Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz #24536576 #13050 üzenetére

    Érdekes a kérdés. Kapásból nem tudom.
    Ez az auto disconnect dolog a közvetlen kábeles töltésre van belőve.
    Ha a kábellel nem a telót, hanem a vezeték nélküli töltőt tápláljuk, akkor kérdés, hogy mennyiben lesznek mások a feszültség és áramértékek a töltés végén a kábelen. A töltő pad is fogyaszt.
    Van régről egy vezeték nélküli töltőm, amit nem használok, de kapásból ki se tudnám próbálni, mert microUSB csatlakozós, nem Type C.
    Kellene egy adapter Type C-ről microUSB-re. Eddig csak fordított irányút láttam, pedig a kici kínaiak minden elképzelhető és elképzelhetetlen adaptert legyártanak.

  • Capella

    senior tag

    válasz #24536576 #13050 üzenetére

    "Ez vajon működik vezetékmentes töltővel is? Úgy értve, hogy azt is lekapcsolja? 🤔 "

    Jó rég volt, amikor az Mcdodo kábellel kapcsolatban ezt kérdezted.
    Akkor ezt a választ okoskodtam ki, de végül nem lett igazam. A gyakorlat más, pontosan és tökéletesen lekapcsolja. :K

    Most nagy sokára megérkezett az eBayről a Type C -> microUSB adapterem, és ki tudtam próbálni a régi egyszerű kínai 5 V - 1 A vezeték nélküli töltővel is az Mcdodo kábelem.
    Természetesen gyorstöltést nem tud ez a töltőpad, de a töltés végén szépen lekapcsolja a kábel. Előbb átvált a kábel a zöld LED jelzésre, majd később teljesen megszakítja a kapcsolatot, így a töltőpad is teljesen lekapcsol, már nem világít annak kék LED-je.
    Sőt ezen a vezeték nélküli módon még jobb is ebből a szempontból, mint vezetékesen töltve, mert akkor éjszakára folyamatosan rajtahagyott töltéssel, ha kicsit lecsökken a töltöttség, akkor vissza-vissza kapcsol, hogy teljesen feltöltse a telót, majd ismét kikapcsolja a töltést.
    Viszont vezeték nélküli töltéssel ha egyszer már lekapcsolta a töltőpadet, az már nem tud visszakapcsolni, csak ha újracsatlakoztatom a töltőfejet. Nincs semmi visszacsatolás a kikapcsolt állapotú vezeték nélküli töltő és a telefon között, míg kábeles csatlakozásnál van.
    Ezzel a még Note 3-hoz vett töltőpaddel egyáltalán nem melegszik töltés közben. Az 1 A ugye nem túl sok, de lassú éjszakai töltésnek pont jó és kényelmes. :)

Új hozzászólás Aktív témák