Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz Blizzardking #2582 üzenetére

    Data partició lementése volt a téma, én pedig egy alternativát vázoltam fel ami univerzálisabban működik készülékektől és romoktól függetlenül, egy minimális extra lépéssel, ami a rootolás. Egy teljes nand backup készitését időben és kényelemben természetesen nem übereli, de nem is ez volt a téma. Nekem is ott csücsül a teljes nand backup a telefonon, gépen és felhőben is ha valami nagyon elcsesződne egyébként, egy szóval nem állitottam hogy felesleges lenne (mert nem is erről volt szó). Önmagában a data partició lementését tartottam feleslegesnek romok közötti költözéskor, mert nem garantált a problémamentesség két rendszer közti átállás esetén. Nem véletlenül irják a ROM devek, hogy néha tiszta telepités kell egy-egy romnak, mert különben nem fog rendesen működni. Ha azt akarod, hogy bármikor visszatérhess egy működő szoftverre hiba esetén, egyértelműen a nand a legoptimálisabb választás. De ahhoz természetesen nem elég a data partició egymagában.

    Nem a Xiaomi tehet erről a változtatásról, hanem a Google, idők kérdése volt csak mikor lesz implementálva. Ez az egész A/B cseszegetés úgy szar ahogy van (maga az implementáció egy összegányolt katyvasz egyébként, fogadni mernék a MIUI csapata is ugyanúgy elküldi az anyjukba Google-t, mint ti és a ROM/recovery devek) és teljesen felesleges. De végképp nem Vasi vagy Nebrassy tehet róla, akik próbálnak ebből a katyvaszból valami működőt előálltani.

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák