Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz stellaz #86 üzenetére

    Ezt nem értem mostanában. De ez mindenhol így van az utóbbi időben. Elírsz valamit, finoman felhívom a figyelmet az elírásra, és nem azt írnád, hogy igen, valóban elírtad, hanem még a szemére is hányod a másiknak, hogy korrigálni merészelt. De ha már korrekció. Leírtam, hogy a mondandóm nem feltétlen a konzumidiotizmusra utal, hanem inkább arra, amit a kolléga is leírt. Mindemellett pedig ha az sincs meg, hogy a mondatokat általában nagy betűvel szokás kezdeni valamint a mondatvégi írásjeleket sem szokás elhagyni, akkor nem gondolom, hogy a konzumidióta szó jelentéséről kéne vitázni, hanem előtte ezeket az alap dolgokat kéne elsajátítani. Nem szoktam veszekedni fórumon, de ez most nem volt túl szimpatikus a részedről.

    Az, hogy valaki megengedheti magának azt, hogy kipróbáljon egy okosórát és használja annak bizonyos funkcióit, de nem használja ki mindet, mert nincs rá szüksége, vagy nincs is tisztában vele, hogy többre is képes az eszköz, az nem konzumidiotizmus. Szereti, használja, kész. Én pedig erről írtam, semmi többről. Nem tudom ezeket az embereket elítélni, mert miért ne vehetné meg, miért ne próbálhatná ki? Ha van már neki, semmire se használja, de csak azért is megveszi a legújabbat, mert azzal fel lehet vágni, na meg a tv is megmondta, hogy neked erre szükséged van, annak ellenére, hogy tudod, hogy nem, azt inkább hívnám konzumidiotizmusnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák