Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz Norb79 #15 üzenetére

    Ez totál személyes preferencia kérdése, ezért nem is részleteztem, de engem az alábbiak szoktak nagyon zavarni VA panelek előtt: a szük látószögből adódóan ha közel ülsz (márpedig egy szgépes monitor előtt relatív közel ül az ember egy TV-hez képest) a szemeid különböző szögben látják ugyanazt a képet, ezért van egy ilyen "hologram-szerű" hatás, mivel más-más torzított verzióját látod ugyanannak a képnek. Ez főleg feketéhet nagyon közeli színeknél érhető tetten, de ott van és engem zavar. Ennek a jelenségnek az alapjairól egyébként már a 2008-as L220x-et ismertető Logout cikkemben is beszéltem (látószög fejezet).

    A másik pedig ez előzőhöz hasonlóan szintén a sötét árnyalatokat érinti: dark smearing. E tekintetben eszméletlen sokat javultak a kijelzők, sőt, némelyik top-level kijelzőnél gyakorlatilag eliminálták, de a topik tárgyát is képező monitor árszintjén ez sajnos szignifikáns jelenség és részemről no-go. Egyszerűen nem tudom lenyelni a sötét pixelek lomha utánhúzásos jellegét.

    Az utolsó és egyben valószínűleg a leginkább csak engem érdeklő dolog a mindenki által kontraszt-üldöző világban: főleg LG monitorokban találkozom azzal a képességgel, ami "Black Stabilizer" néven ismert és gyakorlatilag szuperül láthatóvá teszi az árnyékos területeket egy játékban, illetve munka közben is a szememnek sokkal(!) pihentetőbb, kevésbé éles kontrasztokat eredményez. Gyakorlatilag úgy tudok dark témát használni minden appban és a desktopon, hogy nem égnek be a szemembe a világító betűk pixelei. Ez elég durva mértékben belerondít a kontraszt-élménybe, viszont mivel gép előtt ülök hosszú órákat (munka és szórakozás is itt megy), ezzel kímélem a legjobban a szemem, FPS-ben is segít kiszúrni a sötétben lapulókat és munka közben is pihi van.

    A VA panelek kontrasztja egyszerűen nem szembarát nekem, de ennek lehet köze nem csak az óraszámhoz, de a kék szememhez, vagy akármihez.

    TV előtt viszont a fenti effektek egyike sem jön elő, hiszen teljesen mások a szokásaim és a szempontjaim is mozgókép fogyasztásakor.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák