Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz Teal'C #449 üzenetére

    hat, pedig a liion aksiknak harom ellensege van:
    - elso korben a homerseklent, mar 30-40 foknal melegebb oli, aki sutteti a napon a telefonjat az nem is tudja hany felesleges toltesi ciklust tesz bele
    -0ra merites
    -100%-ra (4.2V)-ra toltes.

    igaz ha nem tudja az ember teljesen feltolteni es teljesen lemeriteni akkor kevesebb mAh kivetelt jelent egy toltes, 1 ciklus az kb fix ahogy irod is, de ha igy hasznalja az ember akkor a ciklusok szama is jelentosen no...

    Mivel optimalizalnak, ezert telefonoknal 4.2Vra toltik a cellakat de minden 0.1V-al kevesebb toltes duplazza a cellak elettartamat. (kiszamoltak hogy a parszaz ciklus eleg, es nem kell tobb, inkabb a kapacitas a fontosabb) olvastam regebben hogy muholdakon az aksikat meg talan 4Vra se toltik fel es igy valami brutalisan sok ciklust birnak.

    Amugy szerintem nem birnak 1200-1500 ciklust az aksik ket dolog miatt:
    az apple is csak annyit vallal a legminosegibb notebookjaiban ha jol emlekszem hogy 1000 ciklus utan 80% lesz a kapacitas.. szerintem az az 1200-1500 inkabb 1000, telefonokban csak 800.

    Masik az oregedes. Ha nem is tolti az ember az aksit csak allni hagyja, teljes toltottsegen 25 fokon tarolt cellak kapacitasa 80% lesz.. csak 1 ev utan...

    Ebbol jon ossze normal hasznalat eseten hogy kinel hogy kezd el meghajolni az aksi. 4 evet azt en soknak tartom, oda nem figyelessel nem jon ki...

    Lehet macerasnak tartani a buveszkedest az aksival, nekem praktikus hogy a 11 pro maxom masfel ev utan meg 96%on van sokaknak mar boven 90% alatt van ami mar erezheto veszteseg, 4 ev nekem kijon mert maceraztam vele (ne forrosodjon fel, ne meruljon le teljesen es ne toltodjon fel teljesen, mondjuk ez utobbit egyszeru volt tartani mert lassu toltoim vannak :D)

    huh ez hosszu lett :D.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák