Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok, nem linkelem a korábbi kérdéseimet, hozzászólásaimat, az lenne a kérdésem tömören, hogy

    SAMSUNG GALAXY S ADVANCE

    teló kategóriájában, durván az árában (80.000 körül durván) jön-e még szóba valami készülék? (újonnan)

    -ennél nagyobbat nem szeretnék

    -van -e esély android hivatalos frissítésre 4-esre, hogy látjátok?

    -root-olni mennyire nagy kaland ezt, és valami jóféle főzött rom esetleg van e hozzá már 4-es körüli androidból?

    megköszönném bármily rövid, de velős hozzászólásaitokat!

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok, tavaly november óta van egy ilyen telóm galaxy S advance i9070.

    xxl gsm től vettem csak a készülék se töltő se headset.

    a SAMMOBILE PREMIUM samfit "get info" azt írja ki rá hogy country: Germany. azaz akkor mit figyeljek mikor kapom valszeg a frissítést ? (a teló saját frissítő figyelőjén kívül, valami német facebookot vagy fórumot? ki tudja?)

    persze a 4-es frissítésre gondolok JB? mert, decemberben valami "apró" frissités jött de attól a teló maradt 2.3.6-os :-(

    rootolva egyenlőre nincs, előző telómat meg rootoltam de ezzel még a magas vételára miatt várok elvagyok vele.

    eddigi tapasztalataim: a JACK ALJZAT harmadik-negyedik bedugás után belül a legbelső csatlakozó berottyant begörbült, nem működik csak a fülhallgató egyik felén. pedig nem valami ócska kinai méret-pontatlan jackot dugtam bele hanem sennheiser arany dugót. persze garancia de teló nélkül lenni meg idegennek odaadni napokig.. majd felviszem pestre személyesen, ugy néztem az usb és a jack nem a NYÁK-on van hanem külön, lengőkábellel, remélem hipp hopp kicserélik!

    task managerrel túl sokmindent autó killeztem ezért csúnyán fagyott (bejövő híváskor-- grr...) mindent leszedegettem skype, viber mire ki totóztam hogy nem kell androidot túlságosan megerőszakolni autó killekkel.

    akku eleinte gyengusnak tűnt most nem tudom csalódok-e hogy kicsit erőre kapott "formázódott? ha ez tévút akkor hagyjuk plusz wifit, 3G-t ilyen kis schedulerrel (3G + WIFI scheduler pro valami 3-400 ft) 5-10 percenként be kapcsoltatom + force sync aztán ki, majd pittyen ha email jött. igy 1 nap azér kijön elég masszivan nyomkodom egyébként.

    a gorilla glass meglepett, autóban fel magasra a szélvédőre a visszapillantó mellé raktam tappancsos tartóval de levált, és leesett tartóstul, PONT a képernyő közepe CSATTANT az anyós ülés lábrészénél a fejtámasz fém csövének hegyén (kihúztam a fejtámaszt mert nem látták a kölykök a mesét) akkora hangja volt mint egy csapágygolyó a márvány lapon namondom ennek ennyi, KARC SE LETT rajta. persze nem dobálom , fekete szilikon gumitokom van hozzá , egy van pluszban eladó!

    hát méretileg bosszantó ez a lapos vékony de nagy, széles hosszú. a kijelző kisebb, tehát jobban örültem volna egy kisebb zömökebb telónak. a görbület jó kényelmes.

    ja van egy dupla vastag akkum jól passzoló hátlappal azt se használom írjon akinek kell.

    a hang: van egy zavaró "sercenés" a hangszóróból még néma módban is. amikor valami progi hozzányúl a hang eszközhöz és kilép nektek nincs ? 1 zavaró hangos sercenés.

    ez a közbe fényes lakkozás is katasztrófa buznyákos szerencsére szilikontok alatt nem láccik de ahol dugom be a töltőt rommá van karcolva de igy alegolcsóbb plasztik + kis lakk.

    egyenlőre ennyi jutott eszembe bocsi de leirtam

    sziasztok

    szóval hivatalos frissitésre mikor számithatunk?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz tsiga18 #8357 üzenetére

    ki mit tud erről akkor, JB frissítés mikor mi módon várható?

    mit jelenthet az akkor nekem hogy "germany" a telóm a sammobile szerint?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #8629 üzenetére

    32 gigás kártya, sztem elég felesleges hacsak nyomós oka nincs.

    -magyar nagykerek beszer árához hozzáférek, elég "luxus" kategória egy 32-es ára.

    -nekem már esett le nem magasról 1 méterről zsebbőlkonyhai járólapra HTC wildfire, a teló massziv fém boritású házas nem lett baja de a 16 !!! gigás kártya megszűnt létezni nem formatálható stb kaputt lett. ekkor baxxhattam volna a belső mentéseket is (titanium backup stb ha nincs feltöltbe dropboxra) persze az örök garral kicserélték de adataim pápá ezt is meg kell gondolni mivan ha ellopják , leesik, stb ilyenek? nem jobb 2 db 16-os? akkor a másikat rakhatod közbe fényképezőbe, spy kamerába stb ,, csak példa hamár ennyi microSD-t akarunk vásárolni.

    ójaj basszzus mikó jönmá hivatalos frissités német advancémra.. :-)

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    a gyári , régi verziós telóm még olyanokat is csinál ( a kibeszélt, hang-reccsenésen túl) hogy aFÉNYKÉPEZŐ "camera error" ral elszáll. rájöttem, nem kell ujrainditani, mert mutkor megvettem a camera FX-et pár forintért, hogy azt ha ráinditom, jó eséllyel megjavul. elég ciki.

    várom a magyarra az official JB frissitést mint állat ...

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok.

    még NEM rootolt i9070-em van, és még a régi oprencerrel. nagyon várom a frissítést, de eddig még nem rootoltam meg és nem frissítettem kézi hajtással, flash-eléssel, wipe-olással stb.

    a kérdésem arra vonatkozik hogy azért persze majd meg akarom rootolni, (yahoo és weather progik kitörlése stb) mikor érdemes rootolni, nem számít? a mostani régi 2.3-mal vagy majd ha megérkezett rá a hivatalos 4.2-es frissítés, utána is lehetséges lesz? van-e itt valami okosság, ökölszabály, bejönne-e rá a frissités ha meg lenne rootolva stb?

    köszi

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    kis olvasnivaló amig várakozunk a hivatalos update-re..

    Lefagyasztva törhetők az androidos telefonok

    http://www.hwsw.hu/hirek/49826/android-biztonsag-ram-forensic-frost.html?utm_source=hwsw_rss&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+HWSW

    Az Erlangeni Egyetem informatikai karának két kutatója fel tudja törni a titkosított androidos telefonokat - a módszerhez saját bootloader mellett a készülék lefagyasztása is szükséges. Nem szoftveresen, hanem a hűtőben.

    [ Szerkesztve ]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Giovanny75 #12837 üzenetére

    bocsi ha bele kotyogok. binary counter téma mi is pontosan és jelen van i9070 nél? köcce.. léci ne kövezzetek meg ha lerágott csont már.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Tyer #13001 üzenetére

    sziasztok

    egy ideje frissült a sammobile weblapja, volt egy ilyen linkem:

    http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9070&pcode=0&os=1&type=1#firmware

    direkt nem kattinthatóra tettem be hanem igy sima szövegbe. itt nézegettem hogy jött e ki uj FW.

    ha van valakinek ilyen működő új link beírná? köszi

    megvettem telóra a sammob prémiumot:

    GT-I9070 product code GT-I9070HKADBT, pda, phone, csc: I9070XXLK2

    azt írja , német, XXL gsm től vettem, német matricák voltak a dobozán. mire számíthatunk ki tudja, 4-es droid ügyben..már Ukrajna, Bulgáriának is van a németre rágyúrnak?

    rootolásra ehhez mit javasoltok?

    mit törölhetek root után , YAHOO cuccokat, weather cuccokat, gyári email és widgetet? mit még? hogy ne legyen gond ? pár vackot kiganéznék még róla.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok, a "camera error" nem jön másnak? gyári fw, no root.

    inditás után kézzel, nem task killerrel a szolgáltatások közül ki szoktam lőni a yahoo cuccokat, weathert, music hubot ilyeneket, attól lehet?

    camera FX műxik de fekete képernyővel, de fotózni lehet vele.

    én qrtam el? rebootra megjavul..

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    drága emberek ne szídjatok meg visszaolvasgattam pár oldalt de az összeset nem tudtam át nyálazni, nem-rootolt és uygebár még a régi androidos i9070-emen FELHÁBORÍTÓNAK tartom hogy néha, ha tárcsázni akarok, gondolkodik hosszú másodperceket.. ős, HTC wildfire fisfos 1 magos 580 megaherces telókám meg az "alapvető telefon funkciókat" egyszerűen csak tudja és tudja.. már párszor beszéltük, a hangos kattanás , még néma módban is.. pff.. a 4-es frissitést megvárom ( a hivatalost) mert még az XXL gsm-be vissza kéne juttassam a telót mert a JACK dugó aljzat nem csatlakozik, behajlott a legbelső érintkezője.. de azérmajnem 80 ropiér tessék és miért nem gurul jobban ez a teló..

    go launchert és go dialer -t használok az lehet a baj? erre a hívás előtti szünetre?? nincs task killer! jószándékú segítséget elfogadnék köszönettel.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #16236 üzenetére

    ...egyenlőre megpróbálom a híváslistát törölni (go dialerben nem tűnt olyan alaposnak, a gyári dialer valami olyat is kiírt hogy törlöm-e a hívás időtartamokat is, vagy valami hasonló...) reset nem megoldás még, mert nincs root-os titanium,,, reboot + call log delete kombóval próbálkozom egyenlőre.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #16290 üzenetére

    hívás lista törlése nem segített, most is, rebootolás után is néha van várakozás néha nincs. eddig el voltam az androiddal második telóm ez össze kapartam rá a pízt (80k körül) de bosszantó rendesen hogy alapvető feladatnál (hívásindítás) ilyen szarvashibák vannak. sógorom a legalapabb asszem 610 vagy 620 vindozos nokiát vette semmi másra nem panaszkodik csak hogy több ram-os telót kellett volna vegyen mert a multitask a fizikai korlátok miatt nem megy (250 mega van neki benne, egyik progi kilöki a másikat) basszus hány éves a microsoft teló-oprendszer, hány éves az android (még öregebb linux alapokon) és azért ilyenek vannak. 4-es androidos, s3-as galaxy-s isemrőseim előtt is ismert ugyanez a belassulás probléma. az a baj hogy sok telszámom van benne vagy mit csináljak? samu is öngólt lő sztem a 4-es galaxy irányával, hán mag van benne 8 ahogy hallom? meg hogy a super pi-t leggyorsabban számolja ki..hát, egy , reklámokon jól agymosott valakinek biztos az a nyálcsorgatás, de programozó bácsik, a szoftot is optimalizálni kéne nem lehet a megaherceket a végtelenségig hajszolni lásd PC.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz lucifer15 #16520 üzenetére

    basszus drága tezsvíírek

    hát könyörgöm léci akkor ha bármi megoldás halvány reménye lenne erre mindenképp írjátok le. (tárcsázás előtti 5 másodperc szünet)

    a 20 éve használok mobilt-ra referálnék én is hogy nokia 2110-esemet mikor is kaptam 1999-ben asszem, talán, kis off: nokián én is végigmentem, E50-ig, ami asszem 250 mhz ARM procis volt ha jól emlékszem de SÉRÓBÓL tudta azt hogy (persze angolosan ejtve) bele ordítottad a hivni való fél nevét és tárcsázta (nem előre mentett mp3 mintákból, ugyanúgy, hangszintetizátorral ki is mondta hogy ki hív) nem nokia-brühühü akar ez itt lenni de ugyanezen az E50-esen 250 mhz-cel asszem 32 !!!!mega rammal a FRING kiválóan ment 1 órákat dumáltam AUTÓBÓL!! roaminggal!! és asszem 5 k/sec feltöltésem volt szar alap GPRS-sel! próbáltam HTC wilfire-on 585 mhz , a skype, viber összefosta magát reccs ropp a hang.. szóval programozni kéne tudni. androidon a hangos hívókimondásról, de főleg a hanggal tárcsázásról ne is beszéljünk.

    bocs az offért.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    köszönöm szépen a tanácsokat. igen,, az elején nem így működött. oké nincs más, reset.. de ha már ekkorát bizgetek rajta jó lenne egy füsttel akkor frissitenem is, megvárom mostmár valamikor csak kijön a hivatalos frissités (asszem german a telóm, xxl gsm től van és germanra emlékszem sammobile prémiumot megvettem) meg igazából idő hiány és lustaság meg félelem is visszatart hogy ekkorát változtassak a telón, persze lassan majd megcsinálom, eleinte először root-ba gondolkodtam hogy titatniummal le lehessne menteni de tán egy reset utáni friss rendszer kézzel beállítása célraveetőbb lehet ki tudja a titanium milyen be bugzott cache-eket rak vissza amit nem kellene.. jólvan töbet egyenlőre nem fogok nyavalyogni a lassuságon éa köszi mindent még1x mindenkinek.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    tisztelt urak.

    az lenne a kérdésem, hogy samsung telóba, 3,5mm jack csatiba, tényleg csak samsung speciális jack dugós fülhallgatót lehet beledugni? létezik ilyen? ??

    másik, vissza is olvasgattam, pár hónapja neki is futottam a vindowsos progival de nem sikerült a rootolás, (már nem emlékszem mi volt a neve de valami akkor futó populáris megoldás volt)

    be linkelnétek legyetek oly kedvesek, mi ennek a leg fájdalommentesebb rootolása:

    samu i9070, azt hiszem német (german) XXL gsm től vettem töltő, kábel, nélkül, és sammobile pro ezt írja ki:

    samfit:

    product code GTI9070HKADBT
    pda, phone i9070XXLK2, CSC: i9070DBTLI2

    megköszönném, root után mit érdemes még frissiteni rajta, (eleinte maradok még a 2,3,6 nál ami rajta van amig titániumozok stb rajta) üdv!

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz skifekete #18075 üzenetére

    oké...

    ODIN-os rootolástól elvesznek felhasználói adatok?

    muszáj utána megcsinálni a recovery telepítését vagy ott meg lehet állni ha a root egyenlőre elég?

    XXlk2höz az XDA developeren még nem találtam meg a rootolt fájlt..

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    haverom vodánál vett hülyeségnyilatkozatra 1 ft-os készüléket http://www.samsung.com/hu/consumer/mobile-phone/mobile-phones/touchscreen/GT-S5360MAAVDH és KÜLÖN !!! felhivták a figyelmét hogy CSAK samu spesziál csatlakozós füles megy bele???? csak azér kérdem mer nekem az i9070-be ELSŐRE beledugtam a sennheiser ARANY végű 3.5mm dugót és nyekk, a belső csatlakozója belül a csatinak elkonyult és azóta csak mono... pff:-(

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    vettem az i9070-emhez egy POLARCELL akkut (wannsee electronic a gyártó, maguk árulják az ebayen, asszem amazonon is, ilyen helyeken) mert a gyári akku (tavaly szeptemberi.. nem öreg még!) szóval a gyári akku szépen csinálja amit mások is írnak hogy 10-15-20 %-okat ugrik fel-le ha töltöm vagy merítem.

    1700 milliamper van ráírva, féltem hogy csak matrica tuning mint a "golden battery"-k de ez egy normális akku, természetesen azt a 10-15% fel-le ugrálást nem csinálja, a másikkal fél napot tudtam csak ellenni 1 töltéssel, ez estig kibírja ugy hogy még marad is benne. (sok wifi van..)

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    arra a problémára, hogy "megnyomom a hívás gombot" (parancsikonból vagy bárhonnan, tárcsázóból stb) és hosszú másodpercek telnek el mire elkezdi a hívást, azzal kisérletezek most, hogy airplane mód váltót raktam ki parancsikonba és be-rögtön ki is kapcsolom (kényszerítve, hogy találjon hálózatot, TÉVEDÉS hogy ha 2-3-4 stb akármennyi a térerő ikonod, aktív is vagy a GSM oszlopban, az csak azt jelzi milyen erős maga a térerő, de lehet, hogy épp "nem vagy regisztrálva" (mintha nem kapnál IP cimet DHCP-vel kvázi) azaz ha hívnak, nálad nem csöng ki, de hivni se tudsz mig le nem futott a protokoll.

    ami még zavar magába az androidban, az példul az, hogy nem lenne-e érintőképernyős eszköznél ALAP, hogy a hangerő gombbal előszedem a kis "ablakot" hogy azon már érintéssel huzigálhatnám a hangot.. (mint pld MX playerben) másik, pedig hogy windows phone-okkal ellentétben droidban, az operációs rendszer programozásában szépen szét van választva hang-on belül hogy csengés hangja, jelzőhang, média hang, stb hang típusok, mégis, ha este, ágyikóban, 15 ből 1-es hangerővel halkan nézek valami filmet (média hangerő) de elfelejtettem hang-profilt váltani, akkor bejön egy SMS és először megakadás (könyörgöm 2x 1.000 mhz procin) aztán beordít az SMS hangja, még a felemelt hangerőn visszatér a film hangja.. microfos is meg tudta már 1-2 évzited alatt oldani,(windows 7-ben olyan hang mixer van, hogy nem csak a sávok hangjait, hanem az aktív app-ok hangjait külön szabályozhatjuk)

    nem akarom senkinél kiverni a biztosítékot , trollkodó válaszokat nem kérek erre. én hibám hogy többet vártam a droidtól, de nem egyedül vagyok ezzel, hanem van egy giga tömeg aki csak arra vár hogy tessék, lehet ezt még jobban csinálni, rögtön átnyergel ha kijönne valami (ki tudja mi lesz blackberty ből, firefo (felhasználók,((potenciális vásárlók)) akiknek már volt egy ilyen-olyan telójuk és felmerültek plusz igényeik)

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok tisztelt urak, és ha van, hölgyek.

    off topicba írom, és bocs hogy titeket fárasztalak vele, hadd éljek erősen a gyanúval hogy bárki más még le se bagózná a bajom ha máshová leírnám(kereskedő, gyártó, szolgáltató.. senki)
    Hát nagy lelkesedéssel csengettem ki tavaly szeptemberben a 80.000 forintot hogy egy i9070 telót vegyek, hurrá, 4 collos lesz, hurrá gorilla glass, hurrá Samsung, mert van-e más telefongyártó azon kívül, hogy samsung???? :-) száz ezer felett azért komoly lélektani határ volt hogy nem galaxy S lett, de milyen jó lesz, hogy dupla mag 1200 mhz helyett igy is lesz 2x 1000 megahercem, sok ram, stb.
    3-4 hónap !!!!! múlva már kezdte beadni az unalmast, hívás gombra rábökve 5-10 másodperces várás. Némított üzemmódban is kattogó hangszóró. Gyári akku 10-20% -okat ugrik feltöltéskor, ugyanennyit hirtelen leugrik merítéskor. Ház: ócó .. jolvan de legalább súlyra könnyű plasztik ház, ugyis soft silicone gumibugyiban tartom. Jack dugó elsőre betört, arany sennheiser jack óvatos bedugásakor, onnantól mono. Ősrégi 2.3.6-os droid verzió (nembaj fogjuk fel úgy hogy egy csúcsgépen az ősi win95 is tökre hasít (mig le nem fagyik) még úgyis ha natívan már nem támogatja a hardvert teljesen. Előtte 3 BOLDOG évig HTC wildfire (nem S) használtam, megrootolni csak másfél év mulva kellett mert pici volt a belső tárhely, 1x jött ki gyári frissités, figyelembe véve az 1 magos 585 mhz-es proci lehetőségeit (és nó video processzor) SOHASEM okozott nagyobb bosszúságot azon kívül hogy akkor annó majdnem 70e ft-ért csak 3,2 collos képernyőt adtak, SOSEM laggolt (a procin kívül, de tudtam, MINDIG ki fogja számolni mindjárt dobni fogja a képernyőt) ÉS SOHA SOHA NEM FAGYOTT LE!! ez az i9070 elkezdte a hívás-gomb laggolást, azután jött a billentyű program laggolás: aktív a kurzor de NEM TUDOK beírni (semelyik billentyűzet progival sem) a múlt héten pedig jött a fagyás: 2-3 naponta lefagy , nem indul újra csak kikapcsol. SOSEM ejtettem le. nem rootoltam még. maroknyi mindenki által használt progit használok: facebook CSAK a messenger, google +, gmail. Német lokációjú teló, mindenre jött már gyári frissítés még timbuktu és katmandu-i telefonra is de erre még nem (ennyi pénzért nem óhajtottam rákényszerülni hogy rootolgassam, flesselgessem, tessék és majd ütemezetten frissüljön hivatalosan) XXLK2, DBTLI2 a készülék. MEGUNTAM, MEGCSÖMÖRLÖTTEM tőle, a samsungtól biztos, de lehet hogy az androidtól is, használni szeretném a telefonomat, nem a keserűséget érezni ha egy számot be akarok írni, fel akarom hívni, stb! Galaxy S3 tulaj ismerőseimet kérdeztem, 4-es droiddal, ugyanúgy ottvan a hívásgomb laggolás, ujraindítgatnak, híváslistát törölgetik. Meg fogom nézni mi az a készülék ami "egyszerűen csak működik" és legközelebb olyan lesz. Nem vagyok teljesen hülyegyerek, marhanagy lelkesedéssel dobtam bele magam hogy majd rootolgatok, flesselgetek, ha akarok, milyen jó lesz, de olvasok itt történeteket hogy flesselte-letörölte-újraflesselte erre nincs időm és kedvem, + beállítgatni vagy titaniummal restorozgat ni utána. Jöhet a kőzivatar kövezzetek meg tessék:-)

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz jacksly #22757 üzenetére

    köszönöm, főleg a pozitív hozzászólásokat de mindent ami előrevisz , vagy legalább őszinte.

