körében népszerűek. A kérdés az, hogy hosszabb távon mennyire nyomja rá a bélyegét az egész stílusukra.

    - Foglalkozás, végzettség:

    Itt látom a legnagyobb ellentmondásokat. Van olyan egyetemista barátom, aki pocsék helyesírással és fogalmazási készséggel rendelkezik, és olyan ismerősöm is, aki szakmunkás végzettsége ellenére szinte hibátlanul ír. Kiderül esetleg, hogy az általános iskolának van a legnagyobb szerepe? Lehet. Mindenesetre az eddigi tapasztalataim alapján azt kell mondjam, hogy a vártnál kevésbé szoros kapcsolat van a végzettség, és a nyelv helyes használata között.

    Én inkább azt mondanám, akibe már gyerekként beleverték, hogy a magyar nyelvet illendően használja, annál nagyobb az esély, hogy a későbbiek folyamán sem fogja ezt feladni. Nyilvánvaló, hogy a környezet folyamatosan befolyásolja az embert. Az én stílusom is szokott változni, függően attól, hogy kinek, milyen hangulatban, milyen témáról írok.

    Na, ez jó hosszú lett. Konkúziót nem is tudok levonni. :) Talán annyit, hogy a legnagyobb szerepe a környezetnek van, és annak, hogy ezek a hatások mikor érik az embert.

    [ Szerkesztve ]

  • Samus

    addikt

    válasz joey04 #25 üzenetére

    Tényleg, ez igaz, meg kellene keresni, Flickr-en vannak fent. És újra támadt az "ellen", most ipod00000 néven, írása megint kb 5 percig lehetett címlapon, pedig megnéztem volna. Miért nem szólnak a moderátorok nekem? :D Tuti, hogy megint valami Apple terméknévvel regel... ha valaki olvassa, ne regyen rest lementeni, és linkelni a .txt- egy hozzászólásban. köszönöm :-)
    ABE

    Hogy őszinte legyek, általános iskola felső tagozatában kettes környékén mozogtam mind irodalomból, mind nyelvtanból. Nem szerettem őket, és nem is érdekeltek. Középiskolában hármas voltam mindkét tárgyból (eltekintve az első osztály első félévi irodalom bukástól...), és hármasra érettségiztem az említett tárgyakból. A helyesírás soha nem érdekelt, nemtudom, hogy "tanultam" meg, lehet annak köszönhető, hogy 13 éves korom óta rendszeres GameStar olvasó vagyok, akkoriban sokat játszottam. Vélhetően ezért olyan "jó" az angol tudásom is (legalábbis én ennek tudom be). A nemek harcához annyit fűzök hozzá, hogy nekem van tapasztalatom mindkét oldalról. Általánosban nálunk is túlnyomó többségben a lányok vitték a pálmát jó tanulás szempontjából, de volt ellenpélda is, bukások személyében. Középiskolában nálunk a Gimi volt az a részleg, ahol a sok "okos" megtalálható volt (az átlag itt 4.35 volt...., míg nálunk (Infó osztály) 2.6 és 3.4 között). Foglalkozást nézve úgy vettem észre, hogy ahol szükség van a pontos kifejezésre, és a nyelvan mélyebb ismeretére (pl ügyvédek), ott nincs gond, de persze ellenpéldát innen is tudok említeni. Én azt vettem észre, hogy aki akarja, az ki tudja magát fejezni szépen, kultúráltan. De akit nem érekel a dolog (lásd kedvenc iphone/ipod barátunkat, kár hogy nem olvasod ezt...), csak fel akar tűnni, az pedig nagy ívben sz@rik rá (már bocsi...). Azt viszont észrevettem, hogy a hozzám hasonló beállítottságú emberekkel (itt leginkább lányokra gondolok) sokkal jobban megértetem magam, mint pl egy divatguru plázacicával (egy ellenpélda itt is akadt, MSN-en beszéltem egy "rózsaszín" lánnyal, és igaz, hogy a mondatok felét nem értettem, mert számomra idegen nyelvet használt, de a lényeget kihámoztam, és nagyon jól megvoltunk), viszont az eddigi legkedvesebb partnerem egy Dorottya nevű pécsi lány volt, aki stílusban annyira hasonlított rám, mintha én magam lennék, soha nem találkoztunk, kb egy éve(ig???) levelezünk(tünk...) IWIW-en, nagyon megkedveltem, úgy, mint azelőtt senki mást. Pedig soha nem bezséltünk élőben, csak olvastuk a "másikat", és ide nyugodtan beírhatnám azt is, hogy írj le egy mondatot, megmondom ki vagy. Mert velünk ez történt...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    És mégvalami. Valaki tudja csórikám miről akar írni? Mert legelőször (még kp135 néven) írt Toshiba X300-ról, és Macbook Pro-ról, Macbook Air Pro-ról (a cím sima Mac Próról szólt, de a tartalom pedig Air Pro-ról), most pedig a legutolsó írása iMac címet kapott (tudjuk, hogy ez az Apple asztali gép szériája...)...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák