Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Remélem ez csak egy rossz vicc akar lenni.

    Az Origin csak azért van fent, mert az Alice Madness returns felrakta...
    A Uplay csak azért van fent, mert a Far Cry 3-Assassin's Creed Black flag valamelyike felrakta...
    A Rockstar Social Club csak azért van fent, mert a GTA V felrakta...

    Sem az Alice, sem az FC-AC, sem a GTA szériákhoz és sem a többi címhez amit megvettem anno nem kellet kliens külön hogy menjen a játék... x év után jött be az, hogy újratelepítettem az adott játékot (friss OS és/vagy MB-CPU csere miatt) és jött kliens ami települt és futott a háttérben...

    Kurvára jó lenne ha nem kellene ezt a sok szar klienst felrakni és akár egyidejűleg futtatni őket... mert máskülönben nem indulnának el adott címek... egyenként kilépegetni meg játék indításnál belépegetni sem vicces...

    Így is néztem hogy mi ez a faszság hogy a Steam-en vásárolt játékok indításnál indítják az adott klienst ami aztán belép és utána indul a játék...

    Csak úgy nem mellékesen megemlítem, hogy Steam-hez képest az összes többinek (már amelyiknek van ilyenje) a játék közben elérhető felülete egy kalap szar.

    Továbbá minden más kliensben tiltom a játék közben elérhető felületet vagy már a chat-et is...

    Mert.
    Nincs.
    Szükségem.
    n+1-ik.
    Felületre.
    Mert.
    Nem.
    Használom.
    Így.
    Felesleges.
    Számomra.

    Jó lenne ha én dönthetném el, hogy a játékon kívül még mit telepítek a gépemre és nem mindenféle háttérbenfutó-frissülő baromság dolgozik még pluszban...

    A gyökér Uplay minden alkalommal jelzi ha véletlenül belépve maradtam és onnan indítok egy címet amit amúgy Steam-en vettem meg, hogy nincs bekapcsolva az ő Uplay-es játék közben elérhető felületük és ezt ők nem javasolják... Le. Szarom. Magasról.

    Játékok száma:
    Steam: 150
    Uplay: 16 ebből 14 Steam-en vásárolt
    Origin: 10 ebből 6 Steam-en vásárolt

    Az Epic nálam csak az Unreal Engine miatt van fent...

    5 egész kliens amiből 1-et használok napi szinten és csak arra az egyre lenne szükségem.
    A telefonomon meg fent sincs egyik sem mert nincs rá szükségem...

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Hopkins95 #190 üzenetére

    Az AC:Odyssey-n mi van rosszul optimalizálva?

    Már ne haragudj, de egy baromi nagy pályán lehet mozogni, ami elég részletes-kidolgozott, és sok-sok ember-állat NPC mozog rajta.
    Még jó hogy haladunk a korral és nem Intel Pentium 2 a gépigénye.

    Az adatlapomon szereplő konfiggal majdnem maximális grafikával (DoF meg egyéb képhomályosító hülyeségek kikapcsolva) átlag 80-130 FPS között mozog. A minimum meg oly mindegy (főleg egy offline-single játéknál) mert a G-Sync kisimítja.

    A konzolok nagy előnye, a sallang mentes OS ami közvetlenebbül éri el a hardvert szoftveres szinten. Erre jön még rá az optimalizálás.

    Ahhoz hogy komplexebb-részletesebb és szebb játékok legyenek ahhoz az kell, hogy lépdeljünk felfelé a hardverigények szempontjából. Ez lehet neked rosszul optimalizált történetnek hangzik, nekem fejlődésnek.
    Persze kivételek vannak a rosszul optimalizált címek esetén de az AC:O nem az.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Hopkins95 #193 üzenetére

    Nem 1080p-ben fut átlag 80-130 FPS-el, hanem 1440p-ben.
    Mindezt úgy hogy majdnem maximum grafikán.

    Nálam a CPU állandóan 4,4GHz-en jár 1,115v mellett. A VGA meg szintén tartja a maximális 2012-1987MHz-et 1,025v-on amint átkapcsol 3D high profilba a kártya programokban-játékokban. A 3D low profilt (14xxMHz) pedig általában játékok menüben és átvezető videókban használja.

    Még nem néztem 4k-ban.

    A VGA egymagában valóban több volt mint egy PS4 Pro/XO X, de nem az eredeti árán jutottam hozzá hanem 190k alatt, bolti garanciával és dobozzal.
    Konzolon a grafikai beállításokat tekintve az AC:Odyssey közepes beállításokat használ mint általában szokott lenni konzolon.

    De még mindig egy a kérdésem, hogy mihez képest nem jó optimalizált?
    Mondj egy címet ami hasonló részletességek rendelkezik, és hasonló bejárható pályával ami jobban fut.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Hopkins95 #198 üzenetére

    A játékban lévő benchmark rosszabb összképet ad, mint amit játék közben tapasztalsz FPS értékek szempontjából.

    És mivel ez egy nyílt világú játék így újramérni játék közben, azonos körülmények között nem lehet. Maximum többször mérsz és a kapott értékeket átlagolod.
    Ebből adódóan a hasonló szabadon bejárható pályával rendelkező játékokat pl a GTA V-öt sem szerették mérni.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz VágniValó #211 üzenetére

    A bácsi vaktában lövöldözött dátumokkal, de nem jött be neki.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák