Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fücsök007

    őstag

    válasz podtibi #58 üzenetére

    A bizalom változhat több év alatt, erre a Ryzen-es laptopok jó példák. Az új szériánál a legjobb ár/érték arányú az RTX 4070 lesz, az más tészta, hogy az RTX 3080/3090 ára kezdetben mennyi lesz. (Egyébként nem is írtam, hogy megéri mindenkinek váltani, itt a kiváró rétegre gondoltam, akik tavaly nem jutottak kártyához, és most már kivárnak.) Nyugaton jobban megvették a kártyákat idén, de sok helyen nem, mert nem szántak rá annyit, a kártyák zöme viszont bányagépekbe került. A használtpiac pedig hat az új kártyák árára is, mivel lecsökkenti a keresletet az új kártyák iránt. (Egyúttal a GTX1630-as vackok sikerét is lehetetlené teszi, ami eléggé ráfér most Nvidia-ra.) :DDD AMD-tól pedig az RX 7600XT 350-400 dollár közötti áron várható majd, kb. RX 6800XT teljesítménnyel, ráadásul kiforrott node-on, olcsóbb előállítási költséggel. Ha visszanézed Nvidia történelmét, akkor láthatod, hogy amikor valós verseny volt, nem tudták a közégkategóriás kártyákat túlárazottan eladni, mindig leváltották egy újabb és erősebb kártyával később.

    [ Szerkesztve ]

  • Fücsök007

    őstag

    válasz podtibi #89 üzenetére

    Sőt Intel ARC A770/780 is opció lehet később. Mostanság lett elfogadható a drivertámogatás, de kb. 5-6 hónap alatt lehet hozzá érett driver. (Sokan elfelejtik, hogy AMD-nél évek teltek el, mire a VEGA architektúra ténylegesen beérett, Intelnél jóval több programozó van, így gyorsabb lesz a folyamat.) Már 1,5 éve lehetett tudni, hogy képes lesz a csúcskártya az RTX 3070 és 3070Ti közötti teljesítményre, továbbá biztosan jobb árban fogják árulni mint a két konkurens termékeit. :K
    Már írtam máshol is, hogy az A380 RX6400 körüli áron van, de van benne enkóder és 6GB Vram, ami sokkal jobbá teszi. Kiforott driverekkel minimum hozni fogja az RX6500 XT szintjét (már amikor nem fogja vissza a 4GB Vram és 64-bites busz). :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák