Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xhege

    addikt

    Egyéni vélemény következik. :) Sok éven át használtam Xiaomi telefonokat. Eleinte Redmi szériát, majd amikor a Mi szériába bekerült a dual sim (ez a funkció elengedhetetlen számomra), onnantól azt. A MIUI az mókolós rendszer. Lehet használni out of box is, de nem az igazi. Global stabilon is használtam, de ha valami nem működött mindig az volt a válasz a fórumon, hogy fel kell tenni az EU romot. Na ott meg heti frissítések, 1 javítás 1 új funkció mellé 2 elcseszett dolog. Meguntam. Vettem Samu Note 9-et. Stabilabb rendszer, voltak amik nem terszettek. Megjelent a Mi 9t Pro mindenhol istenitették, király vas, jó ár. Megvettem. 1 hét után eladtam a MIUI miatt. Vettem OnePlus 7t-t. A legkirályabb rendszer! Nincs vezetéknélküli töltés, IP tanúsítvány. Ezek nem érdekeltek, de a kamera nem győzött meg. Így vettem P30 pro-t. A rendszer miatt kompromisszumosabb mint a OnePlus, de elképesztő üzemidő, nagyon király kamera (nem videózok, csak fotózok). Összességében nagyon elégedett vagyok vele. Sajnos azonban GMS nélkül nekem nem lesz pálya a Huawei a továbbiakban. Az ár? Az is vicc, de nyilván év végére konszolidálódik. Egyébként minden gyártó elborult az árakkal... A Xiaomi Mi 10-es széria is. Nagyon kíváncsi leszek az új OnePlus - ra, de szerintem ott is nagyon vastagon fog fogni a ceruza, de hátha kamerában is felzárkóznak...
    Hosszú irományom lényege, hogy én aztán nem vagyok márkahű, de egy nem fanatikusnak a GMS elengedhetetlen lesz többnyire, és a gyártók észhez tehetnének az árazással. Bár a piac úgyis letöri az árakat és jönnek, az akciók, kuponok, szolgáltatói ajánlatok...

  • xhege

    addikt

    Teljesen feleslegesn oltogatjátok itt egymást :) Úgysem tudja senki meggyőzni a másikat. El kell fogadni, hogy mindenkinek mások a preferenciái.
    Az én személyes véleményem az, hogy nekem kellenek a GMS szolgáltatásai, így nem fogok venni biztosan mostanság olyan telót (se sok pénzért, se kevésért), ami azt nem tudja. Azt gondolom, hogy nagyon sok ember gondolkozik így sőt talán az emberek többsége. Sokan nem akarnak, nem tudnak mókolni a telefonon. (Igen sokaknak egy apk telepítése is meghaladja a képességeit, csak használni akarja, amit vett. Ez mondjuk szerintem jogos igény is.) Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a Huawei nem fog beleroppanni a Kínán kívüli eladások jelentős csökkenésébe, bár ezért meg fogják érezni. A Kínai belpiac a túléléshez bőven elég, sőt. Aztán meg, hogy mi lesz hosszabb távon az majd kiderül. Véleményem szerint vagy a HMS felfejlődik, mint valós alternatíva a GMS és IOS mellé (én ennek örülnék, mert az jó, ha több a szerplő), vagy pedig előbb-utóbb lesz egy megegyezés/engedmény és újra lehet használni majd a GMS-t a Huawei telefonokon.

Új hozzászólás Aktív témák