Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    Ugy mint osgotikos mondom azt, hogy a Risen1 jo iranyba indult el, a 2 csapnivalo volt (az egyetlen PB jatek, amit 2-3 ora utan dobtam) ez meg egy kicsit visszavett, de meg mindig nem eri el az 1. reszt sem, nemhogy pl a Gothic2-t.

    Nem ertek egyet Bagollyal rengeteg dologban, pl a grafika szerintem a maga modjan szep, a naplementeben a fak lombjain keresztul atszurodo fenyben megcsillano tocsak fog islanden pl engem elvarazsoltak. A modellek teszik rohelyesse, egyszeruen vicc ahogy kineznek, raadasul par sablon ismetlodik a karaktereken is.

    Szinten grafikai baj, hogy meg ultra beallitasokon is az orrod elott dobja be az NPCket illetve valt at nagyobb felbontasu modellekre. A gyatran megvalositott DoF nem hogy segitene ezen, de meg zavarobb tole az egesz. Kis ini mokolassal lehet ajta javitani, de akkor meg mas problemak jonnek elo (allo animaciok, villogo fenyek, stb).

    Hang is fura neha, alapbol 128 csatornara van allitva a rendszer, de azt neha sikerul tullepnie, es akkor jon a ki-be kapcsolgato hangefekt, ami esoben vicces nagyon. 256-ra allitva iniben ez is javul.

    A hatalmas bejarhato terulet pont a sok kicsi elaprozott sziget miatt erzodik viccesen kicsinek. Tudom, a PB motorja nem tul fejlett es foleg memoria hasznalat teruleten kuzdottek kihivasokkal, ez meg az elozo generacio 512 MB-os keretebe kellett belezsufolodjon, de akkor is, hiaba rakjuk ossze az alapteruletet, es akkor hatalmas, a bejarhato teruletek nevetsegesen kicsik. Kb mint a Gothic3-ban amikor 3 eghajlatot akartak belezsufolni egy csoppnyi vilagban. Remelem ha lesz kovetkezo jatekuk, akkor mar az uj konzolok "hatalmas" memoriajabol gazdalkodva tenyleg 1 meretes vilagot tudnak alkotni.

    Es akkor ennyit motorrol, es szamomra a legfajobb pont a harcrendszer. Ezen nem finomitani kellene, hanem ujrairni. Vicc, hogy a kardcsapasokat puffereli, ha veletlenul 3x kattintottal egerrel, akkor szepen beviszi a 3-as kombot, holott lehet mar reg haritani akarnal. Ilyenkor csak kiterni lehet, mert azt veszi legalabb azonnal. Vicces, hogy ha a kombo kozben elteszed a fegyvert, akor ures kezzel fejezi azt be, de meg nem allna. Ilyen borzaszto harcrendszert nem is tudom lattam-e mar, csak a szornyu GoT jatek tudta alulmulni. 0, zero, semmi, kozelharcolni igy ertelmesen lehetetlen.

    Szoveg zavaro, en is eleresztek jopar cifrat foleg meloban, de amit ez a foszereplo muvel, mar bantja a fulem, nem feltetlen kellene ilyet jatekban. Egy ketto belefer, de amikor mar minden masodik szava fuck, akkor mar naaaaa

    Summa summarum alapvetoen nem rossz jatek, inkabb egy gyenge kozepes, regi motorosnak ajanlott egy probara, ok mar nosztalgiabol elneznek neki mindent es megvannak a maga pillanatai, de egy ujoncnak semmi keppen, menekuljon tole, inkabb vegye elo valamelyik Gothicot (mar ha fut), tobb elmenye lesz vele.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák