Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz TaS1kaaa #112 üzenetére

    Félreértetted, igaz, félreérthetően fogalmaztam. Itt már nem csak a spórolásról van szó, bár továbbra is tatom, hogy attól ,hogy valaki csúcskategóriát vásárol, még nem a saját pénzének az ellensége.
    Viszont nem lehet tudni, hogy mi lesz 2-3-4 év múlva. Sokan úgy vesznek csúcskategóriát, hogy nem szeretnék cserélni, amíg ki nem leheli a lelkét. Ezek az emberek nem évente vesznek középkategóriát, hanem 3-4 évente csúcsot, ugyan annyiért.
    Namost, senki nem tudja, hogy 3-4 év múlva mekkora tárhelyre lesz szüksége. 5 évvel ezelőtt valaki 3-4gb-os mobiljátékokról beszélt volna, ~őrültnek tartják, a fejlődés meg exponenciális. Innentől megveszi a 32gb-os modellt, és a maradék megspórolt 30-60.000ft-ból egy akkora memóriakártyát, amit nem szégyell. Ráadásul szerintem 30-60.000ft azért nem mindegy, itt 10-20%ról beszéletünk.

    Ettől függetlenül olvasd el amit fenn írtam, Én nem szidom, szerintem az ár/érték aránya ugyanúgy fos, mint bármelyik másik csúcsmodellnek, csak éppen egy csúcsmodellnél ezt a legnagyobb marhaság vizsgálni. :K

    Viszont az egy jogos elvárás, hogy a csúcsmodell az tudjon mindent, azért csúcsmodell. Ráadásul nem zárja ki egymást egy akár 128gbos belső tároló, meg egy sd-kártya hely.

    Összefoglalva szerintem csúcsmodellek esetén az egyetlen dolog, amiért hülyeség sírni, az az ár. Bármi más esetén viszont rohadtul jogos, hiszen mint csúcsmodell, elvárható lenne, hogy tudjon mindent.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák