Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Áprilisban cseréltem egy 2,5 éves Redmi 3S Primeot Pocora nagy reményekkel. Sajnos elég sok problémám volt a kijelzővel (ghost touch, érintés késés, laggolás gépelésnél) de elfogadtam mert jó árban volt és bíztam benne hamarosan 1-2 frissítés megoldja.Jelenleg ott tartok hogy a kijelzőt szépen helyrehozta az egyik (10.3.5) update, még nem tökéletes de már kényelmesebben és pontosabb mérfödekkel.

    Azonban sajnos már több update óta megjelent egy olyan zavaró bug hogy ha valakivel telefonálok akkor véletlenszerű a időközönként a partner azt hallja hogy a háttérzaj hirtelen felerősödik ("berobban") és iszonyat hangos lesz, majd visszahalkul. Nem tudom pontosan megmondani melyik frissítés óta van ez, de jelengleg a 10.3.6 van fent és az sem oldotta meg.

    Esetleg erre tudok valaki valamilyen trükköt, mert sajnos elég kellemetlen mikor beszélek valakivel és a felét nem érti mert az utcazaj átveszi a szerepet :(

    Másik pedig lehet csak az én bénaságom, de nem tudom beállítani hogy a Messenger ne rezegjen minden üzenetnél, csak úgy hogy teljesen kikapcsolom a rezgést a telefonon. Hiába kapcsolom ki a Messengeren belül rezgést majd pedig Android szinten is elveszem a rezgés jogát, Androidnál visszaállítja magát ahogyan kilépek a menüből

    Előre is köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Van esetleg tapasztalatotok azzal hogy a telefon hátulján lévő matricára (amin az IMEI és a Serial vannak) mennyire van szükség idehaza a garanciális ügyintézéshez, ha a doboz és minden garancia papír megvan ? Több Xiaomim volt eddig, de még szerencsére nem kellett gariztatni egyiket sem, remélem a jövőben sem kell.

    Csak azért kérdem mert vásároltam egy Pocophonet, és matricát nem kaptam meg vele, és elvileg nincs is meg. A telefonra még 1,5 garancia van, a Terrafonhoz, és mivel az internet sztyeppéin nem találtam egyértelmű választ (pl. reddit) gondoltam megkérdezem hátha itt vannak hazai tapasztalatok. Előre is köszönöm :)

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Toth_Jani #6120 üzenetére

    Bocsi ha nem volt egyértelmű, igen használtan vettem itt aprón :)

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Vásároltam itt aprón egy Pocophone 6/128-at még tavaly nyáron. Úgy vettem meg hogy 2021.03-ig garanciális, kaptam róla számlát is stb. Azonban most akartam volna meggaranciáztatni egy zavaró hiba miatt. Furán rezeg a motor benne, ilyen sercegő élesebb hangot és egy részről fura, másrészről nagyon zavaró és hangos. Nem ejtettem le vagy ütöttem oda a telefont semmihez, egyik napról a másikra így rezgett.

    Azonban olyan dologba ütköztem hogy a cég akihez szól a garancia a Terrafon. Akik megszűntek úgy néz ki létezi mert a honlapjuk nem elérhető, van ahol azt írják több rendőrségi feljelentés is van ellenük és fél éve nincs 1db pozitív review sem róluk, illetve írtak róluk itt-ott. Plusz még a céginfo szerint a számlán szereplő cég is (Webshops Operators Kft.) "kényszertörlés" alatt van.

    A kérdésem az lenne tudok-e bárkihez fordulni vagy csak szimplán megszívtam ? Akár itt gondolok valami importőrre, nemzetközi ügyfélszolgálatra stb akik foglalkoznának a garanciával ? Itt nem a kollégát akarom okolni akitől vettem, mert gondolom nem tudhatta előre hogy ez lesz. Amikor még megvettem bőven csak pozitív értékelései voltak a boltak és a kolléga is azt mondta anno, mikor kérdeztem a jótállásról hogy már garanciáztatott náluk és semmi probléma nem volt. Csak azért egy picit dühítő hogy volt akkoriban 4-5 Poco is eladó, amik közül direkt ezt választottam a hosszú garancia idő miatt :( Előre is köszönök bármi segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Riccsiz_h #6945 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat :) Igen, megnéztem és a számlán is úgy van hogy külön lett fizetve +1 év garanciáért, mert alapból csak 1 év járt volna. Hát ez így elég szomorú, de tanultam belőle. Zárójelben, több telefont is vettem már használtan családtagoknak vagy magamnak, eddig nem futottam bele ilyesmibe. De a jövőben még alaposabb leszek a vásárlásoknál.

