Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz buherton #2 üzenetére

    koszi mindenkinek, orulok hogy adtam otleteket :)

    buherton:
    en egyaltalan nem erzem lassunak, bar valoszinuleg gyorsabb lenne egy hajszallal valami erosebb vason; talan a Calibre eseteben lehet leginkabb latni, ott a teljes konyvlistanal (most 77 konyv) 1-2 masodpercig eltart mire az osszes adatot betolti, de egyebkent teljesen reszponziv
    de mivel ejjel-nappal megy, nem akartam nagy fogyasztasu eszkozt, a malna meg szinte fenyevo, alig kell neki aram, es a celnak igy is tokeletesen megfelel

    Eleg sok Linux disztribet kiprobaltam az utobbi kb. 15 evben, nagyon sokaig (8-9 evig) hasznaltam Slackware-t, raadasul ugy hogy a legelejen feltelepitett Slackit folyamatosan update-eltem mikor kellett, SOHA nem telepitettem ujra, pedig kb. 3 teljes gepcsere volt alatta idokozben. Valami hasonloan stabil, egyszeru, megbzihato Linuxot kerestem sokaig, az Ubuntu egyaltalan nem jott be, nagyon megbizhatatlannak, instabilnak es 'oncelunak' bizonyult sok esetben, a csomagkezeloje sem tetszett. Az egyik legszimpibb vegul az Arch lett amivel igazabol az egyetlen szamottevo problema hogy a telepitese nem trivialis (nincs is telepitoje), de menet kozben mar nagyon jol kezelheto, stabil.
    Es ugy voltam vele ha van RaspPi-n, akkor miert ne hasznaljam azt? :)
    De ahogy irtam is a cikk elejen, komoly jelentosege nincs, itt a lenyeg a hasznalt szoftverek megvalasztasa es a config file-ok, beallitasok, az meg kb. ugyanaz kell hogy legyen mas disztron is.

    GÁgpstpn
    Szerintem a desktop Archon is kb. ugyanaz a teendo mint a cikkben, csak ott meguszod a PKGBUILD file szerkeszteset, ha x86 proci van benne
    Viszont ahogy itt irtam feljebb, az Arch desktopra telepitese nem igazan trivialis feladat (bar van hozza howto).

    Brogyi
    koszi a tippeket, megnezem, bar igy elsore nem vilagos hogy mit is tud ez a script. A magyar nyelv nem erdekel (az osszes gepemet, telefont, stb. angolra allitottam), de ha nyujt valami hasznos pluszt a mostaniakhoz kepest akkor lehet hogy felkerul :)
    Archos kerdes termeszetesen johet, bar nem vagyok benne expert, csak kozonseges Linux user, aki tortenetesen szereti es egy piciket ismeri az Archiet

Új hozzászólás Aktív témák