Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Quadgame94 #48 üzenetére

    Én PS4-en tolom a HDR-t, teljesen rendben van, ne aggódj, a konzol jól kezeli.
    Windows desktopon szar a HDR, illetve nem is a HDR, hanem a wide gamut, ami kell hozzá.
    Ha HDR-t támogató játékot játszol, PC-n is tud jó lenni, a trükk az, hogy nem elég bekapcsolni, hanem a HDR bekapcsolása után még a játékon belüli fényerő és kontraszt beállításokon is át kell menni és a fehér illetve fekete pontot rendesen beállítani - akkor jó lesz.
    Lehet hogy működne ez Windows desktopon is, de nekem az azóta eladott HDR-es monitorom valami miatt letiltotta a Windows kalibráló funkcióját... és egyébként igen, ha HDR-hez alkalmasra állítottam a fényerőt, az is valamelyest zseblámpázott a sarkokban, bár nem olyan durván, mint EnterR Philips-e.

    Mobilokon AMOLED-en nem nehéz jó HDR-t csinálni, ahogy a desktop OLED-eken vagy OLED TV-ken sem, a technológia jellege miatt - minden pixelnek saját fénye van, tehát pixel szinten van local dimming, és nincs háttérvilágítás, ami a sarkokon bevilágítást okozhatna.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák