Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quadgame94

    senior tag

    válasz EnterR #46 üzenetére

    Helló! Csak windows alatt próbáltad a HDR-t? Én PS5 miatt venném, rá tennék egy PC-t is, de engem a PC gaming nem érdekel már. Ahogy keresgettem nincs is alternatíva nagyon. Még tévék is gázak ennyiért. Ahh basszus. Mennyit kell költeni hogy kapj normális HDR-t? Mobilokon annyira jól megoldják pedig.

  • Vistaboy

    veterán

    válasz EnterR #46 üzenetére

    "Nagy fényerőn nálad is ott van a négysarki zseblámpa?"

    Igen, sajnos ott van, és annyira zavaró, hogy első bekapcsolást követően meg is ijedtem rendesen, mert alapból 100%-on volt a fényerő és a kontraszt is. Már azt hittem, küldhetem is vissza, mert az valami borzalom, hogy mennyire bevilágított a négy sarka. Szerencsére utána, mikor levettem 50%-ra, sokat javult, szinte alig látni, legalábbis addig, míg be nem kapcsolja a HDR-t.

    Amit nem értek, hogy ha DOOM Eternal alatt működik rendesen a HDR, akkor a többi játék alatt mitől lesz egy szürkés, elmosódott, színeket alig tartalmazó massza a kép??? Biztos, hogy valami beállítás lehet a ludas, mert amúgy DOOM Eternal alatt minden frankó, tényleg kegyetlenül szebb a játék 4K-ban, HDR-rel, mint azelőtt 1440p-n, SDR mellett. De a többinél meg bármit állítok, szürke lesz. Úgy néz ki, mint a DOOM Eternal ezen a screenshot-on:

    Sajnos valamiért nem tudok HDR-es képet lőni a játékból, viszont bemutatni jó, hogy a többi játékban mit produkál a HDR. Mintha egy nem HDR-képes TV-n néznél egy HDR-es filmet. Nincsenek színek, szürke minden, még rosszabb, mintha SDR-ben játszanál.

    Viszont a többi tekintetben nagyon szép a kép, Windows alatt tűélesek a betűk, könnyedén el lehet olvasni a szövegeket, és mivel ugye ez R-G-B subpixel-formátumú, nem B-G-R, így az ott tapasztalható anomáliák sincsenek jelen. 50% fényerőn használva már tényleg szépek a színek, teltek, a fekete is szép sötét, nem süti ki a szemed még közelről nézve sem. Egyedüli gond, már ha valakinek ez gond, hogy 32"-ra talán már nem árt egy íves kijelző, mert a széleken néha kicsit szürkül, ha nem pont középről nézed, de minden egyéb tekintetben tökéletes a képe. Ennyiért meg szerintem nem is lehet többet várni.

    Kicsit ugyan sajnálom, hogy a többi játék nem képes legalább a DOOM Eternal szintjén működtetni a HDR-t, mert nekem az a látvány, amit ott tapasztaltam, bőven elég lenne, amire képes ez a monitor HDR alatt. Szóval ha minden klappol, akkor tud ez a monitor szép HDR-t, viszont valamiért nem sikerül beállítani DOOM-on kívül sehol máshol, ahol eddig próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák