Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Amúgy elég pofás készülék ez. Sok utálatot kap a magas kezdőára miatt, de erre azt tudom mondani, hogy nem muszáj a startkor megvenni, sajnos Android fonton nem igazán megy az, mint iPhone-oknál, hogy az októberi startól jövő évig ugyanannyi lesz az újonnani ajánlott fogyasztói ára, így a startkor érdemes megvenni, mert minnél tovább vársz vele annál rosszabb vétel lesz, hiszen a következő modell pár hét múlva ugyanannyiért fog indulni. Samsungokkal várni kell 4-5-6 hónapot és 20-30%-al olcsóbban megvenni.

    Amúgy a 6 GB-os verziót el kellett volna felejteni a gyártónak, a melegedő és sokat fogyasztó Snapdragon 888 helyett beletenni a Snapdragon 870-et 8 GB RAM-mal és 128/256 GB tárhellyel és 249.900 Ft-on (vagy $599 USD) és 269.900 Ft-on ($649-699 USD) startoltatni és kb. megint év telefonjának lenne kikiáltva, mint '20 végén az 5G-s S20 FE...

  • sohajda90

    tag

    Így, hogy már gyakorlatilag mindent tudunk az S22-es szériáról máris sokkal jobban látszik, hogy miért is van létjogosultsága az S21 FE-nek.
    A Snapdragon 8 Gen 1 nem egy hatalmas ugrás a Snapdragon 888-hoz képest, ráadásul mi ugye errefelé eleve Exynos-os S22-ket fogunk kapni. A 8/256 GB-os verzióhoz képest memóriában, kijelzőben nem lesz előrelépés az S22/S22+ az S21 FE-hez képest, az akkumulátor meg kifejezetten visszafelé lép.
    Elvileg kamerában lesz valami trükközés, de papíron azok sem sokkal erősebbek.

    Ha az S22 lenyomja az S21 FE árát egy jó $100/100 EUR-vól és kb. egy 30.000 Ft-tal, akkor igenis életképes alternatíva lesz ez a 6.4"-es modell a drágább 6.1"-es S22 és 6.6"-os S22+ mellett...

    Egyedüli probléma, hogy pl. Vodafone csak a 6/128 GB-os verziót forgalmazza, pedig "future proofing" szempontból azt el lehetne felejteni, a 8 GB-os verzió 2-3 évig gyakorlatilag teljesen ki fogja szolgálni a tulajokat és mivel ez is 2022-es modell, valószínűleg csontaddig fog tartani a szoftveres support is, mint a S22 szériáé és 1 évvel tovább, mint az sima S21-eké...

    Én most második telefonnak szemezgetek egy 8/256-os olíva zöld verzióval, mert nagyon tetszik az az egyedi szín :DDD . Ha február végéig beesik 250.000 alá újonnan akkor sanszos, hogy lecsapok rá...

    [ Szerkesztve ]

  • sohajda90

    tag

    Samsung webshop-ján kicsit megszaladt a ceruza:

    Félreértés, jó, kiegyensúlyozott tudású készülék ez, de műanyagházban, 6 GB RAM-mal 2022-ben 309.990 Ft-ért kérni érte (amikor még a nyitó ára is 299.990 Ft volt, ráadásul januárban is elég gyenge volt a Forint, február elején meg március közepén volt egy ideiglenes erősödés) kicsit erős. Lassan összecsúszik az ára az iPhone 13-al és a 120 Hz-et leszámítva az utóbbi sokmindenben (akkuidő, kamera minőség) jobb azért...

  • sohajda90

    tag

    válasz ASENKI #932 üzenetére

    XXL GSM (OK, tudom, ott a garancia nem olyan, mint a gyári, de nekem 3/3-szor amikor náluk vásároltam nem volt gond a készülékemmel, jó fejek voltak, jó volt a kiszolgálás, régi mobilt jóáron beszámoltak, stb...), 167.990 Ft-ért elhozható, az kifejezetten jó ár érte.

    Nem is erről van szó. Csak azért "hivatalos forrásból" 310 ezret elkérni, tényleg önmagamat ismétlem, 6 GB RAM-os Androidos telefonért 2022-ben szerintem a pofátlanság kategória.

    Semmi másra nem tudok gondolni, mint, hogy az S22 gyengébb üzemideje miatt lehet, hogy jól megtépázta annak az eladásáit és sokan választották inkább ezt, ezért gondolta beavatkozik kicsit a Samsung...

    Vagy esetleg chip shortage miatt a 888-at inkább megspórolnák a Z Flip/Fold 3 duóba, meg ha gyártanak még sima S21-es szériát Snapdragonos piacokra és egyszerűen már nem prioritás nekik S21 FE-t értékesíteni ebben a régióban...

  • sohajda90

    tag

    válasz somkrisz #934 üzenetére

    Fel lehet őket hívni és megérdeklődni. Én annó pl. iPhone-t vettem tőlük és direkt odatelefonáltam és mivel tudtam, hogy külföldről behozott megérdeklődtem, hogy milyen régiós, és kiderült, hogy volt nekik Ázsiai régiós is (az volt kiírva) és minimálisan drágábban Németországból behozott, úgyhogy én azt választottam és azt is kaptam...

    De amikor Note 20 Ultra-t néztem nálunk ott pl. meg volt jelölve, hogy melyik Exynos-os és melyik Snapdragonos. Bár nem vettem végül meg, de azért jó volt látni, hogy ilyen egyszerűen itthon is hozzá lehetett jutni Snapdragonos verzióhoz is...

  • sohajda90

    tag

    válasz somkrisz #937 üzenetére

    Nem rémlik, lehet, hogy más régiókban van...YoutTube tesztekben láttam belőle tengerkék változatot is, amit szintén nem kínálnak errefelé, pedig elég jól áll neki...

Új hozzászólás Aktív témák