    XXL gsm-től van, az árgépen keresgéltem, első 3 legolcsóbbnak (kövezzetek kövezzetek.. ár szerint tettem sorba) nem volt készleten, gondolom csak felvették csali-terméknek (nyiki nyaka gsm Kft cégek voltak) XXL meg nem tűnt olyan rossznak és majdnem másnapra volt is, futárral mindennel. Hibáztam.. nem tudtam hogy régió kódok vannak és meg se kérdeztem hogy milyet küldenek bár hasra ütésre inkább german-t választottam volna mint ukraine.-t.

    jó ötletnek hangzik:

    -felhivom XXL szervizt, a szoftveres témára rákérdek, ha ők is csak reset-elnék, vagy max a meglévő 2.3mal flesselnék, kihagyom , plusz van egy rossz megérzésem hogy alapból elhajtanak a búsba, reklamáljak a Samsungnak, tisztelet, ha kivétel lenne,

    -nincs rá időm energiám humorom, megcsinálja nekem valaki pénzért Pécs környékén a legyalulást és legfrisebb ajánlottal felül írást?

    ha nem, lesz pár bugyuta kérdésem! olvasni tudok, 1.HSZ stb elolvasom, az azóta született millió HSZ-t nem tudom átolvasni, legkevesebbet szeretnék kísérletezni, (melyik FW és egyéb setting a legjobb)..

    ... jó útnak tűnik ez?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #22758 üzenetére

    XXL szervíz felhívtam, nekem az ő általuk adott, bordó garancia papirom van azaz hozzájuk kell vinnem, nem gyártóhoz, 12 hó + 24 hó SW ("gyártói garancia jegy hiányában a szavatosság"), és fickó elmondása szerint tovább passzolják a gyártónak, aki az elérhető szoftvert (kérni, válogatni nem lehet, tehát nekem akkor a 2.3.6?) felrakják rá.

    -miben különbözik egy ilyen felrakás attól amit én tudnék csinálni? miben különbözik egy síma factory reset-től ?

    2-3-6 ra nem vágyom, és kínomban csupán tekintek a 4-es droid verza velé "hátha" alapon.

    4-essel is csinálja valakinek ezt a hívásgomb megnyomom, 5-10 másodperc várást? mer akkor kihagyom, nem akarok egy kis rági nokia butatelefont hordani mellette hogy ha telefonálni szeretnék..

    nem telepítgetek észnélkül minden szart, nem is játszom rajta csak az uniwar-ral, de épp azért hagytam meg non-rooted nek hogy esetleges bugos progi ne tudja fejre állitani és tessék.
    (ja, csak marketből telepitettem, csak mit 100.000-ren letöltöttek minimum és jókat írnak róla)

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Qwery #22798 üzenetére

    köszönöm válaszod , ezzel már TUDOK mit kezdeni.

    -ja, direkt megkérdezte az XXL-es szervizes hogy milyen gar papírom van, nekem bolti, XXL-es, mint írtam 12 hó + 24 hó SW , mit takar ez?

    megnézem a csavarokat+ megnézem ebay-en hány dodó a szalag kábeles jack+usb csati egyben stekker, ha ócó kidobom, lexarom.

    ha valaki a sok firmware-tapasztalata után nekem megírná, EZT és EZT a fw-t és egyebeket tedd fel, 1 életem 1 halálom XDA és PH fórumozás után magam megcsinálnám.

    pliz help tehát, mi a legstabilabbnak tűnő soft eddig, milyen módszerrel kiütni, stb.. maximálisan megköszönném.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz keke69 #23181 üzenetére

    root-olható-e a teló (2.3.6-os gyári állapot) ha a heyl és biztonság settingben a mobil megkeresése:SIM csere jelzése, és vezérlás távolról, be vannak pipázva?

    köszi..

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok,
    i9070 gyári update 4.1.2 használatával a youtube, de az MX player is akadozva, lefagyva játssza a videókat. Van tippetek mit tudnék tenni? MEgköszönném!

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz xAcidx #23607 üzenetére

    hi.

    official JB update után NEM csináltam wipe, sem factory reset. Youtube, de más video playerek is akadnak most (gondolom, ami HW playeres lenne? ) van-e valami megoldsá részemre ebben? a wipe, dalvik, factory reset jól sejtem mindent elvesztenék amit eddig beállítottam?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #23608 üzenetére

    és bocsesz még 1 kérdés, vettem USB OTG (on the go ha jóltudom) kábelt, biztonság kedvéért többet mert ócó volt ebayen. Gyári JB úgy látom mégsem tudja kernelből amit eddig kideritettem. Valaki kisérletezett már ilyennel? Pld USB pendrive- másolásra használnám, meg a GOPRO 2 kamerám (ami sztem kártyaolvasóként jelentkezik be) használnám. Market-be néztem ott eddig csak rootolthoz találtam OTG supportot.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Vadmeggy #24201 üzenetére

    sziasztok, vélemények erről? Hétvégén találkoztam egy pesti ismerősömmel, fizikailag is megmutatta, IPS panel, quad core: [link]

    [ Szerkesztve ]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz flash- #24372 üzenetére

    root-olás témában:

    PDA: I9070XXLQE
    csc: I9070DBTLQ1
    modem: I9070XXLQE

    product: GT-I9070HKADBT

    -cuccom van, a fent található legördülős írásban az XDA fórum topicban nem találtam hozzá rootoló cuccot de google-val olyat találtam hogy zoot.zip.et az SD kártyára kellett tenni, aztán volume down+home+ power kombós menüben install from SD card, lényeg hogy kényelmesebb megoldás volt mint az odin-ozás.

    kérdés1:
    factory még a rom-om, mit javasoltok, root undelete, esetleg titaniummal csak "fagyasztani" a nem kívánt appokat vagy esetleg uninstall is? Uninstall persze csak arra nyomnám amit elég biztosan tudok hogy nem kellhet, yahoo cuccok, weather, esetleg a gmail, gmaps cuccok, azaz, (kérdés a kérdésben) a samsung cuccok mennyire uninstallálhatók, samsung push, samsung apps, samsung sync cuccok? jó lenne erről egy lista mi a "safe to delete", egyenlőre maradok a lefagyasztásnál.

    kérdés 2:
    ha a root.zip from SD card- trükk után nyomok egy factory resetet vagy mit, wipe-ot, (mert a KIES-sel felrakott hivatalos JB akadozik a youtube, MX player, minden ami hardveres video , játékok is) akkor elvesztem-e a rootot vagy lehet-e bármi más egyéb gondom?

    kérdés 3: JB hez van-e okosabb recovery frissités pld amiben több opció van dalvik törlés ez az? officoal romhoz ajánlott-e?

    kérdsé 4 (bocs) busybox-ról goglézok éppen, de még nem világos. kell-e vagy nem ? mire jó dióhéjban?