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Minstrel #7039 üzenetére

    sziasztok !

    Tudom régi hozzászólásra reagálok. Sajnos tegnap nekem is elkezdett időnként nem tölteni a 2,5 éves POCO F1. Néztem a videókat Youtube-on meg olvastam Redditet, és velem is szembejött az a dolog hogy van egy nagyon olcsó $4-ért kapható alsó panel és van a $20-os Aliexpressen, és ez a drágább hirdeti magát eredetinek, és tényleg ezen vannak IC-k több helyen (pont mint az eredetin) míg olcsóbbról pedig hiányoznak.

    Körülnéztem idehaza itt mik a lehetőségem, mert kitudja mikor hal be teljesen a töltés lehet nem éli túl azt az 1-2 hónapot még megjön a panel, és azt láttam hogy a Xiaomi szerviz honlapján ez az olcsó $4-os panel képe szerepel a "Pocophone F1 csatlakozó csere" résznél. Valaki cseréltetett már nálunk alsó panelt ? Tényleg ez az olcsó kerül be ? Mert arról elég sok panaszt olvastam (vétel, mikrofon minőség, nincs gyorstöltés stb.). Írtam nekik emailt, de még nem válaszoltak sajnos.

    Mivel még az akkum egész jó állapotban van (AccuBattery: 79%), így nem akarnám eldobni a telót. A rendszer is gyors, stabil és GCAM-el a kamerára sem panaszkodom :K

    Előre is köszönök bármi segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    Tegnap este szereltem egy jót.
    1. akkucsere
    2. alsó USB panel csere
    3. rezgőmotor igazítás

    1. Végül idehaza vásároltam pótakkut, mert a 2,5 éves gyári már 65% körül járt (~2700mAh) és az már tényleg karcsú volt, sokszor 1 napot nem húztam ki vele.

    Extreme Digital: 5800 Ft. A képen bal oldalon amit kiszedtem, jobb oldalon az új akku. Majd jelentkezem mennyire bírja, eddig merülés tekintetében már jobb :) Típusszámok egyeznek

    2. Nehezen vette a töltést az USB-C, végül Aliexpressről (link - ha esetleg valakinek kéne hasonló) még a VÁM dolgok előtt ideért egy alsó panel. Szerelés közben elgondolkoztam hogy nem biztos ki kell cserélni a panelt mivel rengeteg szöszt és port szedtem ki az USB-C csatiból. De valamiért az antenna csatlakozás nem akart visszamenni a helyére a régi panelen (pedig nem volt szemmel láthatóan sérülés vagy bármi rajta) így végül úgy voltam vele akkor már beteszem az új panelt hamár úgyis megvettem. Elvileg original, a gyorstöltést is szépen viszi. Képen az USB-C "kosz"

    3. Rezgőmotort megmozgattam kicsit stb. azóta normálisan megy, nem kellett kicserélni. Sejtettem hogy csak esetleg kimozdult a helyéről egy esés után vagy hasonló, végre újra szépen és csendesen rezeg :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Minstrel #7711 üzenetére

    Igen, én is az AccuBattery-t használom. Itt a fórumon meg külföldi fórumokon is emlegetik sokat, kb. 10 töltés után látsz pontos értéket mert minél több töltést tud mérni annál pontosabb a becslése :) Részemről érezhető is volt nagyon hamar merül, sokszor power bankkal jártam már.

    feri02: A normál hangszóróm nekem is recsegett ha adtam rá hangerőt, de nem tudtam az EU ROM miatt vagy csak koszos lett az évek alatt, mert nem szoktam semmit hangosan hallgatni, csak az új ROM install után végigteszteltem mindent. Kifújkáltam, meg játszottam le ilyen "hangszóró tisztító" hangokat Youtuberól, érdekes módon egyből nem lett jobb. De néhány nap után véletlen vettem észre hogy újra tisztán szól. Most hogy szoftveres bug volt vagy addigra kihullott belőle a kosz sosem tudjuk meg :D

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák