Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz blattida #5103 üzenetére

    De, olvastam.

    Az, hogy egy mosógép gyönge, az nem motor típus kérdése,

    Pedig annak is függvénye.

    a hátralévő idő kijelzésének sincs semmi köze a hajtáshoz, mivel az, hogy mennyit jár ide-oda a dob a centrifugálás előtt, ruharendezés céljából, az sem az alkalmazott motortól függ, hanem a dobban lévő ruhák tömegétől és a terhelés jellegétől (ruhák elhelyezkedése) .

    Hogyne függne, nagyon fingod nincs erről az egészről. A kefés motoroknál legtöbbször fokozatonként lép a centrifuga fordulat és ha nagyon berázza az üstöt, akkor a védelem visszavesz. Namost több gépnél is tapasztaltam, hogy bele tud futni egy végtelen ciklusba emiatt, mert amíg a centri szakaszt meg nem csinálja mondjuk mosás után, nem lép tovább öblögetni. Volt mikor egy óra után lőttem le én magam. Az inverteres úgy léptet ahogy akar. Léptet fokozatonként is, viszont ilyen esetben tudja nagyon lassan fokozatmentesen is felpörgetni magát, akár bizonyos ideig megtartva egyes fordulatokon, majd gyorsulni tovább, hogy távolodjon el a víz a ruhákból és mindig csak annyit gyorsít, amennyit szükséges és még elbír a rendszer. így ki van kerülve az előbb említett jelenség és sosem akad el szakaszoknál.

    Ne abból vonj le totál téves következtetést, hogy volt egy vacak mosógéped a mostani electrolux-od előtt

    Nem abból vontam le, hanem két felültöltősből és egy elöltöltősből, amelyekből egyik sem volt vacak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák