Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz Ricardo #275 üzenetére

    én spec leszarom a kijelzőméretet. 65mm az ideális szélesség egy megengedő tegyenek bele normális akkut vastagsággal együtt. +1 NAGYON max +2 belefér.
    ha ebbe belesürítik az 5.2t felőlem legyen.

    De az első adat amit megnézek a szélesség.ha hetessel keződidk nem olvasom tovább a cikket sem. nemhogy elgondolkodjak azon hogy kell e esetleg x hónap mulva.,

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • ben11

    őstag

    válasz Ricardo #275 üzenetére

    Én mondjuk pont így vagyok. A 2015-ös A3-am kijelzője 4,5-ös, ami nekem jó/határ. A 4,7" már elég erősen kompromisszumos, 5-ös már elképzelhetetlen. Fogtam kézben telefont minden mérettartományból, szóval ez nem egyszerű kukacoskodás.
    Persze senkit nem akarok rábeszélni, ízlés kérdése az egész.

  • Kroni1

    veterán

    válasz Ricardo #275 üzenetére

    "az aki azt mondja hogy a 4,7-et még meg tudja fogni az 5-öt esetleg 5.1-et nem azt leginkább kifogásnak tartom."

    Hát pedig a helyzet az, h nekem is a 4.5-4.6" és max. 66mm szélesség a tökéletes (A3, Z3C) egy telefon, a 4.7" még határeset (A3 2016). Az 5" egy kézzel nekem nagyon nem használható, mindig oda kell figyeljek hogy ki ne ejtsem az S6-ost vagy a 3S-t a kezemből, pedig nincs kis kezem. Oké, hogy mm-ekről beszélünk, de ha nem éred el pl. a Chrome 'új lap' gombját vagy bármit a felső sarokban akkor tök mindegy, hogy 2mm miatt vagy 3 méter miatt. Ez az ergonómia/komfort nekem az egyik legfontosabb tulajdonság, sokkal jobban szerettem a sima A3-at mint a Mi4-et vagy akár a 3S-t, még az S6-ot is csak azért viselem el, mert fantasztikus kamera van benne, de méretben nekem ez már kompromisszum, és mindig rettegek h mikor ejtem pofára.

    A kijelzője meg igencsak nagy előnye az A3 sorozatnak, de ha az AMOLED-et kivesszük a képletből akkor sem nagyon van ellenfele az én igényeimhez, kivéve saját testvérei: kompakt méret, FM Rádió, jó kamera, fizikai Home gomb, 3 gombos füles kezelése, stabil rendszer, Dual SIM változat. Még az iPhone is elhasal sajnos pár tulajdonságnál, pedig azt is vennék szívesen ha tudná a felsoroltakat..
    5"-osban amúgy a Sharp Aquos Crystal állt anno legközelebb a tökéleteshez a káva nélküli kivitelével még 2014-ből. Ha ezt folytatták volna és nálunk is elérhető lenne akkor ezt a telefont el tudnám képzelni magamnak!

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Ricardo #275 üzenetére

    "aki azt mondja hogy a 4,7-et még meg tudja fogni az 5-öt esetleg 5.1-et nem azt leginkább kifogásnak tartom."
    Nettó hülyeség.
    Azért van 4,7-es telefonom, mert nem kapok kisebbet használható belsővel.
    Már ezen is rohadtul zavar, hogy fogást kell váltanom, ha valamit a kijelző tetején el akarok érni, mondjuk pl ha buszon fél kézzel kapaszkodok, vagy csak megyek az utcán, egy ilyen mozdulat végzetes is lehet.
    Siratom az S2-met, a 4,3" kijelzőjével, hogy eljárt felette az idő és muszáj volt váltani... Annak ráadásul a képaránya is más volt (talán 5:3?) és 4,7-es méretben is lejjebb lett volna a teteje.
    3 tized inch az nem kis különbség, az kérem ~7,6mm! Az pont annyi, hogy egy bukkanónál esetleg pont kibillen a kezemből a telefon, miközben új lapot próbálok nyitni a Chrome-ban...
    4 tized inch az már több mint egy centi, az már az ágyban is számottevő különbség. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák