Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • japmas01

    tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni.
    1 hónapja cseréltem S4 - ről Note 4 -re.
    Hát nem tudom, de még várnék a végleges vélemény nyilvánítással, egyenlőre néha nagyon el tud keseríteni, mert az S4 jobban muzsikált(gondolok itt teljesített! ) :-)

    Szóval amiket észre vettem és  véleményeket, de leginkább tapasztalatokat szeretnék kérni.

    Gyakran lassabb, mint az elődje!
    Néha sokat kell várnom a feloldásra,
    a predektív kijavít (rosszra), de nem kínálja fel és nem mindig engedi a VALÓBAN HELYES SZÓ BEIRÁSÁT!
    Ismétled vagy 4x-5x, de Ő akkor is okosabbnak képzeli magát!
    (Pl.Okosabban- de 5x javítottam, hogy okosabbNAK!)
    Miért kell állandóan harcolnom Vele?
    Dolgozni szeretnék rajta és gyorsan!
    Továbbá a felajánlott régebbi szöveget nem lehet kijelölni, rá klickelni, mert a billentyűzet alá esik és nem érzi!

    Mint a fotó szerkesztésnél is!
    Kijelölés - körbe vágás, de majd Ő szabályozza, mivel fölül a kép tetejénél már a MÉGSE  és a MENTÉS  gombok vannak, a kijelölést figyelmen kívül hagyja.
    Persze, ha le húzod és rafináltkodsz lehet megoldást találni, de idő és egy ilyen kaliberű és áru telefonnál had ne kelljen már!

    Kijelző, feloldás, erre billentyűzet jelenik meg.
    Végig simításra nem reagál, valamit valahová ír, gondolom gyűjti az infókat, jegyzetel!?! :-)

    Fényképező kamera hibára panaszkodik és totál lassú!
    A fotó készítés is.
    Ha le szeretnél egy madarat, vagy eseményt fotózni, videózni, az esetek többségében már véget is ér az esemény, mert bár elő készítetted, de mivel várni kell, a billentyűzet lezár a feloldás viszont lassú és ne kelljen már az eseményeket a kamerám sebességéhez igazítani 2015-ben, pl.esküvő?!
    És még az életben regeteg olyan szituáció van amikor nem várnak az én kamerámra!
    A lezárt képernyőről azt hiszem éppen ezért csináltak egy ikont, hogy  onnan gyorsan a feloldás után azonnal elérhető legyen a kamera!
    ...csak nem működik!  :-(

    Facebook nem törölhető?
    Miért?
    És a hozzá tartozó sz-ok? (Programok? Chat, stb.. létezik, hogy csak én utálom és nem használom a Facebook-ot és gondolom úgy, hogy a telefonoba tökéletesen felesleges egy App..ami a szerződési feltételekben írja is, hogy ha kikapcsoljom is gyűjti az adatokat, persze csak a javítások miatt /Névjegyzék, mobil használói és internetezési szokások, GPS koordináták, stb..MINEK?/ és lassítja is a rendszert.)
    Így is néha fel tudnék robbanni, mert feszt várnom kell a telefonomra, mert az ujjaim gyorsabbak, mint a készülék!
    Azért ilyen az S4 esetében soha sem volt!!!

    Osztott képernyő használata..
    Mindig mindent bezár és csak egy marad nyitva, hiába a beállítások.

    Képernyő feloldás akadozik, vagy nem megy..
    Arról nem is beszélve, ha billentyűzet jelenik meg a kezdő képernyőn, aminél a végig simítás nem tesz semmit!
    Simogathatod Te azt napokig sem lesz semmi, mert a fölső ablaksor és  a billentyűzet között kell kb.1cm-ben símogatnod(ezt a szót csak 5x kellett javítanom), különben semmit sem reagál!

    Levél írásakor ugrál mint egy idióta, vagyis ezt a levelet először muszáj volt E-Mail-ben megírnom, mert órákig tart ezzel a fossal és ugrál folyamatosan a Cursor..
    Szóval most itt tartok a levélben és már megint a "tárgy " és  a címzett menüben találtam magamat!
    Vagyis, ha nem figyelek, simán megírhatom ezzel a csodával a levelet a tárgy mezőbe!
    És miért nem direkt az oldalon írtam meg? ...Mert a rendszer azt sem engedi és nem látok a billentyűzettől(3x javította), hogy mit írok!

    Rádió program javaslat esetleg?
    Van ez a MR1 App, de egy kaka!
    Nem javítottak egy alapvető hibát 7 hónap alatt! Ezért nem lehet használni, mert a lényege, amiért csinálták, pont nem működik, nincs benne menü gomb Note 4-hez!
    Így a hangtár használhatatlan.
    Írtak már millióan a Playsore-ba, de a szerkesztők, rendszergazdákat hidegen hagyta, Nekik működik a laborban!
    Vagy, kiadták Kínának, vagy az oroszoknak ezt is, azok meg nem is értik a panaszos hozzászólásokat! :-)
    De mindenképpen büszkék lehetnek magukra, mert így több ezer külföldön élő magyarnak esélye sincs magyar előadásokat és magyar nyelvet hallgatni!
    Ezúton gratulálnék Nekik innen is és remélem nincs lelkiismeret furdalásuk?!
    (Gondolom a szó jelentéstartalmával is lehetnek gondok, így segítek.. http://www.kislexikon.hu/lelkiismeret-furdalas.html )

    Az nálatok is előfordul, hogy a Chrome
    Bezár minden oldalt amit korábban megnyitottatok?
    Az előzményekből is dobja!
    Pl.ezt a fórumot mindig ignorálja!
    Ha rá keresek új ablakban valamire, akkor ez elvileg..más oldlak esetén legalábbis mukodik..megmarad és egy új ablakban tudnék böngészni, de ez a fránya mindig eltünteti EZT A WEBOLDALT! A többit megtartja, csak ezzel vacakol!
    Még, ha az előzményeket törlöm, akkor is megmaradnak normális esetben!

    Apropó előzmények törlése!
    Chrome -bejelentkezel és mondjuk meg tudod nézni, hogy Tablet-ről, vagy mobiltelefonről, netán PC-ről is miket látogattál.
    Elvileg!
    És elvileg ha törlöd, akkor minden felületen eltűnik, vagyis, ha a PC-s tartalmakat törlöm az Note 4-en, akkor az minden készülékről eltűnik.
    Csak gyakorlatilag nem..
    És össze is keveri Őket ahogy látom!

    Térkép és frissítés!
    Mit lehet tenni a Google -vel, ha nem akarom megadni a telefonszámomat, de 1459.-jére is zaklat miatta? Nem lehet ezt valahogy kiiktatni?
    Tudom, hogy mindegy, mert a szerződési feltételek végén benne van, hogy ha blokkolod,törlöd, vagy inaktiválod a programot, a háttérben futhat és gyűjtheti az infókat amiket a központnak továbbít! Pl . GPS koordináták, Névjegyzék, stb..
    Csak árulja el nekem valaki, minek a Google -nek a programja stabilizálásához a Névjegyzékünk?
    Felhívája az ismerőseimet, hogy tapasztaltak-e minőség romlást amikor velem beszéltek, vagy amikor a navigációt használtam?  :-) :-)

    Továbbá, G-Mail..
    Ha írok egy levelet, akkor gyakran írás közben a levél végére ugrik a Cursor, függetlenül attól, hogy (éppen a végére ugrott megint 5.-jére!).. hol tartok, vagy a közepére szeretnék még valamit beszúrni, kiegészíteni.
    Tapasztalatok?
    Mit lehet vele tenni?

    Másoknál is vannak ilyen tapasztalatok?
    Mit javasolnátok, mit tegyek vele?

    Vekker funkcionál a hanggal "Stop" való leállítást hol lehet bekapcsolni?
    Sehol sem lelem, pedig azt még az S4 is tudta!

    Felolvasó App-et, vagy beállítási opciót tudnátok nekem ajánlani, mint az Szifon S4-ben volt..

    Bocsánat, de kikészít, hogy lassú és várnom kell, míg kitalálja mit is csináljon a paranccsal amit adtam Neki!
    Pedig én roppant elégedett voltam eddig a Samuval, de komolyan gondolkozom, hogy vissza viszem és felbontom a szerződésemet, mert 2 évig ezzel a szárral nem fogok tudni dolgozni!
    Totál lassú még mindig az S4-hez képest, pedig közel 100GB van benne, a leggyorsabb SD, stb..
    De minek?

    Már a Clean Master -t is módosítottam, ami amúgy egy szemfényvesztés!
    Ha Clean Master "Fun" vagy, vedd ki az SD-Kártyát, végezz egy vírus írást a telón, ..gondoltam ezért lassú, de kíváncsiságból a kártyát is megvizsgáltattam vele, illetve a "helyét ".
    És lássatok csodát, több, mint 2GB tárhelyet szabadított fel és ugye Like-olom? És megosztom a Faszbukon? Persze, csak a kártya a telefon mellett volt és nem benne!
    Elgondolkoztató! :-) :-)

    ..de még mindig lassú, sokat gondolkodik, pedig arra ott vagyok én!
    Ő csak parancsot és számításokat kellene, hogy végre hajtson!

    Előre is köszönöm a válaszokat!
    Üdv.:

    Japmas
    (Bocsi az esetleges elírásokért, faszán megcsinált T9, bár remélem mindet javítottam! +30 percet vett igénybe! És bosszant, hogy ennyi pénzért 2015-ben?! Akkor miért mondják, hogy munkára tervezve?! Ha ilyen tempóban csinálnám éhen halnék bakker és  kirúgnának!). .most is ide ugrott, pedig sokkal följebb írtam, beszúrtam volna, ha hagyta volna, hogy ugrálnak a sorok!

  • japmas01

    tag

    És egy link a videóhoz, amin az MR1 probléma látható!
    http://www.youtube.com/watch?v=Y5xdTn-MLaM&sns=em

    [ Szerkesztve ]

  • japmas01

    tag

    válasz Grawens #17835 üzenetére

    Köszönöm az eddigi válaszokat!

    Biztos vagy benne, hogy a menü gombot hosszan nyomja tartva előjön? :-)
    Ott a videó, hogy nem! :-(
    Nem nézted meg?
    Pedig ezért töltöttem fel! :-(

  • japmas01

    tag

    válasz S e t h #17837 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors válaszodat, ezek szerint a gyári dolgok nagy részét mellőzni kellett, hogy stabilan és gyorsan működjön?! :-(
    Akkor, hogy rendezettebb és érthetőbb legyen, válaszolok számozottan! ;-)

    2. De mivel?

    3. Madarat? Csak egy pl.volt!
    Naponta többszáz fotót készítek, munkámból és tanulmányaimból kifolyólag is, Te biztos profi fotós vagy, így azt meghagyom Neked! ;-)
    Én csak szeretnénk legalább olyan gyors és stabil készüléket, mint az S4-em volt..

    4. Törlés és nem tiltás! Tiltani az első percben letiltottam, amikor láttam, hogy nem törölhető.

    6.Az ujjaktól is függhet, nekem nagyobbak..
    vannak helyek es helyzetek, amikor nem beszélhetsz és írásban jegyzetelni kell és kommunikálni!

    7.én a Gmail -t választottam. Ezt a fránya erőszakosságát kivéve, hogy minden áron rám akarja kényszeríteni a G+-t, ezen kívül rendben lenne..
    gondoltam, hogy ez is megakaszthatja a rendszert, mert mindig csatlakozni akar és keres.. nem?

    10.Pl.?

    11.. hol lelem?

    És a "Menü gombos" problémára egy videó a kollégának, aki írta!
    Ilyet is csinál, ugyan arra a gombra más -más reakciók! :-)
    [link]

  • japmas01

    tag

    válasz kali #17840 üzenetére

    Szia!
    Igazad van, azonnal pótolnám! ;-)
    Note 4:
    Modell száma: SM-N910F

    Android verziója : 5.0.1

    Alapsáv verziója: N910FXXU1BOC3

    Kernelverzió: 3.10.40-4456564
    dpi@SWDD5613 # 1
    Fri Mar 13 15:44:46 KST 2015

    A másik sajna nem kiolvasható, pókhálós vírust kapott! :-(
    Ezért a csere, ..olvaslak tovább! ;-)

  • japmas01

    tag

    válasz kali #17840 üzenetére

    Nebassz!
    Direkt mindenre egyenként válaszoltm, de most a forum szivatott meg..15 perc után nem lehet módosítani, gondoltam nem szemetelem tele, ha valaki keres valamit hamarabb megtalálja, de úgy néz ki muszáj! ;-)

  • japmas01

    tag

    válasz kali #17840 üzenetére

    Akkor újra..
    "a prediktív beállítás kérdése, a szótár frissíthető is, tanítható is."
    -Gondoltam magam is, mint az S4 esetén!
    Bár ennél nem olyan nekem..

    "tötlhetsz le profibb szerkesztőket fényképekhez, h az olyan fontos szempont."
    -Nem annyira, bár ötleteket elfogadok.
    Tablet-re a Photoshop van meg az Adobe-től, csak az Ő koncepciójuk szerint, ha mobilon is használni akarod, vásárold meg ujra!
    Szerencsére a legtöbb cégnél kompatibilisek, így elég csak 1x fizetned ugyan azért.

    "a kijelző feloldásakor a jelszó beírásához dob fel billentyűzetet, vagy gyorsjegyzethez, beállítás kérdése."
    Kiváló! Hol és mit,  hogy megszünjön?

    "nem lassú a kamera, a lezárt képernyőről feloldás is működik, ha megdelelően állítod be."
    - Kiváló,  hol és mit?

    Mert ez kicsit olyan, hogy nesze semmi fogd meg jól! :-)
    Lehet egy csomó pénzt keresni, csak dolgoznod kell szorgalmasan és vehetsz házat a Bahamákon!
    Na ja, csak hol? Mikor?..és mit? :-)

    "kamera hibát a külsős alkalmazások okozhatnak, amik illesztéssel rendelkeznek a kamerához, facebook csevegő, viber...stb."
    -OK!
    Hol és mit kell beállítani? :-)
    (WhatsApp és Viber is van, meg ez az Instagram, vagy mi a fene? ..soha nem használtam! (Fagyasztva) WhatsApp, mert itt mindenki azt használja..semmi értelme szerintem, így is ingyenesen beszélünk minden irányba és írunk, de akinek nincs pénze,  az is tud így válaszolni és kommunikálni. Szóval rájuk való tekintettel..
    Viber meg a családdal beszélni, így nincs roaming!

    "a facebook triumvirátust tiltani kell, de nem csak ennél a telefonnál nem tudod eltávolítani."
    Első dolgom az volt! ;-)

    "az osztott képernyő tökéletesen működik, ha megfelelően használod, videót is tettem fel róla egy másik témában, hogy két külön dolgot szimultán is."
    -Be tudnád linkelni?
    Tableten kiválóan működik nekem is.

    "írás közben nem ugrálhat, csak ha rossz helyre pöttingetsz."
    Elvileg!
    Azért ennyire csak nem lennék pancser! ;-)
    Példa..
    Szöveget fogalmaztunk és míg egy pillanatra felnéztem, hogy miként folytassuk, a társam szólt amikor folytattam volna, hogy vigyázz, mert ugrott!
    Innen vettem észre és azóta rendszeresen csinálja.
    Már gondoltam, hogy a fóliával lehet összefüggésben?!

    "a több eszköz közötti szinkronizációval nincs gond, de oda és vissza is engedélyetni kell, nézz rá a kapcsolódó beállításokra."
    Köszönöm, bár én itt igazából a Gmail -re írtam...lehet Te is erre gondoltál?!
    Szóval, a jobb érthetőség kedvéért..
    Több G-Mail cím van beállítva. Ez eddig nem is gáz!
    Csak onnantól kezdve, hogy a Google, erőltetetni akarja, hogy jelentkezzek  be a G+-ba is!
    De én regisztrálkodni sem akarok, nemhogy bejelentkezni!
    Ő pedig ezt nehezen emészti meg, ezért állandóan macerál.. lásd fotó..
    Gondoltam törlöm a G+-t, de valahol valami okos azt állította, hogy ha töröljük , mint a Faszbuk esetében is, az a rendszer instabilitását okozhatja, mivel ezek egymásra épülnek és így teljes egész! Ezért is van alapból rajta, a progik össze dolgozva!

    "tőlem még egyszer sem kért telefonszámot, mert minden kapcsolódó olciót kilőttem, nem gyűjt információt, nem küldözgeti azt, ez csak megfelelő beállítás kérdése, ha minden apró részletet megnézel, akkor megtalálod a megoldásokat, bár itt a fórumon is sokszor leírtuk már."
    - nem találtam eddig, bár iszonyatosan sok a hozzászólás, tehát aki ezt végig tudja olvasni, vagy nem él életet, csak a gép előtt,  vagy nincs munkája..vagy rendszergazda.., vagy nincs csaja! :-)
    Kb.2 hete figyelem a fórumot, ha tudom naponta, de hála Istennek elég aktív! :-) ;-)

    "a névjegyzékhez azért kér(het) hozzáférést, mert ha engedélyezve, hogy megjelenítse a közelben tartozó ismerősöket, akkor egy pöttyintéssel felhívhatod őket."
    -Ezt nem ismerem..
    Mesélj csak?! :-)

    "a gmail és más levelezòk esetén sem ugrál csak úgy rossz helyre a kurzor, ha nem nyomsz mellé."
    -Én is ezt reméltem korábban! :-(

    "a kisegítő lehetőségekben találsz meg néhány olyan opciót, amit korábban nem dugtak el annyira."
    -például?

    "100 GB? memóriakártya? lehet, hogy amiatt lassú a telefon, pláne ha valami olyan, ami csak a nevében valami, de amúgy a töredéke tempót...stb. tudó klón..."
    - Ezt ki is zárhatjuk, MediaMarkt GmbH... :-)
    (Próbálok szart nem venni, ezért vagyok most picit pánikba a Note 4 miatt! :-( )

    "ne haragudj meg, de a hibák egy része felhasználói probléma..."
    Semmi gond, ezért vagyokitt és kérdezek!

    De ne legyen már amolyan "nesze semmi fogd meg jól!", mint a viccben!
    (Gyerek az Apjához:
    -Édesapám, miért sárga a villamos?
    -Nem tudom Fiam!
    -Édesapám, miért piros a tűzoltóautó?
    -Nem tudom Kisfiam!
    -Édesapám, és miért kék a busz?
    -Nem tudom Fiacskám!
    És Édesapám, miért...?
    ...de az Anyja közbeszól!
    -Hagyd már Pistike, ne maceráld már Apádat!
    Mire az Apa leinti a feleségét..
    -Hagyd Anyjuk, akkor tanul a gyerek, ha kérdez! :-) :-) :-)

    "egyéb kérdés?
    :)"
    Milyen szolárium? :-)
    ...lesz még! ;-)
    Csak előbb működjön normálisan, utána lesznek majd az extrák! ;-)

  • japmas01

    tag

    válasz kali #17844 üzenetére

    "a beállítások miatt sem mindegy, hogy kitkat vagy lollipop, illetve nagyon sok beállítás máshol van, sokszor jobban "elrejtve" az újabb főverzióban."
    -De írtam. .
    Android verziója : 5.0.1
    Aztán, hogy ez mi? Gondolom Lollipop..

    "beállítások -> rendszer -> nyelv és bevitel...stb."
    -Köszi, meglett! ;-)

    "a telefonon nem szoktam fényképeket szerkeszteni, de pont a minap írtam, hogy dobálta nekem egy hétig a galaxy apps, miszerint ingyenesen adják az amúgy fizetős photocracker pro alkalmazást, szóval érdemes oda is benézni néha."
    Nekem olyan lehet nincsen?
    Van ami volt, de nincs a telcsin és azt írja, hogy nem kompatibilis a készülékemmel, ha le akarnám tölteni.. :-(

    "milyen képernyőzás van beállítva? sima húzás?"
    -igen.

    érdemesebb biztonságosat beállítani, bár például az ujjlenyomatosnál is feldobja a billentyűzetet(azt semmi képen sem, meg a retinásat sem!
    Óvatos vagyok, mert csak 2db retinám és 10db kézújjam van!
    Egyiket sem tervezem cserelni, újabb kódot kitalálni számomra egyszerűbb!
    (Pláne,ha valami szaros App ellopja netán az adatokat!)

    "művelet helyett a képernyő meghatározott részére pöttyintek, mert ez egy biztonsági opció"
    -mesélj csak?! :-)

    "a fényképező gyorsgombját is a képernyő lezárásos szekcióban tudod beállítani."
    -Az kész, köszi, csak lassú, de ezt már tárgyaltunk, valószínűleg a Viber miatt lehet..

    "megkeresem majd, hogy melyik témában tettem be a videót .. ráadásul a kettőt egyszerre mozgattam, eltérő módon."
    -Kimondottan érdekel!  :-) ;-)

    "igen, a fólia okozhat érintési...stb. problémát, nem csak kurzor elugrálása, hanem a "menü" gombos problémára is magyarázat lehet."
    - A menü gombos valami más lesz, ez relatív új dolog tőle..

    "elfelejtettem írni, hogy én még akkor regisztráltam a google fiókot, amikor az e-mail címhez nem kellett telefonszám"
    - a google+, hangouts...stb. alkalmazásokba be sem jelentkeztem! ;-)
    De nem ez lesz!
    Tiltottam, mert törölni sajna nem emgedte a Google +-t, de most ugyan ezt csinálja,  csak a Picasa -ra hivatkozva!

    "a legtöbb alkalmazás, térkép, navigáció...stb. tud olyat, hogy a helyzeted gyorsban küldheted egy pöttyintéssel ismerősöknek"
    Ezt a WhatsApp-ról tudtam csak..

    ehhez is kér adott alkalmazás hozzáférést a névjegyzékhez, szóval nem kell azonnal rosszra gondolni, bár igaz, egyik fejlesztő sem szent...

    "régebben nem volt így eldugva minden, például az interaktív vezérlés, de a szövegfelolvasót is megtalálod ott"
    -De miként tudsz fele felolvasatni?
    Szifone-nál kijelóltem és

    - "én a google mellé letöltöttem a samsung félét is, eredetileg az igo miatt kellett, de máshol is jobb, mint a google."
    -én is. Pl.hol jobb?

    a hatalmas kapacitású memóriakártya akkor is lassít(hat)ja a telefont, ha eredeti, pláne ha nem túl gyors, de kérdéses minőségűek annál inkább.
    SanDisk Class10, de direkt Android -hoz és valami "Ultra gyors"?!

    "a memóriakártya a telefonban lett megformázva?"
    Természetesen!

    "nem mindenhol írtál konkrétumot, ezért sem lehetett mindenre részletesen válaszolni"
    -Kérdezz nyugodtan!

    "főváros, szentendrei -..de valóban sok szabadidővel rendelkezem néha."
    - és szerencsés is vagy! :-)
    Szép napot mindenkinek! ;-)
    Hoppá! És kellemes hétvégét! :-)

    ..Apropó..
    valamit állítottam és most a képernyő két alsó szélét, mint egy asztal terítőt, fel lehet "pöndöríteni"! :-)
    Hol is tudom ezt vissza állítani? :-)

  • japmas01

    tag

    Lollipop, most már biztos! ;-)
    Láttam a nyalókát, ami változtatja a színét! :-)
    És..
    Jé, mit találtam?!
    Egyszer csak kiírta, hogy 2 lépésnyire vagyok a Fejlesztői jogosultságtól, majd megkaptam..
    és ezt a menüt nyitotta meg!


    ..stb..

  • japmas01

    tag

    válasz Grawens #17847 üzenetére

    Hey, nekem miért nem megy?
    Akarom én is! :-)
    Ugyan az a szoftverünk?
    Mert akkor elvileg Nekem is kéne mennie, de nem megy!
    Telepítsem újra, az talán segíthet?
    :R :DD :DD :DD :)) :C :R

  • japmas01

    tag

    válasz Grawens #17849 üzenetére

    Grawens!
    Nagyon köszönöm!
    Az első mondatodat nem egészen értettem...
    "én jelenleg POF2-es északi romon vagyok."?
    Ez úgy néz ki segített neki, újra telepítettem! :-)
    Most megy! ;-) :-) :R

    Víz alatti fotózáshoz valakinek valami jól bevált tok ötlete? :-)

    Továbbá találtam egy Chivava fotóját a telefonomban, amit nem is én készítettem!
    :-)
    *#0*# -> Sensor -> IMAGE TEST (jobb felül ) ...és ott lapul a kutyus! :DD

    Meg egy rejtett játékot, aminél egy robottal kell ugrálni nyalókák között! :-)

    Beállítások -> Az eszköz névjegye -> Android verziója(5.0.1)..és arra vagy 10x-15× koppintani.

    És kaptam valami "Fejlesztői jogosultságot". :C
    Miért is jó az Nekem? :-) :F :U
    Azt ugyan így értem el, asszem a "Build száma"-ra kattintgatva folyamatosan , majd kiírta, hogy már csak 3 lépés a "Fejlesztői jogosultságig ", már csak 2..stb..Aztán megkaptam. :C
    Csak nem tudom mire is jó pontosan?
    Nem akarok belekuszálni! :F :U
    Valaki el tudná magyarázni nekem?

  • japmas01

    tag

    válasz apaszka #17857 üzenetére

    Szia, sajna a link amit készítettél nem lejátszható, privát videót ír ki..mondjuk nem is Nekem készítetted, hanem hackeeee-nek.

  • japmas01

    tag

    válasz kali #17864 üzenetére

    Nagyon köszönöm Neked is és Apaszka-nak is! :-)
    Kellemes estét kívánok! ;-)

  • japmas01

    tag

    Valakinek valami ötlet a lejátszható videóformátumok bővítésére?!
    Alapból elegedett vagyok ezzel a lejátszóval, csak vannak formátumok, amiket nem játszik le sajna.. fogalmam sincs melyik..pl.asszem avi.?!
    A hangsávot abszolút nem viszi, csak a filmet.
    Ötlete netán valakinek? :-)

  • japmas01

    tag

    válasz Plazmacucci #17872 üzenetére

    Hát Szép és jó reggelt mindenkinek!

    Köszönöm az ötletet, bár mint írtam nem az első, de mindig lehet valami okosat tanulni, így majd ha időm engedi benézek oda is.
    ..netán egy linket tudnál küldeni, hogy melyikre is gondoltál? :-)

    Kittkatt vs. Lollipop...
    Lehet nem én találtam fel ezzel a spanyol viaszt és jól lehet Nobel Alfréd-ről elnevezett díjat sem ezzel fogok (most)szerezni, de tudtátok azt, hogy ez a kábel Kittkatt -tel működik, ellenberger Lollipop nemhogy fittyet hány rá, de még nem is látja?


  • japmas01

    tag

    És akkor tolnék egy kis Home videót az igen Tisztelt Hölgyeknek és Uraknak! ;-)
    Sajna semmi malackodás, inkább disznóság! :F :O ...szerintem..

    A téma, hogy a Clean Master egy átvetés, vagy sem?! :-(
    https://youtu.be/TGShPsoVo_U

    Tudom... link.. [link]

    Nem vagyok számítástechnikai fejlesztő mérnök(mert más a szakterületem), de szerintem egy program, ha a BIZTONSÁGÉRT és az ELLENÖRZÉS fenntartásáért FELELŐS (szerintem gőzük sincs a felelősség szó jelentéstartalmáról, pedig VILÁG ELSŐ-NEK VALLJÁK MAGUKAT!!!!! ..forr a vérem, pedig már én is sokat láttam, de ezt nehezen tolerálom..), akkor annak éreznie, TUDNIA kéne, hogy van mit ellenőrizni, vagy sem?!
    (Pláne, ha.. telefon kikapcs-bekapcs, program indítás ...értelem szerűen INDÍTÁS=ELLENÖRZÉS! Nem? Hanem?..)
    Gondolom, ha az autószerelő ad egy számlát a javításról Neked és biztosít arról, hogy tökéletesen működik az autód, mert totál átvizsgálta..és Bocsánat, de VILÁG ELSŐ-nek NEVEZTETI MAGÁT, pedig Te még az autóddal az utcába sem álltál be, nemhogy a szervizbe, aknára?!.., akkor joggal mondod, hogy egy seggfej és csaló! Nem? :Y

    Magán véleményem szerint, ez inkább csak pszichológiailag segít, nyugodtabban használod a készülékeidet, mert azt HISZED védve vagy!
    Mint amikor évek után derül ki, hogy a használtan vásárolt autóból a légzsákot korábbanmár eladták, pedig ha tudtad volna, mennyivel ovatosabb vagy?! :W :W :W

    Vagy rosszul látom?
    Nem szarozni szeretném, csak érdekelne nálam hozzáértőbb emberek véleménye is!
    Mint a gyorsító mappák létrehozásával, miután töröltem a telefonom sokkal gyorsabb lett!
    Vagyis, valaminek a rovására csinálta.
    Csak mivel Nekem unpraktikus volt plusz 3 mappában keresgélni, ha közvetlenül megnyitom egyszerűbb=gyorsabb, így töröltem.
    "És lássatok csodát Kicsinyek és Nagyok", a telefon fellélegzett és sokkal gyorsabb!!!

    [ Szerkesztve ]

  • japmas01

    tag

    válasz ΞΔGLΞ #17895 üzenetére

    Hát, nem tudok mást, vagy félre érteni Veled, csak egyet..

    És jelen esetben ez SAJNA!

    Pedig világ első tisztító App! ...meg miegymás...

    "Komolyan, a világ megérett a pusztulásra!" :O :Y :F :W

  • japmas01

    tag

    válasz datomi #17897 üzenetére

    Hello!
    Beállítások -> Hangok és Beállítások -> Rezgés erőssége..
    próbáltad már és nem segített?

  • japmas01

    tag

    válasz Plazmacucci #17893 üzenetére

    Köszönöm, megnézem! ;-)

    1. Elosztó kábelre, valakinek valami tapasztalat, ötlet, megoldás?
    Több pendrive használata egy időben, illetve ha közben tölteni is lehetne az csodás lenne!
    Csak az enyémen nem megy, vagy az összes Lollin problémás?

    2. Víz alatti fotózáshoz megbízható vízálló tokot valaki tud ajánlani?
    ..mert ugye sajna nem vízálló a kicsike..ha jól tudom?!

    3. Van ez a Clean Master amit már asszem kitárgyaltunk, hogy fabatkát nem ér.
    Tudnátok ajánlani valami gyári megoldást pl.mint ami az S4-en volt, hogy
    (A) bazárja a programokat amik a háttérben futnak feleslegesen?
    (B) Kitakarítja ez esetleges szemeteket, hírdetési file-okat, követő robotokat, hogy gyorsabban fusson a telefon?
    (C) Netán vírus ellen valamit? ..Bár hallottam olyat is többektől még régebben, hogy nincs is vírus Android -ra, bár manapság..?!

    Előre is köszönöm! :R

  • japmas01

    tag

    válasz Plazmacucci #17903 üzenetére

    OK!
    Köszi!
    Tudsz ajánlani NORMÁLISAT?
    Ami a miénkkel is jól fut és megbízható?
    Netán Link? Ha boltból esetleg nem is, de Neten biztos meg fogom tudni itt is rendelni! ;-)

    Vírusos dologokról vélemények?
    Csak mert ugye a Play-Áruházban mindenki írja, hogy "Istencsászár" a program és mennyire jó + királyság az, hogy mennyire jól írja a vírusokat.. én személy szerint SOHA nem találtam sem a telefonomon, sem pedig más gépemen Vírust, ...ezzel a programmal!
    Soha nem tapasztaltam...vagy jelezte volna a program, hogy "be akarnak törni", vagy "el akarják lopni a személyes adataimat illetéktelen behatolók"! Szerintem a 99%-nak gőze sincs az egészről, csak elindítja, az ír valamit Neki amivel a gazdi elegedett azt Schluss! Így a Gazdi boldog tudatlanságban hajtja nap mint nap álomra a fejét! :C De mi a valóság? Mert ugye..sajna (SZERINTEM) a médiának sem igazán lehet hinni, pláne, hogy el akarják adni! ..ha ingyenes, akkor a benne lévő reklámokat, vagy a programon keresztül másik 600 egyéb programot! Rosszul gondolom?

    [ Szerkesztve ]

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19649 üzenetére

    Hello mindenkinek!
    So..
    Szerencsére a lassulásos fényképező beragadásos probléma megoldva! :C :DD :R
    Valaki lenyúlta, úgyhogy szívhat vele! ;)

    Kali írtad, hogy " nem sokan használják az újraaktiválás tiltása és társai funkciókat."
    Nosss.. lófüttyöt nem érnek!
    Én próbáltam Vele megtalálni, hát nem ment!
    Hívás és "a legerősebb hangerőn csörög majd, függetlenül, hogy le van-e némítva" funkció sem csinált semmit!
    Törölni az adatokat...gondolom ez sem, mivel a képernyő lezárása is olyan szuperül működött, hogy a csajom telefonjára küldtek róla WhatsApp -ot, mivel Ő nem tudta mi történt és írogatott nekem, látta mindig, hogy még lett nyitva is, majd egyszer csak válaszolt a rabló!
    Mobilhálózaton nem jelez semmit, de WiFi-n sem!
    Mivel az eltűnt készülék nincs WiFi-n!
    Vagy csak hazudozik az is össze -vissza, mert azt is írta, hogy a SIM Kártyát
    Vagy..Nem működik minden modellel, ezt a Weboldal is írta!
    Próbáltam a Clean Master-rel is, de nem hazuttolta meg magát, egy sapka kakát nem ért!
    De olyan szinten nem, hogy a Samu oldala is jobb volt!
    Google.. meg tudtam nézni, hogy mikor használta utoljára és melyik E-Mail címemet!
    És, hogy a Chrome -ot mikor használata utoljára! :-)
    ....Köszi! Ez marhára nagy segítség volt!
    Mert ugye arról fogalmad sincs, hogy mit látogatott meg, szóval esélyed sincs evvel az infóval megtalálni!
    ...dugják a csajod, közlik is Veled, de azt viszont nem, hogy kivel?!
    Ez csak arra jó, hogy bosszantsd magad!
    Persze POLIZEI azt mondta, jó esélyeim vannak, (mert mondtam, hogy kerestem a Samsung programmal is)..azt mondták, hogy az nagyon jó mert ha csinál egy fotót, vagy a készülék készít fotót a tolvajról?!
    Nem akartam elkeseríteni, hogy az szerintem borzasztóan nem a Samsung programja, de cáfoljatok meg, ha nincs igazam!?
    Funkciók között ilyet egyáltalán nem találtam!

    Tehát a kollégát aki 1-2 hónappal ezelőtt segíteni próbált, hogy milyen Dock-ot vegyek hozzá "valami minőségibbet",..vagy valami hasonlóan hasznos tanácsot adott, tehát Őt már nem kérdeztem vissza idő hiánya miatt, hogy aztán melyik modellt ajánlja, mert ez így kb.akkora segítség, minthogy "nincs csajom" - "szerezz egyet"! :W :)) :C
    De azt, hogy hol, miként, melyiket ajánlod, vagy tapasztalazok?! :W
    ...de mára már aktualitását veszítette a kérdés! ;-)

    Szóval, valakinek esetleg tapasztalata mobil megtalálással, vagy netán csak keressésével kapcsolatban?
    Jobb modellt ajanlani, mint a Note 4?
    ...Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy ismét ezt veszek..
    Az Új Note 5-ről valakinek infó, tapasztalat?
    Az vízálló már?
    Vagy inkább S5 -S6 lenne a jobb választás?

    Előre is köszönöm!
    További kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! ;-)

  • japmas01

    tag

    válasz WiZARD #19665 üzenetére

    Köszönöm, én is kicsit, de valahogy komolyan megkönnyebbültem kicsit!
    Borzasztó ilyet írni, mert van akinek több havi keresete ez a @ és én még még kicsit örülök is neki, hogy ellopták?! :-(
    Szomorú!
    De nem csörög, nem basztat, nem akar mindenhová bejelentkezni és nem húzza a zsebemet!
    Sajna mindenem oda lett, leginkább az SD-t sajnálom!

    Válaszolnék itt a másik két kedves felhasználónak is, köszönöm először is a válaszokat!

    Olyat már hallottam én is Laptoppal, hogy a pancser tolvaj még egy kávézó internetjén is használta és a gép titokban fotókat készített( Webkamera) róla amit a gazdinak küldött.
    Így a jard hamar el is kapta! :-)

    Almás S4-4S Nokiáink voltak nekünk is..
    Ne tessék felborulni, nem véletlenül mondtam, hogy többé nem!
    A kereső rendszeréről csak annyit, hogy a város másik pontján jelezte a volt kedvesemet, aki amúgy suliban volt.
    Gondoltam meglepem, majd amikor reá kerestem mutatta, hogy nagyon ne, is ott van!
    Amíg a telefonomat maceráltam, meg is jelent a hölgy előttem, hogy "hát Te itt?!" :-)
    Mutattam Neki is, nem értettük és ennyi...
    És 30 annyiba kerül, mint a többi, de csak 1 év Gari!
    Ez mellett..annak.. Samu alaplap, Sony kamera és Samu Prozessor volt..
    Akkor miért is iPone?! :-)

    Ami fontos..
    Hmm..
    Mindenre ezt használom.
    Én már nem szopózok Windossal, miután a Sony méregdrága Laptopját 8 hónapon keresztül csak szervizeltettem, megegyeztem Velük, hogy vissza adták a pénzemet és én megígérem Nekik, hogy többé nem vásárolok Sony termékeket!
    Így Tablet-tel hídalom át, egész jól.
    Samsung Galaxy Note 2014 Edition ..
    Így munkához is ezt használnám, sulihoz és mindenre!
    Rengeteg Fotó, Videó, Böngészés, Nagyobb App-ek (szótár progik, Anatómia Atlasz progik ) fussanak rajta gyorsan, Viber, WhatsApp...herótozás stop, nem az én valasztásom ezeket használni.. HDD-vel kommunikáló program, gyors böngészés, MR1 hangtár progi (ami amúgy halott, vagy a Server-re mondják mindig, hogy hibás, de lényeg, hogy nem működik, csak nincs más lehetőség hangtárból magyar műsort...kabarét hallgatni! :-)
    Audio felvétel, navigáció, PDF olvasó. ..ezen pl.a Polaris van ami igaz tudja azt is, de maga a program...
    A fejlesztőt oda ültetném a gép elé és az lenne a büntetése, hogy napi 8-10 órán keresztül jegyzeteljen vele az egyetemen és ahányszor elvesznek az adatok, annyi csalánütést a pöcsére!
    Mert ugye a biztonsági mentés és helyreállítás be van kapcsolva, csak semmit nem ér!
    És az oktatás nem úgy megy, hogy...most akkor újra mindent, amit az elmúlt 40 percben vettünk, mert a kedves társunk gépe kaki és mindent elveszített!?!
    Valahogy mindenképpen jó lenne ezt megköszönni a fejlesztőknek!
    Pláne, hogy csak egy rublika ugrik fel, hogy "a Polaris leállt! OK?" Hát marhára nem, de mivel semmi más klickelési lehetőséget nem adott, így mit tehetnék?!
    Szóval, ha tudtok jobbat ajánlani, érdekel!
    Lényeg, hogy képeket is lehessen beilleszteni és mint World -öt tudjam használni.
    Fotó-Videó- Hang szerkesztése, telefonálásra,
    Elemlámpa, Óra, YouTube, G-Mail, SMS, Zene hallgatás (sok, mert kell a munkához is!) Sport célokra, tehát ha volna benne-hozzá valami jobb program, mint a S-Healt, ami egy kiváló ötlet, csak a pulzus mérő semmit nem ér és használhatatlan, (vettem hozzá direkt Bluetooth -os Pulzoximetert is, de visszavittem, mert nem kommunikált a készülékkel és amit a gyártó állított, hogy tudja, a 10 funkcióból csak 3-at tudott. Mondtam, hogy ez így nem OK, nem ezért vettem!), EKG görbét, grafikont csak a reklámban tud, 24 órás funkciót sem lehet rajta beállítani, stb..
    Mit használok még gyakran.. Shazam, Naptár..
    Ezek jutottak hirtelen eszembe..
    Facebook, Twitter és hasonló szemetek nem motiválnak, csak a törlésre! ;-)

    Röviden, vagy nem túl röviden ennyi..
    Remélem meg tudtam válaszolni mindent?! :-)
    Fura, hogy naponta használod és nézed, de ha nincs előtted, gondolkozni kell az App-ek nevén! :-)
    Kellemes estét mindenkinek! ;-) :R

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19669 üzenetére

    Hallo Kali,
    nagyon köszönöm, de nézd csak?!
    Elvileg minden aktiválva lett..

    Nekem a narancssárga feliratnál tovább nem jut.. :-(
    Amúgy a netem relatív gyors és hamar behozza a videókat is!
    Mégis, illetve ez mégsem megy.. :-(

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19669 üzenetére

    Valahogy távolból tudok valamit tenni, hogy ne lehessen többé használni, vagy valamit?

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19676 üzenetére

    Halihó!

    Tehat.., "így nem nagyon, hogy nincs megfelelő kapcsolat a telefonnal."
    De, ha másik SIM-el használják, nem tudom megtalálni ezzel a Samsung -os FindMyMobile-vel?

    "az rémlik, hogy f-es példányról van szó, ha valamelyik hazai szolgáltatónál vetted, akkor ott a rendőrségi feljelentési jegyzőkönyv bemutatásával intézkedhetsz a letiltásával kapcsolatban,"
    Mi az az F-es példány? Itteni hazai, nem ottani.. (O2) ;-)

    "vagy csak figyelési listára teteted, így nem tiltják le, viszont kiadják a hatóság megkeresésére, ha használják idegen sim kártyával a készüléket, úgy pedig van/lehet min elindulni."
    Vagyis, ha jól értettem, ha idegen SIM-kártyával használják, akkor azt jelzi a szolgáltatónál és a szolgáltató a rendőrségnek?
    És a rendőrség kérdésére bemérik, Ők pedig intézkedhetnek?

    Csak mert ha Magyarországon van ilyen, akkor biztos itt is!

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19676 üzenetére

    Nem hagy nyugodni a gondolat.. :-(

    "így nem nagyon, hogy nincs megfelelő kapcsolat a telefonnal."
    So..Elvileg blokkoltam a képernyőt, vagyis lezártam..
    Ha ez nem teljesült, az oka az, hogy nem volt intrnete az ellopott készüléknek.
    Viszont, ha nem volt megfelelő kapcsolata, akkor miként tudott válaszolni a WhatsApp -on?
    Érted?
    Értitek?!
    Netán valaki egy jobb programot a következő telefonhoz?
    És még valami, amit a rendőrség mondott.. ez tud fotókat is készíteni a tolvajról?

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19697 üzenetére

    Hello, nagyon köszönöm! :R
    Akkor F-es! :-) :-) :K
    Nem merültem ennyire bele, de az adatokból azonnal láttad! :-)
    ..írtam a Samsung oldalának tegnap és oda is bemásoltam, mivel nekem nem sokat mond, de lehet Nekik igen! :-)
    ..vagy tudják Samsung-ék távolból használhatatlanná tenni?
    Ma érkezett amúgy válasz Tőlük, hogy megkapták, de a hétvégén nem dolgoznak.

    Próbáltam másik telóról a Tabletemet megtalálni, semmi ..
    Hívás az sikerült és a képernyő lezárása is.
    De mi van, ha 3x rosszat ír be? Vagy újra indítja?
    (Kártya nélkül?! Repülő mód?! Mivel az minden ki és bejövő jelet blokkol, vagy mi a szösz?!)

    Megpróbálok ma még a szolgáltatóval beszélni, hátha kapunk okosabb infókat! :-)
    Utána tudatjátok, itt miként megy egy ilyen! ;-)
    Éppen várakoztatnak, mert vasárnap. ..elvileg itt Ők dolhoznak! :DD
    Elvileg 4 hét kb.és visszakapom az árát (itt van olyan lehetőség, hogy készülék függvénye..érték függő, de tudsz rá biztosítást kötni, teljes körűleg, amibe a lopás, törés és víz kár is beletartozik. Ez 800-850€ esetén +extra 150€-t jelent körülbelül..Ha nincs pénzed, akkor ez néha olcsóbb, mint a képernyő csere, mert az ugye sehol sem garis, de mennyi lehet a Note4 esetén, ha az S4-nél mondtak rá 120-150€-kat minimum?! ..és utána még mindig nincs garid, tehát, ha bekakil, peched van, ha ismét összetörik, akkor is.), a Media Markt -ban állnak ilyen Pasasok, akik szolgáltatásokat szemének eladni, így csinálnak egy ügyes fúziót a M.M-al, hogy Ők adják a szolgáltatást (díjcsomagokat) jobb áron és konstrukciókkal, míg a MediaMarkt adja a Telefonokat jobb áron. De ugye nem mindig, csak pl.minden pénteken van nagyobb kedvezmény is, vagy habonta 1x, vagy mi...
    Nekem csak malacom volt és (az eladó pasas nem ért rá, így az eladó csaj volt ;-) ...egy jó 7-es a 10-es skálán, ami itt BORZASZTÓAN NAGY SZÓ sajna.. )mondta, hogy szerencsém van, hogy ma pont ez az akciós nap van,..stb..

  • japmas01

    tag

    válasz japmas01 #19698 üzenetére

    Na, az első lerázáson túl vagyunk! :-)
    A hölgyike azt mondta, hogy ha a SIM kártyát használnák, tudna érdemben mit mondani, de ha kicserélték, akkor nem.
    De ez létezik?
    Szerintem ...SZERINTEM, felkerülne egy regisztrációs listára, hogy ez a Telefonszám ehhez az IMEI Nummer -hez tarzozik.. nem? És, ha valahol más kártyával használják ezt az IMEI Számot, akkor simán jelzi a gép, hogy LETILTOTT, Lopott!
    Mert ugye a hozzá tartozó SIM tiltva lett..
    De volt aki azt mondta, hogy ez nekünk szólt, de megfogja Őket keresni hivatalból is a rendőrség és utána Nekik már más lehetőségeket, infókat is fognak tudni mondani, amiket nekünk nem volt netán szabad..
    Bár a hölgy a telefonban azt is mondta, hogy a Samsung tudhat érdemben segíteni, mert hozzájuk tartozik a Telefon.
    Na ja, de az O2 hálózatát használja..ta, amikor én használtam! :-)

  • japmas01

    tag

    válasz kali #19699 üzenetére

    Persze, igen, GPS képes!
    Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition LTE,
    A szolgaltó VS. gyártó
    Gyártó ismeri töviről hegyre a készüléket, de a szolgáltatók hálózatát használja.
    És itt függetlenek szinte mind..
    Ha nem fizeted úgy is behajtják és előtte nagyító alá vesznek bőven.
    15-30€ elmaradásért beírtak egy srácnak a Shufa -ba(mint az erkölcsi nálunk, de ez kell a lakás bérléstől mindenhez!), így a következő 2-3 évben lakást sem tudott bérelni és elvágták mindentől!
    ..költözött volna máshova, másik részére az országnak és a Vodafone +1 hónapot rá akart számlázni, amit Ő nem akart kifizetni, hiszen felmondta! A Vodafone pedig egy G.itt is! :-(

  • japmas01

    tag

    válasz patoga #19696 üzenetére

    CM -et is próbáltam, de abszolút semmi.
    A Samsung find my Mobil legalább valamit muzsikált, érezhetően kereste! :)) :R

  • japmas01

    tag

    válasz haligali72 #19709 üzenetére

    Nagyon köszönöm a válaszokat!
    Remélem igazad lesz! ;-)
    Viszont, ha kártyát cseréltek benne is működik és beméri?
    Mert az nyilván kidobták már!

Új hozzászólás Aktív témák