    KÖSZÖNÖM

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Logeeen #24414 üzenetére

    sziasztok szakik,

    olyan kérdésem lenne, hogy root-olt, official rom (JB) esetén, a titanium bacup pro következő funkcióját javasoljátok-e vagy veszélyes:

    annál a képernyőnél, ahol az összes (system, és user) appot tudom fagyasztani, balra el lehet húzni a képernyőt és ott van egy "speciális" fül. legörgetve van olyan hogy RENDSZER ROM: frissítés beillesztése a rom-ba, konvertálás felhasználói alkalmazásra, eltávolítás kényszerítése.

    Engem ez a köztudottan frissülő és nem samsungos, hanem googlés appoknál érdekel: GMAIL, GMAPS, google search.

    Annó jóöreg HTC wildfirémnél sikerrel megcsináltam az ilyen, stock romba már eleve elavult verziós google cuccok eltávolításár a romból, user app-pá konvertálását.

    De mivel tegnap eleget odin-oztam, visszaállitgattam ezért kérdem, hogy konkrétan ez a funkció: titaniummal , a köztudott google cuccok kiválasztása a romból, van e értelme (esetleg a frissitettet toljam bele a romba?) vagy konvertáljam user app-á át?

    Köszi ha valaki írna erre valamit.

    Utóirat: szégyellje magát a kies (official update) hogy ha technikailag nem tudja megcsinálni legalább szóljon, hogy hé te láma, official rom user, mielőtt elkezdenéd használni a telódat a JB update után, előbb WIPE-ot nyomjál már rá mert az a szájba toszott youtube, MX player akadozni fog különben.,...

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #24415 üzenetére

    [link]

    safe to delete apps listája XDA ról

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz imi0424 #24501 üzenetére

    [link]

    és az meg miért van és mit tudok tenni, hogy ODIN-os flesselés (official rom-ra) wipe-olás, cache clear (gyári recoverym, van de titaniummal a dalvikot is tisztitottam MÉG MINIG AKADOZIK A YOUTUBE? grafikus chip miatt van (HW gyorsító?) valami bnchmarkkal nézzem meg vagy mi? pliz help

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    [link]

    A Bluebox Security kutatócsoportja (a Bluebox Labs) jelezte, hogy egy olyan sebezhetőséget tárt fel az Android esetében, amelyet a támadók a mobil alkalmazások manipulálására használhatnak fel. A hiba az Android köré felépített biztonsági modell egy meghatározó összetevőjét érinti, és az APK-fájlok jogosulatlan módosítására adhat lehetőséget olyan módon, hogy az az operációs rendszernek nem tűnik fel.

    Technológiai szempontból arról van szó, hogy az APK-csomagokhoz tartozó digitális aláírások ellenőrzése nem minden esetben történik meg kellő alapossággal. A biztonsági rés lehetővé teszi azt, hogy a támadók egy teljesen legális Android alkalmazást úgy kompromittáljanak, hogy a digitális aláírás ellenére nem fog feltűnni a manipuláció az operációs rendszernek.

    A sérülékenység kockázatát fokozza, hogy az az Android 1.6-os verziójától kezdve jelen van

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Acef #26264 üzenetére

    leg nagyobb tisztelettel, pusztán techiniai kíváncsiságból kérdem, MIÉRT nem jó az ha ODIN-nal gyári rom-ot nyomok a telóra (i9070) persze a JB-set, akkor az MX player, youtube, meg az az 1-2 GPU-t használó cucc miért akadozik a telón. ACEF leírásában kicsit nekem hosszadalmas és bonyolult, + az oka nem világos hogy miért kell olyan kacifántos flesselés. Legközelebb biztos megcsinálom mert najon zavar de munka-teló lenne elsősorban és pont akkor akadozik be amikor a leg bosszantóbb :-) szoval technikailag, MI az oka? odin-nak flesseltem, WIPE-oltam a recoveryben, cache üritettem.. mi az a plusz trükk amit az acef féle módszer megold?

    ja, olvastátok hogy a galaxy 4 procijában van valami ami csak a BENCHMARK progik esetében fut 100%-on, egyébként csak olyan 500 mhz-en?

    http://blog.gsmarena.com/samsung-exposed-to-be-cheating-on-benchmarks-with-the-octa-core-galaxy-s4/

    [link]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Csabi1984 #26601 üzenetére

    kis "gyorssegítség" kéne , urak,

    elbaltáztam a market-et, (korábban működött hogy titaniummal rom-ba integráltam, most frissült, belenyomtam romba, de azt hiszem nem ott rontottam el, hanem a titanium opcióival, hogy market doctor ésatöbbi, asszem az után romlott el hogy MINDEN app-ot (user és system) hozzá rendeltettem a markethez)

    naszóval lényeg hogy market most nem megy, force close. próbáltam különböző marketeket telepíteni, a play services-t is (aminek olyan színes puzzle az ikonja) , próbáltam market és a services adatait, cache törölni, titaniummal a mentést + adatok visszarakni.. asszem elQrtam nemkicst , nagyon.

    ha valakinek lenne tipp erre , hogy tudnám , most egyenlőre az odin-es flesselés nélkül megjavitani, nagyon hálás lennék. (gyári 4.1.2 van rajta root-tal)

    [ Szerkesztve ]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #26767 üzenetére

    .leirom mostmár ha a kérdést nem tudom kitörölni, a titanium-mal a korábbi elmentett app-okat (market és play services) visszaraktam a mentésből, (app+ adatok) csak még játszani kellett hogy melyik legyen a ROM-ban, melyik nem mert csak egyféleképpem működött, de lényeg hogy műx :-)

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok!

    oda adtam telómat egy maszek mobiltelefon szervizesnek, elküldtem neki ACEF ajánlásait, ugy gondolom azokat csinálta meg rajta. sajna a hiba továbbra is fennáll azaz 2 hét múlva előjött: YOUTUBE, és MX player elkezd akadozni, és gombokra nem reagál.

    1. Gyári vissza sd formazassal.
    2. Odin-JB (Német LQE) itt érdemes egy EFS mentés.
    3. Odin-JB (Magyar független LQE)

    ezeket már asszem nem nem csinálta meg, én root-oltam utólag:
    4. Ideiglenes recovery - cocore+root - erre az Fmod130510.. rom.

    -Fmod 130510..-ből több verzió, 21999 hsz/infó végén a leírás.
    -Figyelj a gyári vissza sd formázással, dalvik és cache elvégzésére, odin használatára...

    van-e tippetek számomra ?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Acef #29102 üzenetére

    Pécs környékén ha valaki megcsinálja fizetek érte.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    aki megmondja 1-2 hét után miért kezd el a rendberakott teló akadozni, youtube akadni recsegni, MX player HW decoderrel akadni, gombokra nem reagálni, rebootolni kap 2 nagy korsó sört. mostmár kernel panic is jön a telómon, csak úgy gmail olvasása közben helló, eddig ilyen nem is vót. (koszegii kolléga itt a közelemben felajánlotta hogy még1x ujracsinálja a telómat csak el kéne jussah hozzá )

    egy cikk a cyanogenről téleg olyan isteni? http://www.hwsw.hu/hirek/50978/android-cyanogen-okostelefon-tokebefektetes.html?utm_source=hwsw_rss&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+HWSW

    [link]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz #33253120 #31001 üzenetére

    hahó tisztelt urak!

    olyan kérdésem lenne, hogy i9070-emen az itt ajánlott recovery és rom lett telepítve, teljesen rendben is volt csak ugye visszadugtam a régi SD kártyát, amin a korábbi rom teljes titanium mentése volt, titanium felrakása után a régi mentésből a titanium azt szúrta ki, hogy ugyebár értelem szerűen, az új rom android ID-je megváltozott. egy ideig nyomogattam erre a titanium -üzenetre hogy később emlékeztessen, aztán (sajnos nem fórumoztam, gogléztam rá időben) rányomtam a visszaállítás-ra. gyanítom, ezzel összefüggésben jött elő az a gondom hogy az android "PHONE" app lefagy, azaz csak repülő üzemmódban tudom használni , gondolom akkor az nincs elindítva. az "üzenetek" is cirkuszol de azt megoldanám, fagyasztással és másik SMS progi felrakásával. sajna, valszeg a "phone" ról nincs mentésem, ezt este megnézem. van tippetek az újra gyaluláson kívül mit tehetek?
    kérdésem még továbbá, hogy ha titaniummal FAGYASZTOK vagy neadj Isten törlök valamit a ROM ból, akkor RESTORE után sem lesz benne már az, a romban, vagy fagyasztva lesz? (nem recovery, ZOP ből restore, hanem telefon menüjéből factory reset)
    ja, kérdés 3. = cyanogen modot próbáltatok már? csak a félig-készet találtam még meg hozzá asszem 10.1?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz vazzz #32501 üzenetére

    véleményetek erről?

    [link]

    köszi

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    aki emlékszik, újonnan vett , mostmár majdnem másfél éves telóm NAGYON kiábrándító volt. (no root eleinte, és sokáig oficial rom)

    a régi 2.3.6-tal úgy ahogy elgurult, de pár hónap használat után elkezdett laggolni iszonyat bosszantóan. buta módon megvártam a hivatalos frissitést, kiessel tettem fel mert wifin, magára a telóra nem jött meg a frissités stb, szopóroller beindult, ugyanolyan szar lett, sőt fagyott is.

    lényeg a lényeg, hogy hozzáférést kaptam ACEF kolléga tárhelyéhez, felraktam (már nemtom melyiket fekete fmod vagy mi.. ) szóval nem is emlékszem már mert több hónapja rendesen megy a telóm.

    ritkán nézek be ide a fórumra, asztali PC-t is csak ritkán kapcsolom be tehát megragadom az alkalmat hogy őszintén megköszönjem az itteni segitségnyújtást mindenkitől, kiemelve ACEF -et és KOSZEGII-t.

    nem akarok off topicot indítani, de android tudomásul kéne vegye hogy nem mindenki ért, vagy akar érteni ilyen szinten a hekkeléshez (én HTC wildfire-omon megcsináltam de ezen nem áltlam neki itt segitett koszegii) a kies pedig egy szánalmas próbálkozásnak tűnik nekem az odin helyett, javitsatok ki ha tévedek

    van pár kérdésem:

    (flesselés után a titanium backup rákérdez az android ID-re, mi a teendő,(újat elfogadni érdemes? titanium BACKUP-ból , FIZETŐS appot nem hozok vissza csak az ingyeneseket, épp ezért mert gondolom az ID-t használja a fizetős app)

    aztán, uninstalláltam a no frill-st mert a GOVERNOR-t az acef által ajánlottra tettem, (I /O schedulert nem állitgattam) és jellemzően képernyő kikapcsoláskor lefagyott a teló ERRE VAN E TIPP?)

