Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Parci #11 üzenetére

    [OFF]Van EU-s Főszakirány a Nemzetközi Kapcsolatok Szakon a Közgazdaságtudományi Kar képzésében, legalábbis most megy majd ki az utolsó két évfolyam. A BSc-s kavarást már én sem ismerem.

    Azért lenyűgöző az EU-s/Diplomácia szakirányon végzettek miféle melókat nem végeznek :K . Nem sok olyan embert ismerek, akiknek tényleg közük lesz ahhoz, amit tanultak (azt hiszen nekem sem lesz, bár még egy év hátravan és azért az "álom" még mindig egy jó ENSZ szakosított szerv :B ), de a legszebb az, hogy a legtöbben nem is szeretnék, hogy legyen :F.

    Azért jó ha az embernek van egy mellékszakiránya/másik diplomája, mert ha apuci nem volt nagykövet, max a politika marad, de a gerinceltávolító műtéteket drágán mérik manapság, és a TB sem támogatja :DDD[/OFF]

    Az írek meg olyanok, mint mi. Csak az általános politikai elégedetlenséget vetítik ki az EU-s népszavazásra (ezt rengeteg helyen olvastam és én is ezt vallom), mert hát ugye a kormány szervezi és propagálja, meg amúgyis rosszabul élünk, mint négy éve. Nem is tudják miről szavaznak, de ha tudnák se érdekelné őket. Arról meg szintén nem sok emlékük lehet, hogy az EU mennyi pénzt pumpált beléjük.

    Az angolok se gyengén voltak "szarrágók", amikor miattuk kellett átnevezni az "Alkotmányt(tervezetet)" "Alkotmányos szerződéssé". Csak azért, mert nekik még saját alkotmányuk sincs, és hát hogy nézne ki, ha most aláírnának egy EU-s alkotmányt.

    Balázs Péter sztorizgatott erről (órának álcázva) fél évet, hogy hogyan rakta össze az alkotmányozó konvent a szöveget lépésről lépésre, aztán, hogy a politikusok hogyan húzták le a WC-n darabonként, aztán meg hogyan bukott meg megannyi népszavazáson.
    Hiába a bürökráciá az bürökrácia, az EU-s bürökrácia meg minden bürökráciák királya! :( (többek között ugye ez is reformálva lenne a mostmár Isten tudja milyen szerződésnek nevezett alkotmányban)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák