Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz laci06 #16674 üzenetére

    Pont erre találták ki a plexet

    Kell egy gép, amire leszeded a filmeket, plex ezeket a fájlokat beolvassa, és fájl név alapján találja meg magától a borítót, és leírást stb... ami 90%-osan működik, ritka hogy téved és akkor kezzel kell pontosítanod a találatot

    Fotókat én google fotókban tárolom, és ott osztom meg másokkal, de van kép funkciója is a plexnek, azt még sosem próbáltam

    Feliratokat jól kezeli, 4k esetén szokott gondja lenni néha

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz laci06 #16676 üzenetére

    Ha telefonnal kivetíted úgy igen, meg szerintem androidos tv-n is, de ebben nem vagyok biztos

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz laci06 #16678 üzenetére

    Mert jobban megbízok a felhőben mint az otthoni hdd-kben, amik ha tönkre mennek nincs biztonsági másolat
    Bár igazából a legtöbb kép megtalálható gépen, telefonon és google fotókban is

    Illetve a másik oka hogy a család nagyrésze a google fotókhoz van szokva képek terén, így könnyebb nekem alkalmazkodni mint mindenkinek hozzám

    Film és sorozatra pedig mindenki plexet használ

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • Biga123

    addikt

    válasz laci06 #16678 üzenetére

    Mondjuk a platformfüggetlenség ott bukhat ha nincs az adott eszközre plex kliens.
    Mert akkor kell egy külső lejátszó. Ha a "szinte bármilyen kijelző" alatt okostv t értünk nagy eséllyel lesz rá kliens viszont aa TVs kliensek meg kompromisszumosak videólejátszás terén sok esetben. De ha adott a tv akkor ki kell próbálni, feldobsz egy plex szervert egy laptopra vagy pc re és egy klienst a tv re , és mehet is a buli. Hatalmas előnyre még az is h meg is tudod osztani bárkivel aki beregel plexre a tartalmat, pl a képeket is.

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • Biga123

    addikt

    válasz laci06 #16681 üzenetére

    Lan ipt dobd be egy böngészőbe :32400 as porttal.
    Portforward kell a külső eléréshez igen.
    És az se hátrány ha nem vagy natolva isp oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • ugyes

    aktív tag

    válasz laci06 #16681 üzenetére

    Alapvetően igen. Ugyanakkor a lejátszó kliensek némelyikében kezdeményezni tudod az adott könyvtár tartalmának frissítését (pl. android, ios, viszont LG webos-en nem).
    A port forwarding ahhoz kell, hogy a szervered látható legyen kívülről. Ha ez megvan, akkor a lejátszó kliensek automatikusan kapcsolódnak majd (ha engedélyezted a külső elérést a szerver beállításaiban -> ez webapp).

    A képek megosztására is jó a Plex, noha az elmúlt években visszavágták a fotó képességeit: korábban automatikusan lehetett mobilról menteni, volt automatikus tárgyfelismerés a háttérben, most már egyik sincs. Albumokat két módon tudsz létrehozni: vagy fizikai könyvtárként másolod be a fotókat, pl. Olasz tengerpart 2023, vagy a gyűjtemények (collections) funkcióval magad hozol létre csak a Plexre érvényes albumokat (egy gyűjtemény neve Olasz tengerpart 2023 és a képek adatainál megadod, hogy melyik kép tartozik ehhez a gyűjteményhez). Tagelni is tudsz, de azt nem látja majd a Windows vagy más oprendszer. +1: a fájlban elhelyezett címkéket (tageket) nem olvassa a Plex.

    A gépet illetően arra kell figyelned, hogy távolról akarsz-e feliratos, többcsatornás 4K filmeket nézni úgy, hogy a feltöltési sávszélességed vagy a lejátszó oldali sávszélességed kisebb, mint a film átviteli sebessége. Ha akarsz és kisebb lesz, akkor átalakítani akarja az adatfolyamot a lejátszó képességeinek megfelelően. Ez akár megfektetheti a legfrissebb i7-es processzort is.
    Most éppen átírják a 4K átalakítás megoldását és utána, elméletileg, a feliratkezelést is. Így akár az év végére kisebb erőgép is elég lesz neki. Az új logika mindkét esetben intel 11th gen processzortól működik majd (ez a hivatalos kommunikáció). A hang, azaz a több csatorna átalakítása és a felirat kezelése cpu feladat, a 4K kép lehet gpu is (ha van Plex Pass-od). Én i3 processzor alatt nem vennék gépet. Ha nagyon jó akarsz lenni, akkor egy Nvidia kártyát (min. GTX-1050i) is teszel bele a biztonság kedvéért. Plex miatt 16Gbyte-nál nagyobb memória nem kell, de ha SQL-t futtatsz majd pluszban, akkor semmi sem elég, szóval ami belefér.
    Nekem van NAS-om és rajta Plex szerver és külön gép rajta Plex (+ további média-)szerver. A NAS sem rossz, főként ha csak fullHD-ban nézel filmeket és/vagy sorozatokat. Mint fentebb írtam 4K, többcsatorna (főként 7.1DTS), felirat átalakítása megterhelő, nálam ilyenkor néha elakad a J4125 processzor. Az I3-12100 + QuattroT400 eddig még nem akadt meg.

  • markyskus

    újonc

    válasz laci06 #16674 üzenetére

    média szerver - nem feltétlenül ezen vannak a tartalmak (szem legalábbis, lsd. korábban nekem volt Proxmox alatt Plex szerverem ami a nas-ról szedte a filmeket, tehát a média szerver nem tárolt semmit, csak az infókat)
    Nas - sztem nem kell bemutatni, gyártótól és gyártón belül típustól függően gyakorlatilag bármire lehet használni (jelenleg nas-on futtatok nagyon sok dolgot amit korábban egy tel nuc-al oldottam meg, de közben átgondoltam h minek fusson a nas mellett egy kis gép is relatív feleslegesen, sebességben különbséget a 10+ szolgáltatásomban 2nél veszek észre, Plex lassabban keresi meg az intro-lat és a crediteket, illetve a home assistant virtuális gépem jelentősen lassabban indul újra)


    fényképeket is lehet a plex-be rakni, viszont a legtöbb nas gyártónak is van saját fotó megoldása, Synology-n pl a Synology photos, nagyon jól személyre szabható, megosztható, telefonokra tabletekre van alkalmazása, pc-n pedig böngészőből is elérhető, apple tv-re van alkalmazása, azt most így hirtelen nem tudom h tv-k közül milyenre van, android tv-re szem biztosan van

    egy kolléga említett a biztonságot, ez is megugorható több módón, raid beállítással, illetve szinkronizálható felhőbe a szenzitív adat (fotók, doksik stb) nekem pl a fotóim iCloud-ban is, onedrive-ban is és a Synology-mon is megvannak

Új hozzászólás Aktív témák