Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osonte

    senior tag

    válasz RoBos #435 üzenetére

    Szia RoBos!

    Még csak ismerkedek vele, tegnap vettem. Igazából vegyesek az érzéseim, nincs olyan érzésem, hogy előrelépés, de azt sem mondanám, hogy visszalépés lenne. Inkább olyan szempontból előnyös a váltás, ha az ember szeret időnként telefont cserélgetni, mert ez új. A hardver szerintem gyorsabb a Redmi Note 8 Pro-nál (Jól sikerült az az MTK processzor), annál "pattogósabb" volt a rendszer, főleg ha az animációk ki voltak kapcsolva. A 9S sem lassú és annyira kicsi a különbség, hogy szerintem pár nap múlva már ezt el is felejtem. Lehet ez még szoftveresen is fog fejlődni. Én Global (QJWMIXM) rommal kaptam a telefont (nem EEA), fel is frissítettem 11.0.1.0 -> 11.0.6.0-ra, sajnos a Digi kártya eldobálta a kimenő hívást, mellette van egy Vodás kártya az jó volt. Így ráerőltettem manuálisan 11.0.7.0 verziót, aminek pont valami modem javítás volt a tartalma. Ezután már ment mind a két kártyán jól a hívás és VoLTE/VoWiFi-t is be lehetett élesíteni. A sim tálca előrelépés, mert a két kártya mellé bemegy a microSD kártya is. A telefonálás hangereje/minősége talán egy lehelettel a 8 Pro-nál jobb volt, de így is tökéletes. A csengő hangszóró az ugyanolyan, vagy talán picit jobb a 9S-nél. Fejhallgató kimenet szépen szól, lehet aktiválni PowerAmp-nál a Hi-Res kimenetet (ez ment a 8-nál is), viszont a hangereje jóval gyengébb. Van egy 150 ohm-os fejhallgatóm azt szépen hajtotta a régi telefon 50-70% hangerő, de a 9S-nél maxra kell tenni a hangerőt. Viszont a kis agybadugós fülhallgatómmal (32 ohm) tökéletes, talán még erőteljesebbek is a basszusok (nem használok equalizert sehol). Más a hangja a kettőnek, de nem mondanám, hogy egyértelműen valamelyik jobb. Az NFC nincs, abban gyengébb az új. Ujjlenyomatolvasó, nekem nagyon bejön, hogy jobbra van és pontosabbnak is érzem (lehet csak nálam, mert a sok kézfertőtlenítő miatt szárazabb a kezem). Az értesítésjelző led erősebben világít, de oldalról nehezebben látszik, kicsit mintha mélyebben lenne. A gyári tok végre felemeli annyira a telefont, hogy a kamera nem ér az asztalhoz amikor lerakom a telefont, a réginél nem így volt. Nincs benne MIUI naptár, helyette gyárilag Google naptárt használ, ennek én örülök. Ettől függetlenül több gyári alkalmazás volt rajta előtelepítve (pl.: játékok is), persze ezt gyorsan lehet orvosolni. A kijelző felbontása nagyobb, ez kicsit kisebb betűméretet eredményez, amit lehet állítani. Annyi, hogy 8-nál eggyel nagyobb betűre tettem és az tökéletes volt, a 9S-nél az eggyel nagyobb betű még mindig enyhén kicsinek tűnik, de a kettővel nagyobb az már túl batár, úgyhogy maradt az eggyel nagyobb, majd hozzászokok. A szelfi kamera szerintem jobb minőségű képet csinál, szobai fényviszonyoknál is, gondolom kint napon még jobb lehet. Jobban néz ki a telefon, ha feketére van állítva az értesítési sáv, mert kicsit fura ott középen a fekete lyuk. A hátlapi kamera is jónak tűnik, de azt tényleg majd egy kirándulás alkalmával tudom érdemben tesztelni. Néha jó volt a 64mp felbontás, jól bele lehetett nagyítani, de erre ritkán volt szükség. Ennél csak 48mp, de van rá baromi jó GCAM (8-ra is van, de az nem annyira tűnt extrának), ami meglepően jól működik és azzal viszont beltérben nagyon jó képeket lehetett készíteni, jobbakat mint a 8-al. Van egy pár funkció a rendszerben, ami kicsit más mint a 8-nál. Az akksi az bika lesz és a processzor is nagyon keveset fogyaszt (reggel vettem le a töltőről és most 92%-on van dualsimmel). A kijelzőn kicsit szürkésebb a fehér alacsony fényerőnél, de ez lehet a Global rom miatt is. A 8 Pro-nál is az EEA romnál fehérebb volt a fehér kis fényerőn, mint a Global romon (mondjuk ezt nem értem, de így volt), tehát lehet itt is így reagálna, ha tennék rá EEA romot. A fényérzékelő szerintem jobban van hangolva a 9S-nél. A mérete és súlya rendben van, féltem tőle kicsit, de a 8 Pro után nem nagy ugrás.

    Így hirtelen ezek a gondolataim a váltással kapcsolatba, lényegében nem bántam meg, főleg hogy mindenképp nagyobb belső tárhelyre volt szükségem, mert a régi 64GB volt, ez meg 128GB.

    Bocs a hosszú leírásért.

Új hozzászólás Aktív témák