Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz ezoltán #701 üzenetére

    Tudnátok linket küldeni az igénylés benyújtásához? Köszönettel várom! :R

  • Samen80

    csendes tag

    válasz ezoltán #701 üzenetére

    Szia!
    Kb 2-3hét múlva,kapsz egy másik levelet,h sikeres volt e az adategyeztetés.Ha igen,akkor pár nap és kapsz még egy levelet,h átadták a futárnak.Nálam így volt. 7.-én regisztráltam,holnap hozzák.

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz ezoltán #1373 üzenetére

    Nekem sem bír ki legtöbbször 1teljes napot :(, ha szinte rá sem nézek, akkor is estére már kb.20%on van :(

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

  • petesejt

    aktív tag

    válasz ezoltán #1426 üzenetére

    És ha közben végigkacskaringóztad a várost, ahol kakaó kellett az adatkapcsolathoz, plusz netán a Google még követte és naplózta is az útvonaladat, akkor simán lehet, hogy a következő 20 százaléknyi akkukapacitásból meg -- meglepi! -- másfél órát tudsz youtube-ozni, 0,001 Wattos fogyasztással, mivel a WiFi ott van tőled öt méterre, a prociban meg célhardver dekódolja a videót.

    Felejtsük már el, hogy tudjuk, mikor mi mennyit fogyaszt. Még 30+ éves, akkoriban igazán komoly ismereteket adó ipari elektronikai szakképzettséggel és azóta is folyamatosan naprakészen tartott IT tudással se merném még csak megsaccolni se, olyan bonyolult algoritmusok és áramkörök dolgoznak, plusz akkuhőmérséklet, felhasználói becslés, stb. stb. nem is beszélve arról, ha egy-egy feladatra célhardver is jut.

    Lehet, hogy a telefonod arra saccolt neked 80 százalékot, ha ugyanígy használod tovább. De ha nem így használod, máris tévedett, és akkor lehet (sőt, inkább esélyes), hogy sokkal tovább fogja bírni, mint ahogy becsülte.

    "Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

  • brainticket

    aktív tag

    válasz ezoltán #1428 üzenetére

    megnéztem már rengeteg youtube tesztet, azért szinte mindenki azt mondja hogy a sima S22-t nem az akkuért fogod szeretni, a plus azért jobban bírja.

  • petesejt

    aktív tag

    válasz ezoltán #1428 üzenetére

    Én is értelek, viszont sosem értettem ezt a "nektek mennyit bír" kérdést. Nem két éve használunk mobilokat, régóta köztudott, hogy szélsőségesek a felhasználási módok, és ugyanezek megítélése is a felhasználó által. Van akinek az az "alap" használat, hogy egész nap használja, másnak meg az, hogy pár hívást lebonyolít. A kérdés feltevése pedig azért értelmetlen, mert lényegében garantálható, hogy sem pontos, de még csak közelítő választ sem kap a kérdező.

    A kiszemelt készülék képességeire a legjobb becslést a jelenlegi készülék és használat megfigyelése adja a gazdája által -- hogy ehelyett mégis inkább kérdeznek sokan, ez sajnos csak a lustaságuk jele, és hogy inkább várnak másoktól választ egy egyszerű kérdésre, mint hogy a kisujjukat megmozdítanák a legpontosabb tapasztalatért -- a sajátjukért. A szomorú, hogy ehhez nem is kell(ene) mást tenni, mint egy hajszálnyit tudatosan figyelni a saját szokásaikat, és megnézni a jelen készülék kapacitását plusz a meglévő grafikonokat. Mégis ők azok az alkalmazotti mentalitású emberek (no offense), akik számos dologban mikromenedzselést igényelnek, először kérdeznek, mint hogy önállóan információt gyűjtenének, és ha valami nem sikerül, a legtöbbször másra mutogatnak.

    Pedig a kérdésre várt válaszok heteken át tartó böngészése helyett bőven elvégezhetnék a saját tesztjüket is.

    Na és mi a helyzet a technikai oldalról? Egyszerű. Jelent meg kétszer akkora kapacitású akkuval szerelt készülék ugyanabban a kategóriában, mint két éve? Nem. Jelent meg feleakkora fogyasztású chipkészlet a két évvel ezelőttihez képest? Nem. Akkor várható kétszeres eltérés bármilyen irányban? Nyilván nem. Plusz-mínusz 10-20% meg mennyit jelent? Lényegében semmit.

    Tehát: megnézem az S9+ készülékemet, a hozzá tartozó SoT-okat, az akkukapacitását, levonok belőle jóindulatúan csak 10 százalékot elhasználódás címén, és kijön, hogy egy S22 az én felhasználásommal kb. ugyanúgy bőven jó lesz számomra, mint az S9+. És mivel eddig sem zavart, ha nagy ritkán délután tölteni kellett, vagy -- horribile dictu! -- lemerülök, így ezután sem fog. Sőt, még a 85%-os max. töltést is bekapcsolhatom, még ez sem fog problémát jelenteni, gyakran vagyok töltőközelben, viszont cserébe 4 év múlva még annyi csökkenést sem fogok érezni a kapacitásban, mint most.

    Ha pedig a korszerűbb akku- vagy chiptechnológia miatt kicsit többet kapok, az csak hab a tortán. Esetemben kisebb lesz a kijelző, jó eséllyel alacsonyabb a fogyasztása a chipkészletnek is valamennyivel (de igazából nem érdekel, mennyivel, ha egyáltalán), tehát egy pillanatra sem kell aggódnom az akkukapacitás miatt.

    De ez az én tapasztalatom, mindez az okfejtés mennyi hasznot szolgáltat bárki más számára? Leginkább semmit. :)

    Aki még ennyi energiát sem tesz bele, mint én, annak is biztosan ismert három tény (hacsak nem biciklibelsőben élt eddig): hogy a "hardcore" felhasználók többnyire a plusz / ultra modellt veszik, a kevésbé hardcore-oknak elég a kicsi is, és hogy ő maga hardcore felhasználó-e vagy sem. Még ez is relevánsabb infó mindenkinek, mint bármilyen méricskélés, ami temérdek eltérést mutathat az egyénhez képest.

    "Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Új hozzászólás Aktív témák