    meg van egy érdekes, csemege bug-om is még, youtube nézésekor jön elő néha, hogy ha oda-vissza döntöm a telót, néha nem fordul el a kép hanem csíkozottan villog a képernyő kb így:

    végére egy kis érdekesség android világából

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Acef #32864 üzenetére

    köszi, megpróbálom,

    még 1 dolgot szeretnék megkérdezni, hogy titanium backup-pal amikor (MÁR ELEVE ROM-ban lévő) cuccnak frissitése van (amit ugyebár a gogle play áruház nem a romba hanem azon kívülre tesz) akkor, ha titaniummal bele akarom nyomni romba, NEM LESZ JÓ, hanem az 1-gyel korábbi verzióhoz tér vissza. symlink téren basz el valamit? vagy alk kezelővel előbb ki kéne lőni az appot amit buzerálnék?

    van e jobb app, ilyen mint a titanium? akkor átállok arra. papíron tökjól működne.. megkerülő megoldásként azt szoktam csinálni hogy ki mozgatom rom-ból a cuccot, a legfrisebb válik aktivvá, majd visszanyomom, de van amikor ezt is elbaxxa!! fájl managerrel bementem a root/system app -ba és még mindig ott láttam azt amit kimozgattam a romból.

    ilyen gondjaim vannak nekem, nem való a root nekem inkább 1 kis tablet kéne netezgetéshez, hogy unalmas időmben ne a rom buzerálás jusson az eszembe. hahaha.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #32865 üzenetére

    régebben megvettem (fejlesztő hadd örüljön, alapon) a BUSYBOX-ot. gondoltem erre is felrakom haddszóljon, de valami olyat írt ki hogy nem szabványos rom? valami BINARY-kat nem a szokásos /bin vagy mi, mappába kéne installálja hanem "szokványostól eltérő" mapp-ba.. na itt inkább gyorsan un installáltam.
    tehát a kérdés : mi is az a busybox és ilyen acef féle fmod izéban kell e frissiteni vele a binary kat és hogyan egész pontosan, hogy ne falcoljon be a teló.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz royalka #33601 üzenetére

    légyszíves!!

    aki telefon szerlésben járatos segitsen, galaxy S i 9070 , (nem P !) elsőre be rottyant a 3,5mm JACK dugó azaz csak monóvá vált, (minőségi, formailag pontos aranyozott sennheiser jack bedugására,) na szóval, roncsolás nélkül fel tudom-e nyitni a telefont, garanciám már lejárt, ugye szerelhető, nem ragasztott mint a HTC? a csavar-menetek nem fogazódnak le rögtön ha szétszedem?

    és

    honnan rendeljek, EBAY- ről például azt a kis csatlakozó modult amiben a jack dugó van? ha jól néztem az egy külön kis műanyag kocka, szalag kábellel csatlakozik jól mondom?

    mert, meguntam hogy monó a fülhallgató meg az autómban is uj autórádiót vettem amiben van aux in.

    megköszönném aki mondana okosat erre, vagy vehetme bármelyiket az ebayről?

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz martin555 #33659 üzenetére

    mert, nézem pld ebay, hogy lézetik ilyen de verzió számok vannak szóval ki kéne nyitni az enyémet ? gondolo? és megnézni milyen "REV"?

    ez pld 0.8-as

    [link]

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz petya2012 #37051 üzenetére

    tisztelt Urak!

    maximális előre is köszönetemmel, segítséget, tanácsot szeretnék kérni. tavaly került i9070, (nem P) telómra a csodálatos ACEF cucc. azóta is örök hála neki és nektek. a gyári 2,3-mal elgurult, de hát a 2 mégsem 4, a gyári hivatalos 4-es frissités wifi-n OTA nem jött meg, sajna KIES-sel tettem rá mert még "hittem" benne de 1 hetet se birt ki széjjel bugzott fagyott. ekkor , , került rá a RECOVERY, ( CWM based recovery v6.0.2.8) és az ACEF féle cucc meg nem mondom melyik.130818 vagy valamelyik abból az időből.

    problémám:

    youtube, MX player (mx csak HW+ módban) elkezdte a régi mókát, fut a kép mint a junoszty tévén!!!! oldalra csíkozódva szétcsúszva fut a kép. GPU vagy más hardverhibás a telóm??? csak fél év használat után jön elő ez!

    KÉRDÉSEK 1.:

    mostani ACEF mappából pontosan melyik-et tegyem fel magamnak? LEG STABILABB rendszer kell, semmi tuning! semmi no frissl cpu le szarom!!! akut feltöltöm ha lemerült!!! nem 3 nap kell++ semmi játék!! csak üzemképes teló kell, goggle maps, MX player (HW módba ha lehet, gondolom ez GPU-t használ? youtube? nem is kapcsolható hogy ne hardvergyorsitott legyen .. stb.

    és, lehet szűz, gogle szempontból kiganyézott rom, de sajna használom google plussz (fotó sync-re) gmél, g naptár, szájba toxott google framewörk.

    KÉRDÉS 2:

    kell-e vagy dem a recoveryt frissitsem. ha muszáj csak akkor.

    a tervem az hogy megmondjátok melyik a legjobb acef rom nekem és SD kariról fel tolom recoveryval és fél év.. üzemképes teló megint.

    ja, a WIPE cache és WIPE dalvik WIPE -- cuccokat lenyomtam, eleinte segitett, már ne.

    maximális köszönetem!!!!

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Új hozzászólás Aktív témák