Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Quadgame94 #48 üzenetére

    Én PS4-en tolom a HDR-t, teljesen rendben van, ne aggódj, a konzol jól kezeli.
    Windows desktopon szar a HDR, illetve nem is a HDR, hanem a wide gamut, ami kell hozzá.
    Ha HDR-t támogató játékot játszol, PC-n is tud jó lenni, a trükk az, hogy nem elég bekapcsolni, hanem a HDR bekapcsolása után még a játékon belüli fényerő és kontraszt beállításokon is át kell menni és a fehér illetve fekete pontot rendesen beállítani - akkor jó lesz.
    Lehet hogy működne ez Windows desktopon is, de nekem az azóta eladott HDR-es monitorom valami miatt letiltotta a Windows kalibráló funkcióját... és egyébként igen, ha HDR-hez alkalmasra állítottam a fényerőt, az is valamelyest zseblámpázott a sarkokban, bár nem olyan durván, mint EnterR Philips-e.

    Mobilokon AMOLED-en nem nehéz jó HDR-t csinálni, ahogy a desktop OLED-eken vagy OLED TV-ken sem, a technológia jellege miatt - minden pixelnek saját fénye van, tehát pixel szinten van local dimming, és nincs háttérvilágítás, ami a sarkokon bevilágítást okozhatna.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • EnterR

    veterán

    válasz Quadgame94 #47 üzenetére

    Csak PS4-en használom. Fakó az egész HDR. Illetve inkább olyan, mintha kapott volna egy szürke ködöt. Játéktól függetlenül.

    Kansas: Nálam az 50-es brightness tűnik a lélektani határnak, amin még elfogadható a bevilágítás. Nekem bőven elég, HDR-rel ahogy fentebb említettem nem vagyok kibékülve, enélkül viszont nagyon szépek is a színek.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: marquuard

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Quadgame94 #48 üzenetére

    Szia. Próbáltam játékok alatt is, a DOOM Eternal alatt működött rendesen, de a Mass Effect: Andromeda, és a Shadow of the Tomb Raider valamiért szürke lett tőle. Azért is érdekes ez, mert például ezen a videón, ahol bemutatják a készüléket, 0:55-nél látni egy jelenetet futni a Shadow of the Tomb Raider című játékból, ott pedig minden tökéletesen néz ki.

    Szóval nem tudom, hogy nálam miért nem működik tökéletesen, lehet, hogy valami beállítás kell még hozzá a Windows-on belül, nem elég csak engedélyezni a HDR-t, ahogy én gondoltam. Vagy driveren belül kell mókolni valamit, esetleg a játékon belül, de ott csak a HDR intenzitását engedte változtatni, attól pedig nem lett jobb.

    Szóval maradjunk annyiban, hogy ha te PS5 mellé akarsz HDR-kijelzőt, inkább vegyél egy 55"-os QLED (vagy OLED) TV-t, sokkal jobban jársz. Én például a Samsung QE55Q6FN-t 220K-ért vettem annak idején, ami nem sokkal több, mint ez a monitor. Mondjuk én PC-re kötve a HDMI miatt nem tudok rajta 60Hz-en játszani HDR alatt, csak 30Hz-ig engedi bekapcsolni, felette lila lesz a képernyő. De PS5 alatt biztos jó lesz.

    Vagy vedd meg 300K körüli összegért a fentebbi hozzászólásomban említett ASUS monitort, azt kimondottan konzolokhoz tervezték.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • 8

    senior tag

    válasz Quadgame94 #76 üzenetére

    Azt meg tudnád nézni, hogy mennyi a maximum és minimum magassága, amire állítani lehet?
    Köszi

    50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Új hozzászólás Aktív témák